Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Trabant 601 - problem z biegami
Autor Wiadomo¶æ
Pietrek "ELV15&a
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-08, 22:18   

Witam ponownie!
Mam problem z biegami w Trabim. Co¶ nie tak jest z redukcj± biegów. Przy "zrzucaniu" z czwórki/trójki na dwójkê/jedynkê, na niskich prêdko¶ciach dla dwóch najwy¿szych biegów muszê u¿yæ du¿ej si³y by zredukowaæ na ni¿sze, a przy trochê wiêkszych staje siê to w³a¶ciwie niemo¿liwe, pomimo ¿e sprzêg³o wci¶niête w jest pod³ogê. Przy przyspieszaniu biegi po kolei wchodz± prawid³owo. Kiedy redukuje z czwórki na trzy lub z dwójki na jeden te¿ jest okey. Szuka³em tematu na forum, ale by³y tylko do 1.1 i przeszczepionego 1.3, a ja mam 2T. My¶la³em, ¿e mo¿e to sprzêg³o, ale wtedy chyba problemy by³yby przy redukcji ka¿dego biegu no nie?
 
 
Pawe³-Yogi
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-09, 07:32   

Witam a sprawdzi³e¶ czy masz pe³ny stan oleju w skrzyni mo¿e oleju nie masz i siê wszystko zaciera wymien olej na nowy.Zobaczysz wtedy jak bedzie to wszystko chodzi³o mo¿esz jeszcze delikatnie podciagn±æ linkê od sprzêg³a tylko pamietaj ze peda³ musi miec jakie¶ 0,5 cm luzu.Wtedy zobaczysz czy wszytko jest ok je¶li nie to pomyslimy wtedy co mo¿e byæ jeszcze nie tak.
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-09, 07:33   

na jedynkê???? trabant ma nie zsynchronizowan± jedynkê, mo¿na j± wrzuciæ tylko jak samochód stoi. Druga rzecz trabantem 601 nie wolno hamowaæ biegami, to tylko katowanie silnika.Przyzwyczaj siê ¿e tak jest. Redukcja z biegów 4 na 3 i 3 na dwójkê nie powinna przynosiæ problemów
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-09, 07:35   

wciskanie na si³ê grozi wygiêciem wybieraka, z czym siê wi±¿e rozbieranie skrzyni
 
 
maxxx601
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-09, 15:17   

Pewnie nie masz ju¿ synchronizatorów, a redukcja z miêdzygazem ciê przerasta?
 
 
Pawe³-Yogi
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-09, 16:48   

Magik co ty pleciesz od kiedy Trabant 601 ma nie zsynchronizowan± jedynkê to nie jest polski Fiat 126p ¿e tak mia³,tam trzeba by³o stan±æ by jedynkê wsadziæ bez zgrzytów:).Poza tym ciekawi mnie Pietrek czy tarczê sprzêg³a masz w dobrym stanie i czy ok³adziny s± na niej ca³e oraz docisk nie wyklepany albo ko³o zamachowe powycierane.Wtedy mo¿e co¶ byæ nie tak ¿e nie mo¿esz wsadziæ biegu lekko tylko z oporem.Je¶li docisk nie doci¶nie tarczy to wtedy mog± byæ takie siupki posprawdzaj to.
 
 
Pietrek "ELV15&a
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-09, 17:09   

Miêdzygaz robiæ mogê, ale dla w³asnego komfortu wola³bym redukcje biegów bez przegazówki. Oby wymiana oleju wystarczy³a. Je¶li nie to bêdê mia³ do trabiego jak±¶ inn± skrzynie za darmo, ale tamta by³a w Trabancie bez silnika, stoj±cym na ³±ce. Raczej dosta³a siê tam wilgoæ. Niestety jeszcze jej nie widzia³em, ale mo¿e tam bêd± te syntezatory w lepszym stanie.
A jak sprawdziæ olej w przek³adni? Jest jaki¶ bagnet/wkrêt regulacyjny?
 
 
Pietrek "ELV15&a
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-09, 17:28   

Posprawdzam wszystko dopiero w weekend, bo teraz w internacie jestem.
 
 
Pawe³-Yogi
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-09, 17:36   

Pietrek je¶li skrzynia nie by³a otwierana i nie spuszono z niej oleju to nic siê jej nie sta³o mo¿esz mieæ jedynie problem z wyrobionym 4 biegiem który raz wskauje a raz nie bo tak bywa w skrzyniach urzywanych.
 
 
Piotr Kucharski (kuchar)
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-09, 19:50   

trabant ma nie zsynchronizowan± jedynkê

i Ty magik masz siê za wielkiego mechanika i znawcê, który ludziom chce trabanty naprawiaæ i mo¿e o¶mieszaæ na forum niewiedzê pocz±tkuj±cych trabanciarzy? ¦miech, ¿enada...
Trabant od '62 roku i modelu P50/2 ma w pe³ni zsynchronizowan± skrzyniê biegów.
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-10, 08:47   

dyplomu mechanika ani zawodówki samochodowej nie skoñczy³em. Wiem ¿e jedynka wchodzi przy bardzo ma³ej prêdko¶ci i to mia³em na my¶li.
 
 
Kulka
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-10, 09:35   

no bo co za kretyn wbija jedynkê w trabancie przy prêdko¶ci na przyk³ad 40km/h...
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-10, 09:50   

przepraszam ale nie czytam codziennie rozdzia³u "skrzynia" mimo ¿e g³ówn± lektur± na tronie s± dla mnie ksi±¿ki trabantowe :)
 
 
Kosiek
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-11, 23:45   

Kulka, kto normalny próbuje zrobiæ taki numer w jakimkolwiek samochodzie:P
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-09-12, 15:46   

widocznie jeden siê znalaz³ :)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 15