Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[(S)] Wahacz czyli
Autor Wiadomo¶æ
Maximus
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-28, 08:57   

Wstêp:
Pojecha³em na coroczny przegl±d swoim ledwo je¿d¼±cym bolidem gdzie Pan diagnosta sprawdza punkt po punkcie, a¿ dochodzi do punktu w którym nale¿y sprawdziæ auto od do³u. Podnosi Traba do góry i ...
tutaj w³a¶nie rozpoczyna siê ci±g dalszy mojej przygody z wahaczem, któr± wiêkszo¶æ z was dobrze pamiêta (jak nie to u¿yj opcji szukaj).
Lewy wahacz. Urwane ¶rodkowe ucho tak ¿e wahacz trzyma³ mi siê tylko na rurze wydechowej, akurat tamtêdy przebiega.
Masakra!!!
Dzieñ wcze¶niej przyjecha³em do domu z Warszawy 400km.
Wiem ¿e po ¶wiêtach trzeba bêdzie wracaæ do Warszawy ale jak bez trabanta wróciæ??? spawaæ sie raczej nie da trzeba za³atwiæ wahacz. Pojecha³em na szrot a tam ok 10 prawych i 1 lewy - z³amany!!!
Katastrofa!!!
Happy end czyli szczê¶liwy koniec:
Totalnie przez przypadek spyta³em pewnego znajomego czy nie wie gdzie, kto¶ móg³by mieæ wahach za nie wielkie pieni±dze? po czym wskaza³ mi pewnego kolesia - MASAKRA!!!
4 gara¿e NOWYCH CZʦCI DO TRABANTA
Kupi³bym wszystko ale wzio³em tylko 2 wahacze, nie jest tani ale wszystko NOWE!!!
Wahacze prosto z NRD z ³o¿yskami, o¶kami, bêbnami, szczêkami, linkami i zapachem Zwiekau
TYLKO ZAK£ADAÆ i chyba wiecie co zrobi³em??? - rozebra³em!!!


Ale nie jest tak tragicznie...
 
 
Robert LIMES Chodnicki
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-28, 09:12   

czy namiar na go¶cia to tajemnica spowiedzi??? ;)
bo moze s± tam rzeczy których poszukuja bezskutecznie inni...

a swoja drog± ja tyz jestem troche co po wymianie w³a¶nie lewego bo drugi raz wyrwa³o sie spawany juz wcze¶niej dolny punkt mocowania szczêk hamulcowych...
na szczêcie w starych bêbnach by³o DUUUZO WOLNEGO MIEJSCA :D i szczeki mia³y jak sie pouk³adac w wersji FreeStyle :D
 
 
jasQ
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-28, 10:20   

Tez to przerzylem juz kiedys wiec znam ten obiaw ( mowie o wyrwaniu dolnego mocowania szczek). Jakis rok temu wymiana wahacza. I taki namiar by sie przydal gosciu szybko oproznil by te garaze chyba ze ma ceny z kosmosu. Powiem szczerze jak mial bym wymieniac to wolal by,m zaplaci i nowy wstawic niz szukac po szrotach czegos co sie jeszcze nadaje do uzytku wtornego.
Pozdrawiam jasQ
 
 
miedelnica
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-28, 13:57   

ej, Bodzio, a czasem to nie Ty mnie uczy³e¶, jak siê blach± 2mm obspawuje ucha wahaczy...? czy¿by¶ mnie uczy³, a sam w koñcu nie zrobi³? Oj Bodzio, Bodzio...
 
 
Hajs
Go¶æ
Wys³any: 2008-04-22, 16:06   

Witam. Odkopuje temat.

Jest taka sprawa. W³asnie mam zdjete oba wahacze, wyczyszczone z rdzy i mam zamiar je przemalowaæ. Podobno wahacze trabanta lubia sie urywaæ ;)
Powiedzcie mi, ktore miejsce jest newralgiczne? Czy najcze¶ciej urywa sie ucho przy pod³odze, (poprzeczne) czy to przy b³otniku (ciagnione) ??
Chce obspawac porzadnie tak, by by³o pewne, a teraz mam okazje.
Czekam na podpowiedzi.
 
 
Eagle
Go¶æ
Wys³any: 2008-04-22, 20:15   

By³y jeszcze inne tematy o wahaczach na forum i tam wszystko jest. U mnie s± przewiercone na wylot te mocowania przy b³otniku i chyba to siê czê¶ciej urywa.
 
 
Sikor
Go¶æ
Wys³any: 2008-04-22, 23:12   

Sam wachacz raczej siê nie urywa. Zrywa ¶ruby które s± wkrêcone w pod³ogê.
 
 
kuba_krakow
Go¶æ
Wys³any: 2008-04-22, 23:34   

wahacz sam te¿ siê urywa jak jest podgnity. Mi w zweitakcie polecia³y 2 - najpierw prawy potem lewy
 
 
wnuq
Go¶æ
Wys³any: 2008-04-25, 23:43   

chyba czê¶ciej w poprzecznej niz wleczonej...obspawac mozna...
 
 
rafcio1
Go¶æ
Wys³any: 2008-04-26, 20:11   

[URL=http://www.fotosik.p...jpg[/IMG][/URL]
 
 
rafcio1
Go¶æ
Wys³any: 2008-04-26, 20:14   

Co z tym zrobiæ? trzeba szukaæ wachacza czy mo¿na gdzie¶ dostac czê¶ci potrzebne do naprawy? i jak to nazwaæ?
 
 
rafcio1
Go¶æ
Wys³any: 2008-04-26, 20:19   

darmowy hosting obrazków
jejku sory za te go linka
 
 
Qbs
Go¶æ
Wys³any: 2008-04-27, 01:46   

calkiem nowe przewody hamulcowe widze.. :]
 
 
rafcio1
Go¶æ
Wys³any: 2008-04-27, 02:34   

Jeszcze dzia³aj± dobrze, ale fakt ¿e ju¿ by sie przyda³o powymieniaæ to i owo.
 
 
Hajs
Go¶æ
Wys³any: 2008-04-27, 10:13   

wyglada to na zerwanie sruby mocujacej. Wykreæ rozwiertakiem stara ¶rube i kup nowa o twardo¶ci 10.9 .Co do romiaru to Ci nie podam, bo juz nie pamietam.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 12