Strona Główna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[T1.1]Przewody wysokiego napiecia
Autor Wiadomość
Edass
Gość
Wysłany: 2003-08-23, 16:00   

witam
chce wymienic przewody wysokiego napiecia ale nie bardzo orjetuje sie jakie kupic bylem u jednego goscia w sklepie i powiedzial ze do traba nie ma a od vw nie jest pewny czy beda dzialac
jestem ciekawy co wy polecacie i ile takie cos bedzie kosztowalo
pozdrawiam edass
 
 
arek 353
Gość
Wysłany: 2003-08-23, 20:38   

hmmm
tylko o ktĂłrym tu trabie mowa
bo jak widze to posiadasz 2

jeÂśli chodzi o zweitakta to wiem z doÂświadczenia Âże na kaÂżdych jeÂździÂł :)

polo; to kupuj od polo 1,1 (VW)
proponuje braÌ z górnej pó³ki,zreszt¹ niewiem ile masz kasiurki na nie
ja daÂłem za swoje 80 i jestem happy wszystko dziaÂła piĂŞknie :)
 
 
Edass
Gość
Wysłany: 2003-08-24, 23:42   

witam
interesuja mnie przewody do 1.1 bo 601 ma niestety uszkodony korbowod:(
mowisz 80 troche duzo ale moglys napisac jakiej firmy sa te przewody albo jakich firm unikac bo sa u nas w kielcach przewody w sklepie z czesciami do traba ale wiem z wlasnego doswiadczenia ze czesci sa tam bardzo drogie i niskiej jakosci wiekszosc pochodzi z wegier
teraz w trabim polo mam jakies przewody nie wiem co to ale jest na nich przebicie i czas je wymienic bo jesienia moga byc problemy pozatym slyszalem ze przewody silikonowe nie sa za dobre do traba
co do 80zl za przewody to troche duzo ale wole raz zaplacic i miec porzadne przewody niz placic 2razy za gow... i narzekac
pozrawim karol
 
 
qba_601
Gość
Wysłany: 2003-08-25, 00:11   

witaj
szczerze to ja jezdze na jamexach ..najtanszy badzies ma juz jakies 70 tys km niop i kolo 1,5 rokui jest lux
 
 
osyt
Gość
Wysłany: 2003-08-25, 10:38   

stary za³ó¿ sobie przewody od 601 ze szrotu s¹ czêsto du¿o lepsze od nowych ja mam w polówce od dwusówa z 84 roku i jezdze juz rok i s¹ ok.
 
 
Phyt0n
Gość
Wysłany: 2003-08-25, 20:26   

ja kupilem silikonowe przeznaczone do wartburga 1.3 w sklepie trabantowym za bodaj 35zl ...
jedyny bol w tym, ze przewod miedzy cewka zaplonowa a kopulka moglby byc troszke dluzszy ... :)
Pozdrowienia!
 
 
Piotrek
Gość
Wysłany: 2003-08-25, 21:49   

wedlug mnie jedyne rozsadne sa te oryginalne, montowane do trabanta w fabryce. sa to oryginalne kable Beru. w moim samochodzie nie ruszane od 12 lat i smigaja jak trzeba. a jak pytalem w sklepie to sprzedawca powiedzial nie warto zmieniac, bo teraz produkowane sa o wiele gorszej jakosci niz te wlasnie oryginalne pomimo tego iz sa juz tak stare :)
 
 
Phyt0n
Gość
Wysłany: 2003-08-26, 12:38   

btw. a ile kosztuja przewody idace z akumulatora z klemami? tak mniej wiecej? czy ich wymiana cos daje?
Pozdrowienia!
 
 
PaweÂł Filipczak
Gość
Wysłany: 2003-08-26, 12:44   

Ja uzywam kabli wysokiego napiecia NGK, koszt okolo 200zl.

Co do kabli do akumulatora, wymiana duzo daje. Rozrusznik ci bedzie lepiej krecil. proponuje jednak kupic miedziany kabel od kaszlaka, dwie klemy i koncowki oczkowe na gwint 8mm i zrobic sobie samemu. Koszt to okolo 35zl, a przewodzenie po miedzi duzo lepsze, no i sie nie utleniaja jak aluminiowe.
 
 
PaweÂł Filipczak
Gość
Wysłany: 2003-08-26, 12:45   

Aha, co do kabli wys. napiecia, odradzam te firmy powertec.
 
 
Edass
Gość
Wysłany: 2003-08-26, 19:11   

witam!'
w mpjej polowce kable sa niestety do wymiany o jest na nich przebicie widac tonp. w garazu jak odpale silnik i zgasze swiatlo przeskakuja po nich iskry
co do 200zl za ngk to dziekuje postoje :) - troche za drogo
pozdrawiam karol
 
 
leeloo
Gość
Wysłany: 2003-08-26, 19:48   

ja te¿ mam za zadanie w najbli¿szym czasie wymieniÌ owe przewody:-(( no i powsta³ w mej g³owie ba³agan. Poniewa¿ s³ysza³am ró¿ne opinie na temat: silikonowe czy nie, jakiej firmy, a co najlepsze to ktoœ mi nawet t³umaczy³ ¿e nie mam kupowaÌ ¿ó³tych tylko czarne ;) no i co tu pocz¹Ì? hehhe
moÂże puszczĂŞ iskry wolno pod maskÂą niech se ÂśmigajÂą ;) a coooo... hehhe
 
 
Edass
Gość
Wysłany: 2003-08-30, 09:50   

Witam!
znalazlem przewody do wartburga 1.3 firmy SANTECH lub SENTECH (nie jestem pewien) i nie sa to silikony koszt 50zl to nie za drogo
moze wiecie cos o nich???

pozdrawiam Karol
 
 
Phyt0n
Gość
Wysłany: 2003-08-30, 14:26   

jak silikonowe do w1.3 (bodaj made in usa, czy cos tam z usa maja na etykiecie napisane) to ja takie mam ... nic zlego nie moge o nich powiedziec, tyle ze przewod miedzy kopulka a cewka moglby byc pare mm dluzszy ... :)
ja za swoje w bydgoszczy dalem bodaj 32-35zl ... :)
Pozdrowienia!
 
 
blaz
Gość
Wysłany: 2003-08-30, 15:08   

jeÂśli moge coÂś doÂłoÂżyĂŚ od siebie to miaÂłem problem z przewodami i kupiÂłem silikony za 29 zÂł ale niestety moÂżna powiedzieĂŚ Âże jest to opÂłacalne bo sÂą niezÂłe ale jest to produkt jednorazowy i polecam wymieniaĂŚ razem ze Âświecami( firma JANMOT) lub najlepieĂŚ zrobiĂŚ tak jak mĂłj znajomy tzn. kupiĂŚ oryginalne (chyba BOSCHA) w serwisie VW za 150 zÂł lub tego typu podruby z metalowymi kapturkami. moÂżesz teÂż "wycyckaĂŚ" kolesi z VW i kupiĂŚ wszystkie "czĂŞÂści" osobno i samemu poskÂładaĂŚ. cenny mniej wiĂŞcej takie:

22zÂł- kapturek BOSCH X4
10 zÂł przewody BERU X5
==138 zÂł-- 12 zÂł zawsze cuÂś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12