Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[601] Konserwacja
Autor Wiadomo¶æ
CaMeL
Go¶æ
Wys³any: 2004-07-07, 16:10   

Niedawno kupilem Trabika i z tego co wiem trzeba konserwowac tam rozne elementy oprocz podwozia. Jakies smarowanie zwrotnic, odpowietrzanie hamulcow itp. Czy ktos moglby mi cos o tym napisac, albo podeslac jakiegos linka? Szukalem w archiwum forum, ale jest tylko o konserwacji blachy i resorow. No chyba, ze slabo szukalem to poprosze o linka. Z gory dzieki... pozDDRawiam!
 
 
majki601
Go¶æ
Wys³any: 2004-07-07, 19:53   

Witam,
no to jest tak: powinno siê w zwietakcie co miesi±c/1000km smarowaæ zawieszenie czyli : na ka¿dym przednim kole masz po 2kalamidki(takie ma³e wystaj±ce cycki z boku zwrotnicy na górze i na ³±czeniu zwrotnicy i wachacza na dole), w które nale¿y wcisn±c smar smarownic± (je¶li nie posiadasz to siê w ni± zaopatrz ~50z³, najlepiej z giêtkim wê¿em, bo sztywnym nie podejdziesz do wszystkich kalamidek)+ powinno siê wcisn±æ trochê smaru w kalamidkê na maglownicy (na wierzchu pod akumulatorem) i mo¿na jeszcze kalamidki na lince od rêcznego przesmarowaæ (przy tylnich ko³ach masz na mocowaniu pancerza linki do pod³ogi ty¿ kalamidki-po jednej przy kole )! mo¿esz ich nie widzieæ, bo mog± byæ ubabrane smarem i syfami z drogi, czytaj musisz pomacaæ zwrotnice to je wyczujesz! :) jak nie smarujesz to tuleje ebonitowe w zwrotnicy siê zatyr± i bêd± siê wybijaæ-wymiana jest upierdliwa, nawet bardzo! a poza tym ³atwiej siê krêci kierownic± jak siê posmaruje! jak nie smarujesz to nie pojedziesz! :)
Hamulce siê odpowietrza jak jest taka potrzeba-np.:peda³ Ci wpada w pod³oge przy hamowaniu lub grzeba³e¶ przy cylinderkach i mog³e¶ zapowietrzyæ hamulce!
Ale siê rozpisa³em, ale mam nadziejê, ¿e Ci to pomo¿e!:)
pozdrawiam
 
 
CaMeL
Go¶æ
Wys³any: 2004-07-08, 02:17   

Dzieki bardzo, chociaz jeszcze nie bardzo wiem co i gdzie jest, ale jutro dokonam dokladnych ogledzin mojego Traba. Widze, ze przydalby sie kanal, ktorego nie mam, ale i na to cos sie zaradzi. Czy jest cos jeszcze o czym powinienem pamietac przy takim codziennym uzytkowaniu Trabika?

Niech Mixol bedzie z Wami!
 
 
majki601
Go¶æ
Wys³any: 2004-07-08, 16:19   

Nie musisz mieæ kana³u, ja to robiê bez kana³u -skrêcasz ko³a w i jedn± lub drug± stronê to bêdziesz mia³ dostêp do tych kalamidek lub mo¿esz zdj±æ ko³o to bêdzie Ci ³atwiej na pocz±tku je odnale¶æ! jeszcze jedna sprawa-kalamidki s± po ró¿nych stronach zwrotnicy(górna po przeciwnej co dolna)
Innych prac konserwacyjnych raczej nie ma, takie tam pierdo³y, raz na bo¿y czas, jak uzupe³nianie p³ynów, sprawdzenie filtra powietrza, czyszczenie odstajnika pod kranikiem czy sprawdzenie ¶wiec i instalacji elektrycznej(czy koñcówki nie za¶niedzia³y itp), ale to chyba logiczne! mo¿na te¿ czasem przesmarowaæ resor smarem grafitowym!
To chyba wszystko, powodzenia w poszukiwaniu kalamidek!:)
pozdrawiam
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytañ do SQL: 13