Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[(S)] gdzie kupiæ prowadnicê do szyby?
Autor Wiadomo¶æ
Olek
Go¶æ
Wys³any: 2004-08-12, 14:32   

Przerdzewia³a mi prowadnica szyby w drzwiach w Trabim 1.1 Ta listwa metalowa na dolnej krawêdzi szyby. We wroc³awskich sklepach tylko zwodz± mnie czekaniem na nastêpn± dostawê, a trabi stoi z dziur± w drzwiach.
W Motireksie ju¿ pyta³em, nie ma szans.
Przeszukuj±c forum te¿ nie znalaz³em ¼ród³a.
Porad¼cie proszê, gdzie to mo¿na kupiæ?
 
 
GrzegorzB
Go¶æ
Wys³any: 2004-08-12, 17:48   

Nawet w Zwickau nie sprzedawali prowadnic osobno...

Najlepszym rozwiazaniem to znalezc zdrowa szybe np. na szrocie i calosc wymienic.
 
 
Bobi
Go¶æ
Wys³any: 2004-08-12, 18:26   

Jak kolega wyzej napisal - przejedz sie po pobliskich szrotach - ja potrzebowalem samej szyby (wyjeli mi radio) ale kupilem razem z prowadnica za 20 zeta. Wymiana calosci = 15 min roboty.
 
 
Jakubek
Go¶æ
Wys³any: 2004-08-13, 10:20   

Kolega Pegaz z Warszawy mia³ ostatnio podobny problem z szyn± szyby i kupi³ now± (szynê) w sklepie na Nowolipkach. Nie mam pojêcia ile kosztowa³a, ale wiem ¿e siê strasznie napoci³ z w³o¿eniem w ni± szyby :-)
 
 
kuba_krakow (WLADZIO)
Go¶æ
Wys³any: 2004-08-13, 14:08   

prowadnica to jest to w czym "je¼dzi" szyba czyli tam gdzie jest uszczelka gumowo filcowa która jak jest zu¿yta powoduje upierdliwe wysysanie szyby :)
 
 
Olek
Go¶æ
Wys³any: 2004-08-13, 16:36   

Wiesz 8-) te¿ mi siê tak zdawa³o z t± "prowadnic±" a¿ zacz±³em jej szukaæ. W sklepie maj± to pod nazw± "prowadnica" i wtedy wiedz± o co pytasz. Je¶li siê przyj¿eæ to jest to w sumie usprawiedliwione. W tej listwie trzymaj±cej szybê s± dwie prowadnice do rolek ramion podnosz±cych szybê. Jedna z tych prowadnic mi siê urwa³a i ramiê sobie zaczê³o wyskakiwaæ. Druga co prawda siê trzyma ale na lini styku z rolk± korozja dokona³a perforacji balachy. Do tego ¶cianka rynienki w której tkwi szyba, od strony zewnêtrznej (tam ¶cieka woda przedostaj±ca siê miêdzy szyb± a uszczelk±), w po³owie tak¿e sk³ada siê z dziur.

Dziêkujê za namiary na sklep warszwski. Akurat mam kogo¶ kto stamt±d jedzie do Wroc³awia wiêc mo¿e ju¿ jutro bêdê mia³ upragniony :) element.
Co do szrotów to nawet nie próbowa³em bo skoro u mnie przerdzewia³o to pewnie wiêkszo¶æ prowadnic w Trabach wygl±da podobnie.
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2004-08-13, 19:17   

U mnie drzwi w ¶rodku pod tapicerk± wygl±daj± jak nowe: widaæ kwestia trabanta, i tego, czy ciek³a woda przez uszczelki...
 
 
ecik1
Go¶æ
Wys³any: 2004-08-13, 23:31   

zrobic samemu ja tak mam
 
 
Olek
Go¶æ
Wys³any: 2004-08-14, 06:01   

Mo¿na zrobiæ samemu tylko gietarka czy cu¶ potrzebna itd. My¶la³em o tym na pocz±tku ale ten rowek na rolki... za trudny dla mnie.
Samemu wola³bym wymieniæ gumy w uszczelkach ¿eby siê woda do ¶rodka nie la³a tylko nie rozumiem jeszcze jak one s± zespolone z drzwiami.
Czeka mnie z reszt± jeszcze mnóstwo. Jeden amortyzator z przodu ju¿ nic nie t³umi, hamulce tylne ju¿ rok temu nie przesz³y kontroli, itd. Jeszcze ostatnio silnik zacza³ siê dusiæ przy przyspieszaniu tak¿e zabawy sporo jak dla mnie.
 
 
qba_601
Go¶æ
Wys³any: 2004-08-29, 12:11   

koszt takiej prawoadnicy nowe w wawie dorabianej na zamowienie sklepu to jest kolo 30 pln
 
 
elixir
Go¶æ
Wys³any: 2004-08-29, 19:29   

moze ja to mam... sprawdze i sie odezwe
 
 
Olek
Go¶æ
Wys³any: 2004-09-06, 21:46   

Dziêki. Ju¿ dawno za pomoc± znajomych zakupione na warszawskich Nowolipkach i dostarczone do Wroc³awia. Trochê by³em zaskoczony brakiem gumy w prowadnicy ale bez problemu prze³o¿y³em z tej zrujnowanej i wklei³em na sylikon. Dzia³a idealnie ;)
 
 
J.J.
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-24, 11:39   

@Motirex.pl
Prowadnica podno¶nika szyby drzwi - lewa (tr 1,1)

Kupowa³ kto¶ to?
Moje mi zgni³y znów, a warto by by³o mo¿e to ocynkowaæ, wymalowaæ i mieæ ¶wiêty spokój :)
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-24, 12:34   

jako¶æ mizerna ale wyboru nie ma. Blacha tak miêkka ¿e gnie siê w rêkach. Trzeba j± porz±dnie wkleiæ ¿adne zaciskanie nie da rezultatu. Ja kupi³em nowe prowadnice w Jivce bodaj¿e. Bardzo sie ucieszy³em bo orygina³y :)
 
 
J.J.
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-24, 12:41   

no to dalej pokombinuje z kwasówki..
szkoda, nie chce gówna pakowaæ :E
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytañ do SQL: 14