Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
zej¶cie z wagi
Autor Wiadomo¶æ
papieju
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-18, 08:27   

Polówka 1.3 na B1 dla dzieciaka 16-letniego?? Strach na ulicê wyjechaæ...
 
 
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-18, 10:53   

ja nie rozumiem po co takie kombinacje:D s± samochody fabrycznie zrobione pod kategorie B1 :) no ale pewnie wiêkszo¶æ ch³opców by³o staæ tylko na prawko B1 i my¶leli ¿e potem sprytnie co¶ wymy¶l± :P

Taki mój znajomy twierdzi (opieram siê tylko na tym ¿e on to mówi³) ¿e ma prawko B1 i je¼dzi sobie autami które maj± omy³kowo wpisan± ni¿sz± wagê lub jej brak.

Co¶ w ten deseñ mi t³umaczy³. a przecie¿ takie auto chyba musi mieæ t± homologacje itp..?



O ile jeszcze z Trabantem 2suwowym na upartego mo¿e osi±gnê³o by siê t± masê tak z polówk± nie ma szans.

Jakby np szyby dorobiæ z pleksi czy jakiego¶ tam innego materia³u, kawa³ki pod³ogi powycinaæ i daæ w jej miejsca ¿ywice.. hm.. sam nie wiem

Ale jak patrzê na wiêkszo¶æ moich znajomych w przedziale wiekowym 18-22 to uwa¿am, ¿e to prawo jazdy powinno byæ dla wiêkszo¶ci albo zakazane albo do zrobienia dopiero po 25roku ¿ycia. Chocia¿ ludzie siê nie zmieniaj±, wiêc kto nie ma wyobra¼ni ten do koñca ¿ycia jej nie bêdzie mia³.. chyba, ¿e dojdzie wcze¶niej do jakiej¶ tragedii...
 
 
papieju
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-18, 11:34   

w przedziale wiekowym 18-22 to uwa¿am, ¿e to prawo jazdy powinno byæ dla wiêkszo¶ci albo zakazane albo do zrobienia dopiero po 25roku ¿ycia
To co gównia¿erka wyprawia autami tatusia zakrawa na usi³owanie zabójstwa. Gnaj± po mie¶cie ile fabryka da³a, za punkt honoru maj± wyprzedziæ wszystko co siê rusza, piski opon, bez pasów. Koñczy siê to zwykle tragicznie, w moich stronach ¶rednio raz w roku rozwala siê jakie¶ auto z ma³olatami, co wracaj± z dyskoteki lub na ognisku skakaj± po gorza³ê bo siê skoñczy³a. ¦rednio 2 trupy na piêciu pasa¿erów, kierowca zawsze wychodzi ca³o. Tak jak ostatnio, rozbili siê 400m od miejsca startu, niemal na oczach imprezy z które jechali. Po tych 400m mieli na tyle du¿± prêdko¶æ, ¿e auto dachowa³o na 2 razy...
Dla mnie to ca³e B1 od 16, a nied³ugo od 14 roku ¿ycia, to pomy³ka. Kolega szwagra ju¿ zaciera rêce, bo tatu¶ obieca³ takie wozide³ko i obieca³ ¿e je nieco podrasuj±...
 
 
Qba
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-18, 13:49   

Przerabia³em ten temat jaki¶ czas temu, bo mam prawko B1. Mój 601 z wyjêt± tyln± kanap±, po³ow± baku i bez dywaników z ty³u wa¿y³ 570kg(wa¿y³em na z³omie). Mog³em jeszcze zdj±æ tyln± pó³kê(gruby kawa³ dechy zrobiony pod g³o¶niki, radio, g³o¶niki i ciê¿kie gumowe dywaniki z przodu.

Moim zdaniem bez ¿adnego ciêcia, wyj±wszy dywaniki, zapasowe ko³o, kanapê i zdj±wszy zderzaki da siê zej¶æ do mniej wiêcej 550kg (cza³owiek ze stacji powiedzia³, ¿e parê kilo nadwagi jeszcze przejdzie).

Z moim trabem siê nie uda³o i je¼dzi³em na przypa³(teraz i tak stoi - remont :D) z oryginaln± mas± 615kg. Bogu dziêki nie mia³em ¿adnego spotkania z policj±.

Przepis z B1 jest bezsensowny, a projekt prawka od 14 roku ¿ycia to pora¿ka. Powinni ograniczyæ moc, a nie masê samochodu, wtedy trzyma³oby siê to kupy.
Mo¿e to brzmieæ z moich ust ¶miesznie, bo mam 17 lat, ale jak patrzê na ludzi w mojej szkole to zaczynam s±dziæ, ¿e prawo jazdy od 21 roku nie by³oby z³ym rozwi±zaniem. Zdawalno¶æ egzaminu na prawko wynosi 30%, ale to i tak za du¿o, jak siê patrzy na to co niektórzy robi± na drogach.

Tak¿e za³o¿ycielu tematu, je¶li jeszcze nie zrobi³e¶ prawka to poczekaj dwa lata bo B1 to kasa wyrzucona w b³oto, któr± mo¿esz przeznaczyæ np na remont traba :D
Pozdrawiam ;P
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-18, 15:21   

¦wiête s³owa!
Ja tak w³a¶nie czyniê. Nar azie remont Traba a za 4 miesi±ce moge lecieæ ju¿ na prawko normalne B i heja na zloty ;)
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-18, 16:27   

NO to mamy tutaj bardzo dojrza³± m³odzie¿! Tylko siê cieszyæ! A co do prawka od 14 to mog³y by siê dzieciaki pouczyæ pod okiem rodziców a dopiero pó¼niej robiæ prawko a granica wieku du¿o nie rozwi±¿e bo s± odpowiedzialne 18 latki i m³odsi a s± 25 latkowie którzy wsiadaj± za kó³ko po paru g³êbszych, potrzebne s± psychotesty. Ale taka granica 17-18 jak mo¿na odpowiadaæ w s±dzie za spowodowanie wypadku ma jaki¶ sens ale prawko B1 to kompletny bzdura na polskie warunki! W np. nie których stanach USA robi siê dodatkowe szkolenia na prowadzenie samochodów osobowych z silnikami powy¿ej ilu¶ tam koni (chyba 300) a w Polsce to szkolenie robisz jak punktów nazbierasz. :/ A PRAWODAWCA chce takiego niskiego wieku dla kierowców bo bêdzie ich automatycznie wiêcej i bêdzie wiêcej w kasie pañstwa z tytu³u vatu w paliwie, akcyzy, podatniku drogowego, z ubezpieczeñ, akcyzy na sprowadzane samochody. Mo¿na powiedzieæ ¿e my kierowcy jeste¶my nieodzownym elementem planu dochodów kasy pañstwa ale nie wydatków bo je¼dziæ i tak musimy! :(((
 
 
maciek (macq)
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-18, 16:33   

Siejecie tu jakie¶ ploty. B1 nie bêdzie od 14. roku ¿ycia, tylko AM (motorowery i tego typu pierdo³y).

Taka ciekawostka, B1 mo¿na od 16. roku ¿ycia zrobiæ, a mandat mo¿na dostaæ dopiero od 17go (tzn dostaæ mo¿e i dostaniemy, ale go s±d rodzinny anuluje).
 
 
Qba
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-18, 19:42   

Baj de ³ej to 14latki ju¿ teraz mog± je¼dziæ po ulicach skuterami na kartê motorowerow±. A na allegro bez liku stodwudziestekpi±tek zarejestrowanych na 50ccm. ¦mieszne jest w ogóle, ¿e ka¿dy pe³noletni maj±cy dowód osobisty mo¿e je¼dziæ skuterem, a osoba niepe³noletnia z prawem jazdy nie mo¿e.
 
 
maciek (macq)
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-18, 21:48   

A na allegro bez liku stodwudziestekpi±tek zarejestrowanych na 50ccm No mówi³em wy¿ej. Mia³em 125ccm i to wcale wolne nie jest- 7 sekund do setki spokojnie robi. Przekrêt przy t³umaczeniu papierów i ju¿ mamy 50ccm. Przegl±d to te¿ nie problem, niestety
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-18, 21:50   

Jakby np szyby dorobiæ z pleksi czy jakiego¶ tam innego materia³u, kawa³ki pod³ogi powycinaæ i daæ w jej miejsca ¿ywice.. hm.. sam nie wiem
Nie przejdzie bo nie ma homologacji :) Znowu kombinowanie...

Chocia¿ ludzie siê nie zmieniaj±, wiêc kto nie ma wyobra¼ni ten do koñca ¿ycia jej nie bêdzie mia³..
Z czasem m±drzej± ;) Ale trzeba siê samemu z czasem przekonaæ bo tak to trudno uwierzyæ ;)



Tak¿e za³o¿ycielu tematu, je¶li jeszcze nie zrobi³e¶ prawka to poczekaj dwa lata bo B1 to kasa wyrzucona w b³oto, któr± mo¿esz przeznaczyæ np na remont traba :D
Dobra rada. Kupiæ Trabanta ju¿ i zacz±æ remontowaæ. Ze 2 lata zejdzie jak nic :)
 
 
Bogdan 611
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-18, 22:03   

Auto to nie zabawka.
 
 
klakson
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-21, 20:16   

Oczywi¶cie ¿e zabawka
 
 
Bogdan 611
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-21, 21:07   

Niestety ja uwa¿am inaczej.samochodem mo¿na zrobiæ sobie kuku,komu¶,czy narobiæ du¿ych strat materialnych i uwa¿am ¿e jak siê je¼dzi autem to powinno siê mieæ mózg i jakie¶ poczucie odpowiedzialno¶ci.
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-21, 22:21   

Na broñ trzeba mieæ pozwolenie a samochód uwa¿acie za co¶ mniej niebezpiecznego?
 
 
emi
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-22, 22:21   

wchodz± na moje tematy zawodowe ;)

mimo ca³ej przyjemno¶ci jak± daje mi jazda Trabantem i ogólnie jazda samochodem , bo uwielbiam prowadziæ , to te¿ uwa¿am ¿e samochód to nie zabawka!
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 12