Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Montaz szyby w drzwiach
Autor Wiadomo¶æ
Piotr Kosiewicz/Goofy
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-27, 22:20   

Je¶li powtarzam jaki¶ wcze¶niejszy temat to bardzo przepraszam, ale szuka³em i nie znalaz³em nic na temat który mnie interesuje. Wiêc zwracam siê z pro¶ba o pomoc: Jak zamontowaæ szybê w drzwiach? Czy trzeba zdejmowaæ plastiki? Bo mnie siê uda³o wyj±c bez zdejmoania, a teraz jest problem z montarzem. Tak przy okazji to mo¿e kto¶ wie gdzie na ¶l±sku mo¿na kupiæ prowadnice do szyb? Bo mi siê wysypa³y. Z góry dziêkujê.
 
 
GrzegorzB
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-27, 22:49   

Trzeba delikatnie rozgiac szpare w drzwiach, przez ktora szyba sie wysuwa, a sama szybe wlozyc tak zeby dolna rynienka byla prawie w pionie i dopiero jak przejdzie to ja obrocic tak jak ma byc.

Prowadnice do szyb? Pytasz o gumowe uszczelki w ramce okna?
 
 
miedelnica
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-27, 22:56   

nie, koledze pewnie chodzi o metalowe prowadnice podno¶nika, w których s± te gumki. postaram siê takie za³atwiæ ( Katowice ) ale to dopiero za tydzieñ-dwa...
 
 
Heniu Portier
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-27, 23:06   

to i ja sie podlacze...
jak zacisnac ta metalowa listwe,aby szyba z niej nie "wylatala'???ja mam w swoim 601 ten sam problem,ze zgnila mi ta listwai szyba jest luzna....na podobne usterki cierpialy moje obiedwie poprzednie poloofki....
 
 
Goofy
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-09, 22:38   

No dok³adnie chodzi mi o t± prowadnicê podno¶nika. Czy da siê j± po³±czyæ z szyb± w drzwiach, czy trzeba odkrêcic poszycie i dopiero zamontowaæ? Fabrycznie by³ tam jaki¶ klej(miedzy uszczelk± a szyb±), ale niestety nie wiem jaki.
 
 
Goofy
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-22, 21:54   

No i dalej nie wiem jak te szybê umie¶ciæ w tych drzwiach :(
 
 
bipi78
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-22, 22:04   

zdejmujesz tapicerkê ,odkrêczasz mechanizm podnoszenia szyby od szkieletu drzwi , obracasz korbk± wyjmujesz mechanizm podnoszenia szyby a nastêpnie wyjmujesz szybe przez szczelinê ( t± przez któr± szyba "wystaje " z drzwi
 
 
miedelnica
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-22, 22:06   

nie trzeba zdejmowaæ poszycia.instrukcja jak WYJ¡Æ a potem w³o¿yæ szybê przednich drzwi:(zak³adam,¿e star± masz jeszcze w drzwiach)

1. zdejmujesz plastiki (klamkê itp.)z drzwi i tapicerkê.

2. odkrêcasz widoczne 4(chyba s± 4,nie?nie pamiêtam...) ¶rubki na klucz 10mm (mocowanie podno¶nika do ramy drzwi)

3. trzymasz szybê w górze rêk±(coby nie spad³a pod odkrêceniu mocowania mechanizmu) a drug± bokiem wysuwasz rolki z szyny szyby. mechanizm spuszczasz na dó³ drzwi i tam go zostawiasz.

4. szybê przechylasz skosem(45stopni) i wyci±gasz przez gumowo - metalow± szparê przez któr± normalnie ona siê wysuwa. ta szpara powiêkszy siê,bo ona siê odgina(mo¿esz pomóc rêk± ³api±c za górn± czê¶æ ramy drzwi i ci±gn±c do siebie). Wyjdzie na pewno.

5. jak wyci±gniesz, to masz w rêku szybê na dole której jest prowadnica szyby(listwa szynowa). lekko wystukujesz ma³ym m³oteczkiem t± prowadnicê, ona jest na jakim¶ kleju ale tym siê nie przejmuj,wyjdzie.

6. we¼ now± prowadnicê, wci¶nij na szybê daj±c do ¶rodka trochê kleju lub silikonu,ale niekoniecznie-jak prowadnica jest dobra, to ¶ci¶nie szybê (prowadnica ma tam jeszcze gumkê)

7. rozegnij znowu szparê w drzwiach i w³ó¿ szybê prowadnic± do przodu,ale skosem(zacznij od rogu)

8.i tak dalej, odwrotnie do demonta¿u.

9.powodzenia! (sorry - nie jadê na razie do katowic,nie mogê niestety udostêpniæ tych prowadnic-postaram siê za tydzieñ)
 
 
miedelnica
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-22, 22:07   

hiehh... tak d³ugo pisa³em posta,¿e mnie bipi ubieg³(no tak, ma polówkê, jest trochê szybszy...)
 
 
bipi78
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-23, 13:10   

miedelnica ten sam sposób opisywa³em tylko mniej wylewnie ,ale teraz jest bardziej wyczerpuj±co i profesjonalnie :)
 
 
Goofy
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-06, 14:45   

Dziêki wielkie :) opis jest naprawde wyczerpuj±cy, jescze nie sprawdza³em ale to napewno musi dzia³aæ :)Jeszcze raz dziêki, cieszê sie ¿e znalaz³ siê kto¶ by podaæ pomocn± d³oñ pocz±tkuj±cemu trabanciarzowi :)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 12