Strona Główna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[1,1] sprawdzcie odmy !!! 4 taktowce
Autor Wiadomość
Daniel Filipczak
Gość
Wysłany: 2002-12-10, 21:43   

Moze niech kazdy lepiej zdejmie caÂłe odpowietrzenie ukladu smarowania i sprawdzi czy nie jest zapchane korkiem parafinowym, ostatnio wystapilo duzo awarii i szkoda rozwalic silnik.

Zdejmujac prawe kolo mozna spokojnie dostac sie do opaski na dole krzywego weza i ja odpiac i wyjac nastepnie caly ten zakreciarski waz wraz z pojemniczkiem. Sprawdzcie czy w srodku nie ma parafiny, takze w pojemniku, syf znakomicie sie rozpuszcza sprayem do czyszczenia gaznika.

Parafina powstaje z placzenia par oleju i wilgoci, a przy dzisiejszych mrozach twardnieje i tworzy idealna zatyczke. Te weze sa zapewne w wieku 10 lat w naszych Trabach i niestety sie zestarzaly, tak samo pojemniczek mogl sie rozszczelnic na szwie i lapie wilgoc do srodka. Obadajcie weze, posklejajcie pojemniczek, czyszczac uprzednio caly bajer. Szkoda oleju i silnika przez taki glupi bajer.

Taki sam syfex tworzy sie przy nieszczelnym korku wlewu oleju.

[%sig%]
 
 
GrzegorzB
Gość
Wysłany: 2002-12-10, 23:03   

Taaaaa....

Cala seria olejowych bluzgow - ja mam spokoj, dwa lata temu wymienialem odme w podobnych okolicznosciach...

Bylem dzis u p. Jozefa co ma kiosk z uzywanymi czesciami do Trabantow-Wartburgow i jest swiezym posiadaczem Traba 1,1 - zaczal mowic ze musi sprowadzic silnik bo mu ten chyba szlag trafil...

... tez odma!

[%sig%]
 
 
Konrad1.1_&_601
Gość
Wysłany: 2002-12-11, 12:37   

nie mam odmy :-O i co teraz ? :)))

[%sig%]
 
 
Konrad1.1_&_601
Gość
Wysłany: 2002-12-11, 12:37   

nie mam odmy :-O i co teraz ? :)))

[%sig%]
 
 
qba_601
Gość
Wysłany: 2002-12-11, 13:05   

ha ha .......dzieki za rade ale troszku za pozno :(((((((((
ale bede pamietal naprzyszlosc

pozdrowka
 
 
Lukasz Ludziejewski (Roba
Gość
Wysłany: 2002-12-14, 23:07   

czy po wymianie oleju tydzien temu tez powinienem to sprawdzic?

[%sig%]
 
 
Daniel Filipczak
Gość
Wysłany: 2002-12-14, 23:13   

no pewnie, skoro przy wymianie tego nie czysciles, moze byc korek jeszcze powstaly wczesniej

kosztuje to 10 minut roboty raptem, a lepiej dmuchac na zimne

[%sig%]
 
 
Robert ÂŁaciak
Gość
Wysłany: 2002-12-15, 17:03   

Ja swojego Traba przez to musialem poslac do lekarza. Czekam na diagnoze!!!
 
 
wartborgini
Gość
Wysłany: 2004-07-01, 11:27   

MoÂże temat lekko nie na czasie bo lato, ale zima za pasem :))))

a powaÂżnie - w jesieni - w trakcie wyjmowania silnika z wartburga, rozwaliÂłem sobie przypadkowo odmĂŞ (mowa o plastikowym odstojniku).

JakoÂś to polepiÂłem do kupy, ale papraÂło strasznie olejem w gaÂźnik - wiadomo - odstojnik miaÂł diure na przeszczaÂł iwĂŞc swojego zadania nie speÂłniaÂł...

ChodziÂłem po sklepach, nigdzie nie moÂżna byÂło zdobyĂŚ takiego odstojnika. Jedyny jaki mi sie udaÂło kupiĂŚ - od poloneza - metalowy.
Po niewielkich przerĂłbkach i dospawaniu dwĂłch rurek o odpowiedniej Âśrednicy - odma spisuje sie doskonale.

Ale nie o tym chciaÂłem powiedzieĂŚ.

W "miêdzyczasie" zobaczy³em wypowiedŸ PAPLA, który pisa³, ¿e za porad¹ PREZESA zamiast odmy wstawi³ jak¹œ podziurawion¹ butelkê po bejcy czy coœ takiego...

Po nocach mi ten wynalazek spaĂŚ nie daje, wiĂŞc gdybyÂście byli tak uprzejmi - to proszĂŞ o wyjaÂśnienie.

Pozdrawiam i dziĂŞki z gĂłry za odpowiedÂź.
 
 
PaweÂł Filipczak
Gość
Wysłany: 2004-07-01, 21:06   

Zalatw sobie kawalek plastikowej butelki po czymkolwiek (oby czysta byla). Butelka nie musi byc duza, powinna miec gwint taki aby naszedl na niego waz wychodzacy z silnika.


Butelke dziurawisz szpikulcem, wiertarka (dobrze zrobic kilka wiekszych dzior okolo 10mm na dnie). Butelke mocujesz za silnikiem (np za pomoca sruby wkreconej w jeden z wolnych otworow z tylu bloku). Nastepnie zaslepiasz wlot w gumie gaznika. Spaliny co prowda ida do atmosfery, ale spokoj jest, ze nie zamarznie.
 
 
wartborgini
Gość
Wysłany: 2004-07-06, 12:50   

A wilgoĂŚ sie do oleju nie dostanie ???
Olej pewnie bedzie sie chlapaÂł troche z tej butelki...

A Ty PAPLO masz taki patent zrobiony na staÂłe, czy tylko tymczasowo ???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12