Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[601] sprzeglo, docisk, ...???
Autor Wiadomo¶æ
Bart
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-12, 19:30   

A wiec tak... jechalem... chcialem zmienic bieg... no i sie nie udalo :(( po wstepnych ogledzinach okazalo sie ze sprzeglo nie rozsprzegla silnika ze skrzynia biegow. To jest tak przy wylaczonym silniku. Jak wylacze to wszystkie biegi wchodza :))... Idac dalej (linka sprzegla jest ca³a, nowa tarcza, nowy docisk) doszedlem do wniosku ze mechanizm w okolicach tej "³apy" ktora pociaga link± jest walniety. Koniec myslenia... odkrecilem skrzynie od silnika :)) nic nie wyciagajac z komory silnika! Teraz uwaga!! za dociskiem jest taki "dynks" co naciska na ten docisk jak wciskam pedal i wtedy powinien rozlaczyc sie silnik ze skrzynia biegow... u mnie tak sie nie dzieje...
Teraz pytania:
Czy ide dobrym tropem?? czy ten element ktory naciska na docisk moze byc przyczyna awarii tzn czy on sie sciera??
A moze ktos zna min grubosc tego elementu dociskajacego?? U mnie razem z tym metalowym ma 17 mm grubosci
Jezeli nie to co mysle to co ???
THX za odpowiedzi
PozDDR
 
 
nobel
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-12, 22:35   

to nie bedzie wina "dynksu" jak miales podciagneta linke sprzegla na maxa i i tak ci nie wysprzeglalo to wina jest w czyms iinnym ,sprawdz czy sloneczka nic nie blokujeczy noramlknie dziala odkrec je i stan na nim , jest mozliwosc ze pierscien na sloneczku jest krzywo i zle wysprzegla tarcze. nic wiecej mi nie przychodzi do glowy. powodzenia
 
 
Bart
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-12, 22:59   

ok jutro bede probowal... z dociskiem . dzisiaj troche sie zjobalem odkrecajac wszystkie inne duperele... docisk to chyba najgorzej umiejscowiona czesc w trabancie ;))
mi tez nic wiecej nie przychodzi do glowy...
dzieki
 
 
Grzegorz Zalewski
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-13, 08:05   

a ten dynks to lozysko wyciskowe :)
 
 
nobel
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-13, 09:11   

w innych autkach jest lozysko wyciskowe, a w trabim "dynks" :)
 
 
Grzegorz Zalewski
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-13, 09:19   

heheheh tak bo zaprzyjazniony mechanik jak to zobaczyl to niewiedzial czy sie smiac czy plakac i stwierdzil ze jest zatarte :)
 
 
miedelnica
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-13, 10:00   

to jest ³o¿ysko dociskowe cierne. w innych autach jest ³o¿ysko dociskowe toczne, a tu jest cierne ( kwarcowe ). najprawdopodobniej zeszlifowa³o Ci siê, kup nowe i wsad¼ ( 2 zapadki sprê¿ynowe tam s± i musisz je wyj±æ ¶rubokrêtem górn± do góry i doln± w dó³ ).wyjmij to, id¼ do sklepu, popro¶ o nowe - jak bêdzie znaczna ró¿nica - kup nowe i wsad¼. na tym ³o¿ysku dociskowym ciernym (...) masz takie 2 zeszlifowania sko¶ne. jak zeszlifowañ ju¿ nie ma - nale¿y ³o¿ysko wymieniæ.
 
 
Bart
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-13, 10:11   

czy ³o¿ysko wyciskowe zwane "dynksem" mo¿na kupic w motirex?? na stronie firmowej bylem ale nie wiem jak oni to tam nazywaja... moze ktos rzucic na to okiem...albo jakis zamiennik zeby tez pasowal...
Danke schon
 
 
Bart
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-13, 10:17   

miedelnica :)))))) dokladnie o ten "dynks" mi chodzi :)))
mam to ³o¿ysko dociskowe cierne (lezy obok mnie na biurku)
zeszlifowan: brak

Dziekuje wszystkim za informacje, ide dzialac :D
 
 
Grzegorz Zalewski
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-13, 10:34   

hehehehehe lozysko dynksowe :) momentami przerazaja mnie te wynalazki :) w trabancie heh
 
 
Bart
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-13, 10:36   

temat uwazam za zamkniety mozna wykasowac lub zostawic na pamiatke :)) w [3miescie] nie maja "dynksow" a w motirex to nazywja ³o¿ysko sprzeg³a (37,58z³)
PAPAPA
 
 
Grzegorz Zalewski
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-13, 10:58   

hmm a szroty p[iwnice kolegow itp itd? jakbys byl w poznaniu to masz za browca :)
 
 
Bart
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-13, 11:56   

wrocilem z monster garage... docisk jest caly i dziala ufff... ale tarcza sprzegla (sprê¿ynowa) 60,39 z³ ktora kupowalem w grudniu (motirex)... juz nie jest spre¿ynowa...
1. Jak kupie nowa zwykla - 2 x tansza(przynajmniej sprezynki sie nie rozsypia..) to straszna kicha czy da sie jezdzic??
2. Czy moze jednak sprezynowa ??
3. Mam stara sprê¿ynowa ale wtedy musze okladziny+nity kupic...
 
 
miedelnica
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-13, 12:02   

sprê¿ynowe, czyli tarcze ze sprê¿ynowymi t³umikami drgañ s± b.dobre. je¶li Ci siê tak szybko rozsypa³a, to oznacza ¿e co¶ by³o nie tak (mo¿e wina tego, ¿e pi³owa³e¶ go na padniêtym ³o¿ysku ciernym?). jak masz dobre sprzêg³o ( mechanicznie ) to zanie¶ do zak³adu,gdzie regeneruj± sprzêg³a. za max.30-40pln na³o¿± Ci i zanituj± nowe ok³adziny.ja na jednym sprzêgle zrobi³em 94ty¶ i jeszcze mia³o trochê.nie wierzê, ¿e posz³o samo od siebie w kilka miesiêcy. chyba,¿e masz praw± nogê ciê¿sz± ni¿ lew±;)
 
 
kuba_krakow (WLADZIO)
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-13, 18:34   

ale jest ró¿nica pomiêdzy tarczami wêgierskimi i niemieckimi.
chocia¿ s³ysza³em, ¿e te wêgierskie nie s± z³e.

DDR
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 13