Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[1,1] Amortyzatory
Autor Wiadomo¶æ
Wojciech Chochowski
Go¶æ
Wys³any: 2004-03-30, 14:15   

U¿ytkujê swojego Trabanta w ciê¿kich, poligonowych warunkach - mam problem z amortyzatorami tj ju¿ zupe³nie nie t³umi±, a jeden to siê z³ama³. Nowe za drogie wiêc szukam mo¿liwo¶ci wstawienia innych, najlepiej dostêpnych na ka¿dym "szrocie". Czy kto¶ wie od czego bêd± pasowa³y bez du¿ych przeróbek ?
 
 
GrzegorzB
Go¶æ
Wys³any: 2004-03-30, 16:26   

Chyba nikt nie wie...

Poczekaj chwilke a w FAQ pojawi sie wykaz miliona wypowiedzi w tym temacie...
 
 
Wojciech Chochowski
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-01, 22:00   

No to ju¿ wiem najpierw wpisa³em pytanie, a dopiero potem zobaczy³em, ¿e istnieje mo¿liwo¶æ szukania wypowiedzi na dany temat. Jak siê wydaje temat jest dra¿liwy. Dobra ide spawaæ ten co mi siê po³ama³ !
 
 
Firestarter
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-04, 00:33   

S± zak³ady, które regeneruj± amortyzatory- daj± ca³y nowy wk³ad.Daj± równie¿ na to gwarancjê. Za np regeneracjê amortyzatora do corolli moj ojciec zap³acil 150 z³, a tym czasem nowy kosztuje 400z³!!!
 
 
Robert LIMES Chodnicki
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-04, 09:37   

mamy Wielkanoc... tymczasem kolejny z choinki sie urywa... :)

w wypadku Trabika (POLO) proporcje sa mniej szokuj±ce bo wk³ady KYB to ok 120 zet a nowy bardziew ALCO cirka 300
 
 
Leeloo
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-04, 17:52   

Wojtek a gdzie jest ta Twoja miejscowo¶æ w której mieszkasz? bo mam akurat takowe wk³ady KYB chwilowo na zbyciu. noofki shtooki nie ¶migane. i na pewno takiej oddam:)
(nie wywalajcie mnie na gie³dê, chcê ch³opakowi pomóc;))

Wystarczy³oby do Wojtka wyslac e-maila... [GB]
 
 
Firestarter
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-04, 21:53   

Mowa o choinkach?? Chyba w tym roku kogo¶ nie odwiedzi³ ¦w. Miko³aj...;-)

Je¿eli kto¶ spodziewa siê podobnych cen czêsci Trabika i corolli no to RESPECT. To by³o tylko porównanie, z którego ka¿dy powinien siê domy¶liæ,¿e z trabantem powinno byæ taniej.
 
 
robak
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-05, 02:18   

RESPECT? ktos tu wymawia nazwe mojego klubu :D


a co do porownywania cen, no to ok 290 jeden amorak do kartona kosztuje, wiec do 400 roznica niewielka :( tyle ze w korolli cena amoraka to 1/60 ceny auta, a w Trabim cena amorka to 1/6. smutne, ale prawdziwe :/
 
 
Krzych_
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-07, 14:27   

To zale¿y o który amorek chodzi. Ja na ty³ wrzuci³em nowy od 601(oryginalny DDR) z jedn± drobn± przeróbk± i je¿d¼e ju¿ rok i jest ok a cena 3 razy mniejsza:) Je¶li chcesz wiedzieæ jak to napisz: surrender@tlen.pl
PozDDRawiam
 
 
Rysiek
Go¶æ
Wys³any: 2008-12-12, 21:46   

Witam! Temat jak stary koltet ale warty odgrzania. Otó¿, i ja poszukuj± amorków do swojego Tampona. Polo 1.1 . Problem w tym ¿e dostêpne s± tylko te od 601 bo 'nowych' do 1.1 nigdzie nie mogê znale¼æ :/ szroty, komisy, sklepy, hurtownie, intercars, norauto i allegro niestety nie pomagaj±. Mój przedmówca krzych wspomina³ o jakiej¶ przeróbce z tymi z 601. jak to by³o zrobione? Wiem, ¿e mocowanie do wachacza jest wê¿sze a poza tym?
 
 
GrzegorzG(Greg)
Go¶æ
Wys³any: 2008-12-14, 11:29   

Jako¶ nie hcia³o mi siê wierzyæ ¿e na Allegro nie ma
 
 
szkielu
Go¶æ
Wys³any: 2009-01-12, 20:31   

ja mia³em ty³u amorki delphi duocontrol od poloneza. Ciut zabawy z przeróbk± mocowania by³o. o niebo lepsze by³y niz "orginalne" trabantowe. powiem to tak - jak juz pad³y po blisko 70 tys.km to za³ozy³em "orgina³y". i mia³em wrazenie ze mi amorki posz³y taki siê miekki zrobi³ z ty³u i tak s³abo trzyma siê drogi na zakrêtach :(
 
 
Pietrek "ELV15&a
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-02, 10:19   

Witam! Muszê wymieniæ amortyzatory w moim Trabancie 601, ale z bud± na sprê¿ynach z ty³u. Ze starych wyciek³ ju¿ olej :(. Z tego co wiem muszê nabyæ takie same jak w 1.1? Czy wiecie mo¿e o jaki¶ nowych takich amortyzatorach taniej ni¿ za 120 z³? Co s±dzicie o tych z Motirexa? Op³aca siê je kupiæ za t± kasê? Czy mo¿e lepiej kupiæ taniej u¿ywane, ale w dobrym stanie na pobliskim z³omie?
Odwiedzi³em te¿ stronê statim.pl, ale niestety nie ma tam podanej ceny amortyzatora. Wie kto¶ mo¿e ile on kosztuje?
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-02, 22:15   

Te statimoskie s± nie halo. Mo¿esz zregenerowaæ stare lub wstawiæ od trucka ale tu jest potrzebne spawanie.
 
 
Ptak
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-03, 13:19   

oryginalne daj± siê regenerowaæ - trochê szarpania ze ¶ci±gniêciem sprê¿yn i wyci±gniêciem tego z Traba ale tak to robota do¶æ prosta i przyjemna

Do regeneracji trzeba kupiæ:
2 x Simmering 14/24/7 (po jednym na amortyzator)
2 x Oring taki, ¿eby pasowa³ na górn± czê¶æ(nie wiem jaki wymiar, bo mialem czê¶æ ze sob±).
Amortyzol(lub inny olej do amortyzatorów)

Koszty
Olej 15z³ - litrowe opakowanie - starczy na 6-8 amorów
Simmeringi 3,10z³ sztuka
Oring 3z³ sztuka

zdjêcie rozkrêconego:
http://forum.trabiekipa.p...?id=3&mode=view

szerszy opis Maxxxa któremu te¿ siê uda³o piêknie to zrobiæ
http://fascynacitrabantow...php?p=2280#2280

powodzenia!
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytañ do SQL: 12