Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[601] Jak wyt³umiæ ha³as?
Autor Wiadomo¶æ
Pikon7
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-04, 00:55   

Czy któ¶ mo¿e wie jak skutecznie wyciszyæ trabiego? W polówce nie ma tego problemu bo brat ma i jest cichutko, ale Ju¿ przy 90km/h w 601 robi siê g³o¶no. Na krótkich trasach spoko, ale raz zrobi³em 1110km w weekend: Poznañ-Kraków-Zakopane-Poznañ. I uwierzcie mi jak wróci³em do domu po 7 godzinach za kó³kiem to jak po³o¿y³em siê i próbowa³em zasn±æ to jeszcze s³ysza³em ten silnik :) Podobno jednym z lepszych materia³ów d¼wiêkoch³onnych jest sklejka, profesorek na wyk³adzie opowiada³ ze Jaguary s± tak wyt³umiane, ale czy to prawda? Jakie inne materia³y i gdzie w³o¿yæ ¿eby by³o ciszej w kabinie?
 
 
Gregory Peck
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-04, 01:14   

Na pocz±tek musisz uszczelniæ wszystkie otwory pomiêdzy komor± silnika a kabin±; nastêpnie kupujesz maty t³umi±ce (s± teraz sprzedawane od razy samoprzylepne o grubo¶ci do oko³o 5mm), dokladnie przyklejasz na ca³ej ¶ciance w komorze silnika... nastêpnie to samo mo¿esz zrobiæ w kabinie... Na pod³odze ju¿ powiniene¶ mieæ wyciszenie...
Ha³as dobrze t³umi korek, ale korek jest ³atwopalny wiêc siê nie nadaje do samochodu
pozdrawiam...
 
 
Robert "Kojot&am
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-04, 01:14   

no napewno ob³ozyc czym¶ trzeba ¶ciane grodziow± pomiêdzy silnikiem a kabin± pasa¿ersk±. gdzies co¶ czyta³ej ju¿ na forum o tym. my¶le ¿e powiniene¶ u¿yæ, no wiesz ;) hmm gie³dy ??
 
 
Major
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-04, 10:14   

Najlepszym sposobem na wyciszenie jest filc, nowy nie ten stary grubo¶æ tego filcu najlepiej kupiæ 10-15mm. Kupujesz go w rulonach i wyk³adasz ca³± pod³ogê i ¶cianê grodziow± po odkrêceniu deski i ¶ci±gniêciu tego na rozdzia³ powietrza na szybê. Du¿o daje te¿ wyklejenie dachu g±bk± 15-20mm. Ja mam u siebie to wszystko i jeszcze pokrowce z futerka, to wszystko powoduje ¿e przy prêdko¶ci blisko 100 da siê jeszcze gadaæ normalnym tonem i s³yszeæ innych, jednak powy¿ej 100 to nie czarujmy siê nie bêdzie cudów :-) )
 
 
£ukasz "SEVRION&
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-04, 10:41   

a gdzie mozna kupic ten filc? Ile to kosztuje?ja slyszalem ze mozna napchac prze otwór na reflektor w nadkola w³asnie tego filcu i zaimpregnowac piank± do okien.
 
 
Piotr S.
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-04, 10:59   

W Polo tak samo - do 90km/h da siê rozmawiaæ - potem trzeba przekrzykiwaæ:(
A ja je¿d¿ê czêsto sam, nie rozmawiam, wiêc sobie w inny sposób wyg³uszê - radyjko ju¿ mam, jeszcze dobre g³o¶niczki i ju¿ silnika nie s³ychaæ:)
 
 
Grzesiek N.
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-04, 18:20   

Dobre s± maty wyg³uszaj±ce do drzwi (takich zwyk³ych, do mieszkania), mozna je podobno dostaæ w marketach typu "Leroy Merlin"

Mo¿na tez np. wymienic ³ozyska :]

£ukasz, gorzej jak ten filc zacznie gniæ...
 
 
Pikon7
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-04, 18:47   

Grzesiek N. A jakie ³o¿yska w silniku?na wale? przecie¿ to chyba niewiele da co? Dwusów z regó³y jest bardzo g³o¶ny i wiele to nie zmienia co? Trzeba siê odizolowaæ od tego "³u³u³u³u....."
 
 
Gregory Peck
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-04, 19:06   

Niektorzy wol± "³u³u³u³u....." ni¿ "bzzzzzzzzz..........". Dwusuwy ju¿ tak maj±, ¿e s± g³o¶ne - maj± charakterystyczny d¼wiêk i chwa³a im za to :D
 
 
Sikor
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-04, 21:44   

Jak wyt³umiæ ha³as w 601?
Najlepiej wyjac silnik.....
 
 
brzydal
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-04, 23:23   

Gregory Power!!!!!
Wlasnie o to chodzi zeby bylo slychac....
 
 
Daniel "Muffi
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-05, 14:33   

najtnsze bedzie zastosowanie uszatki z bazarku od ruskich, odpada tez wtedy sprawa ogrzewania zima i mycia wlosow bo ich nie widac :)
 
 
Majster
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-27, 20:54   

Ja mam zastosowan± mate termoizolacyjno pod panele pod³ogowe . To jest pianka razem z foli± kosztuje co¶ 3 zeta za /m2 ale mo¿na kupiæ bez folii za 1,20/m2
Pozdrawiam
 
 
ZBuK
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-27, 21:30   

Pikon7 - temat by³ ju¿ poruszany na forum... Mia³em deja vu czytaj±c wypowiedzi naszych kolegów forumowiczów... Wystarczy troszkê siê wysiliæ i u¿yæ funkcji szukaj.
Ale mniejsza z tym. Po pierwsze nie nalezy przesadziæ z wk³adaniem czegokolwiek gdziekolwiek... Tak jak w ¿yciu...
¦ciana grodziowa silnika do wyt³umienia obowi±zkowo (mog± byæ maty wszelakie, mo¿e byæ nawet karimata). Ponadto zastosowanie filcu na pod³ogê wydaje siê byæ dobrym rozwi±zaniem, chocia¿ zainteresowa³ mnie pomys³ Majstera z ta piank± panelow± - wydaje siê to byæ idealne rozwi±zanie! Wyciszenie drzwi to sprawa drugorzêdna... Nie przesadza³bym tu zbytnio - po co je dodatkowo obci±¿aæ? ¯eby siê urwa³y? Pomy¶l o miêkkiej wyk³adzince do wnêtrz (pod³oga, sufit, pó³eczki) oraz obicia tapicerskie miêciutkie. Wszystko to sprawi ¿e bêdzie przyjemniej i ciszej - ALE NIE CICHO!!! :)
 
 
kuba_krakow (WLADZIO)
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-29, 02:11   

£ukasz, gorzej jak ten filc zacznie gniæ...

jak kto¶ chce zobaczyæ efekty gnij±cego filcu to zapraszam do mnie...
BRAK POD£OGI POD PEDA£AMI!!! :(((((
ale wrona ca³a :)))


DDR
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 13