Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[601] szpilki nie maj± siê czego trzymaæ w cylindrach
Autor Wiadomo¶æ
AdamM (Trimm Trabb)
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-11, 20:41   

No i sta³o siê. Od d³uzszego czasu mia³em problemy z uszczelkami pod g³owicami (tak my¶la³em). Ju¿ po sprawie. To nie uszczelki, to nie szpilki tylko cylindry. Szpilki wyci±gnê³y ca³y gwint z cylindrów. Teraz to mogê "przykrêcone" g³owice bez wiêkszego problemu bez ¿adnych kluczy sci±gn±æ :-( to nie by³by wielki problem gdyby szpilki by³y oryginalne. Szpilki od strony cylindrów s± ju¿ szersze. A cylindrów nie ma co rozwiercaæ bo poprzedni w³a¶ciciel rozwierci³ je tak, ¿e 2 szpilki wysz³y bokiem (nie mam pojêcia jak to siê trzyma³o - zrobi³em tak 12000 km). Teraz siê zastanawiam co zrobiæ. Czy znale¼æ cylindry które bêd± pasowa³y (t³oki nominalne), czy op³aca siê robiæ taki remoncik? Czy trzeba przeszlifowaæ t³oki... Radzcie mi prêdko co mam robiæ, bo auto jest mi teraz cholernie potrzebne... A mechanicy postraszyli mnie niez³± sumk± za robociznê.
pozdr
Za³amany Trimm
 
 
CaShu
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-11, 21:34   

100zl i szybko inny silnik wstawic...
ja bym tak zrobil.

pozdrawiam
Lukasz
 
 
miedelnica
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-11, 22:53   

mam fajny silnik, ale ma zerwane 2 gwinty kolektora wydechowego...ten sam problem. tyle ¿e mo¿na napchaæ tam jakiego¶ silikonu i wkrêciæ szpilki w resztkê gwintu i ponoæ chodzi to potem ³adnie.
 
 
picia353
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-12, 10:02   

przeszlifuj inne cylindry pod wymiar t³oków które masz na aucie , ew znajdz jakie¶ t³oki wiêksze (orginalne ) uzywane i przeszlifuj cylindry bezpo¶rednio pod wymiar t³oka niepatrz na wymiary 1,2 3 szlifu tylko niech ten go¶æ ci zmiezy t³oki i pod nie zrobi szlifik:)
 
 
Andrzej Bartczak
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-12, 10:29   

czesc. ja mialem to samo co Adamm i zrobilem tak: poszed³em do tokarza i on zrobil mi szpilki o rozmiar wieksze. wkrecilem i bzykam... Pozdrawiam
 
 
Krzysztof K.FRITZ KWIDZYN
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-12, 11:43   

s³uchaj najtaniej i najszybsiej bedzie jak zakupisz na najblizszym CPN klej np. super metal i wkleisz szpilki w cylinder zdaje to egzamin mia³em sam co¶ takiego i wyrszyma³o
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-12, 13:01   

Ja tez wtr±ce swoje 3 grosze.
kupujesz gotowe szpilki redukcyjne M12/M10.

Takie szpilki wystepuja w PF 126.
W cylindrach gwintujesz na M12 i wkrêcasz szpilki, a reszta to ju¿ wiesz. Koszt jednej szpilki oko³o 3,00 PLN. Po 5 minut roboty na 1 sztukê. Jak masz ca³kowicie zerwany gwint to nawet nie musisz rozwiercaæ otworów.
Mia³em to samo i w/w opis jest sprawdzony osobi¶cie. Polecam.
 
 
picia353
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-12, 22:02   

"Szpilki od strony cylindrów s± ju¿ szersze"
"A cylindrów nie ma co rozwiercaæ bo poprzedni w³a¶ciciel rozwierci³ je tak, ¿e 2 szpilki wysz³y bokiem"

panowie czytajcie zanim co¶ poradzicie
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytañ do SQL: 13