Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
urwana ¶ruba od wachacza.. co zrobiæ?
Autor Wiadomo¶æ
blaz
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-17, 17:55   

tak wiec przy próbie odkrecenia ostaniej ¶ruby od wachacza z ty³u w trabim (3 posz³y w moiare gl±dko, w ka¿dym razie przetrwa³y:)) ostania strzeli³a i gwint zosta³ w ¶rodku:(( od spodu traba nie wystaje nic gwintu, natomiast jest go ok 4-5cm patrzac od ¶rodka pod siedzeniem, tylko nie wiem jak to teraz wyci±gn±æ? rozwiercaæ, wybijaæ czy jak.
Moze komu¶ tez taka "przygoda" sie przytrafila i mog³by co¶ poradziæ.. je¶li tak to wielkie dziêki. Pozdrówa
 
 
CaShu
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-17, 19:18   

a niedalo by rady naspawac nakretki od kol jakos od gory?
jesli nie to zalej jakims penetratorem, poczekaj pare godzin i sprobuj odkrecic jakims morsem/zaba.
ostatecznosc to przewiercanie i nagwintowanie, ale uwiez mi ze ciezko sie wierci przez srube o twardosci 10.8

Pozdrawiam
Lukasz
 
 
WyCleF
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-17, 19:22   

Mi sie to przydarzylo,tylko mi sie urwala w drodze przy 60 km/h,bylo ciekawie.Poradzilem sobie w nastepujacy sposob: mianowicie dostajesz sie do tej sruby od bagaznika z gory.Tam powinna kawalek wystawac, nakrecasz na ten odcinek wystajacej sruby nakretke, nawiercasz ja( aby popsuc gwint) pomiedzy nakretka a sruba.Po tym poprostu ja wykrecasz.
 
 
nobel
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-17, 19:26   

wiercenie to bedzie udreka ale wg mnie to tylko tak ci sie uda, srobka jest niezle zapieczona skoro ja urwalo. zawsze mozesz sprobowac ...(jak juz uda sie przyspawac cokolwiek do niej by krecic, lub jak juz nawiercisz male dziorki i wbijesz w nie cosi by krecic ) ..sprobowac palnikiem gazowym nagrzac srobe to puscic powinna na gwincie. troche nie po polskiemu ale pewnie zrozumiesz. powodzenia.
 
 
blaz
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-17, 20:59   

dziêki a powiem wam ze w³±¶nie wymy¶li³em ¿eby nakreciæ od góry nakrêtke na klucz 19mm i na ni± drug± na klucz 19mm tyle ¿e spi³owan± na szlifierce i powinny sie skontrowaæ - mam nadzieje. potem klucz nasadowy (19 oczywi¶cie) który z³apie tylko tê drug± nakrêtke która sie doci¶nie do tej spi³owanej... mnoze tak sie wykrêci bo wiercenie chyba rzeczywi¶cie nie wchodzi w gre. w jka¿dym razie dziêki
 
 
CaShu
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-17, 21:42   

wez zapodaj dodatkowo jakies wd40, a przed odrecaniem podgrzej palnikiem jak radzil Nobel.
pozdrawiam i powodzenia
Lukasz
 
 
Artur (YETI)
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-18, 01:44   

Ja spotkalem sie z tym samym problemem u mnie. Poradzilem sobie w nastepujacy sposob:
1. k±towka wycialem blache od srodka (pod kanapa)aby ulatwic sobie dojscie do wystajacej resztki
2. na kontre dalem dwie nakretki i poprostu odkrecilem (tez byla mocno zapieczona)
Jezeli tym sposobem sie nie uda to proponuje tak jak koledzy - wiercic.
Jezeli cos pojdzie nie tak to mozna wywiercic resztke gwintu i powiekszyc otwor a nastepnie przegwintowac i dobrac nowa srube. Powodzenia i pozdrowienia.
 
 
blaz
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-18, 07:42   

fajnie dzieki wielkie. Bo chodzi³o mi po g³ówie wybicie tego kawa³ka gwintu, niszczac gwint "w trabim" i nakrecenie od góry nakrêtki , inaczej troszke ni¿ jest to na pozosta³ych ¶rubach
 
 
Artur (YETI)
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-18, 12:15   

Jeszcze jedno. Jak juz sobie poradzisz z wykreceniem resztki sruby to sprawdz gwint na tej dlugosci co sruba Ci sie ukrecila. Ja mialem zjechany i musialem tak czy tak gwintowac na nowo :( Po wkreceniu nowej sruby nie zaszkodzi zreszta dac nakretke od strony kabiny. Lepiej miec pewnosc ze bedzie trzymac, bo byloby raczej "niewskazane" gdyby sie odkrecilo przy np. 100 km/h ;)
 
 
Sei
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-18, 14:45   

Jakby¶ potrzebowa³ helpowego handa (czyt. pomocnej d³oni) daj znaæ :-)
 
 
CaShu
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-18, 16:05   

pewno¶ci, ¿e bedzie trzymaæ nigdy niema :)
 
 
Krzysztof K.FRITZ KWIDZYN
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-18, 19:56   

PANOWIE A S£YSZELI¦CIE KIEDY¦ O CZYM¦ TAKIM CO ZWIE SIÊ WYKRÊTAKAMI? NAWIERCASZ OTWÓR W ¦RÓBIE KTÓR¡ CHCESZ WYKRÊCI¦ ZGODNIE Z DANYM WYKRETAKIEM WKRÊCARZ WYKRÊTAK I POWINNO PO¦CIÆ U MNIE PÓ¦CI£O (mozna co¶ takiego dostaæ w sklepach z na¿êdziami wygl±daj± podobnie jak gwintowniki )
 
 
blaz
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-19, 14:31   

wykrêtak ?nie s³ysza³em ale popytam jak nie pójdzie kombinacja z przeciwkrêtkami, bo nie posz³o wczoraj i w poniedzia³em kolejna próba bo dzis niem mam czasu:( mam nakretke na klucz 19 i potrzebuje na klucz np 18 ale nigdzie nie moge dostaæ:(( wszedzie maja tylko na 19 (oczywiscie na gwint M12). Kupi³em nakretki na 19 i opi³owa³em jedna naoko³o tyle ¿e okaza³o sie ¿e maj± inny gwint ni¿ tamten w trabie i nie da sie ich nakrecic, bede musia³ po¶wiecic nakretke od kó³ jak nie dostane z takim gwintem jak trzeba..
Acha odno¶cie tej zwiêkszonej pewno¶ci to teraz kompletnie j± straci³em, bo okaza³o sie ze ¶ruba sie urwa³a nie tylko z powodu ¿e by³a zapieczona, ale tez dlatego ¿e by³a podciêta na gwincie, chya od drgañ w czasie jazdy , albo czego¶ podobnego
 
 
Pawe³ Filipczak
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-22, 14:37   

blaz... zadne M12. Na srubie wachacza jest gwint M12x1.5. I tylko taka nakrecisz, nakretka kola maja M12x1.5.
 
 
Tomasz Suchocki/piekny
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-22, 21:31   

witam
coprawda koledzy podali juz 101 sposobow ale jakby zawiodly to podrzuce jeszcze jeden choc karkolomny (mnie sie udalo)...

1 bierzesz sobie spawarke elektr. i najgrubsza elektrode jaka ci sie uda znalezc...
2 podrzewasz ja na jakims materiale z boku na niewielkim pradzie...
3 potem prad w opor i przytykasz elektode do sruby i tym momencie zabierasz mase
4 elektoda powinna sie przylkeic dalej juz robisz sobie z niej korbke i wykrecasz

jeden spawacz poiedzial mi ze to tego potrzeba zrecznych raczek ale jakby cala reszta zawiodla to sproboj powodzenia
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 13