Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Problem z numerem w dowodzie
Autor Wiadomo¶æ
Dawid Gie
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-12, 02:58   

Po³ roku temu kupi³em trabanta. Jednak dopiero w teraz pojechalem na przeglad i okazalo sie, ze cos jest nie tak jak byc powinno.
Pod mask±, na ma³ej blaszcze jest wybity numer, jednak s± to tylko cyfry stanowi±ce zaledwie ok po³owe numeru widocznego w dowodzie.
Na wiêkszej blaszcze obok jest numer 17-to cyfrowy (tyle znakow powinno byc w dowodzie), jednak w dowodzie jest tylko 16 cyfr. Numery siê zgadzaj±, jednak na blaszcze jest litera M, wybita innym stylem niz pozostale znaki.
Go¶ciu z przegl±du nie zabra³ mi dowodu, jednak chce opinii rzeczyznawcy.
Czy mia³ kto¶ z was podobn± sytuacjê?
Co nale¿y zrobiæ, by za³atwiæ to bez p³acenia? I w ostateczno¶ci ile mo¿e kosztowaæ taka opinia?
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-12, 07:26   

A jak masz napisane na umowie? Starych umowach? Jak by³o na starym dowodzie? Mo¿e w wydziale komunikacji powalczyæ o wpisanie tej litery M. VIN powinien mieæ 17 znaków, ale nie wiem jak to siê ma do starych DDRów.
 
 
emi
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-12, 08:37   

mo¿e gdzie¶ tam, w którym¶ z kolei urzêdzie komunikacji nast±pi³a po prostu pomy³ka przy przepisywaniu? ( ja tak mia³am z mas± w³asn± w Trabie z 1978 roku, poprawienie kosztowa³o mnie 30 z³, bo pan diagnosta musia³ napisaæ za¶wiadczenie ¿e ta marka, ten model wa¿y tyle a tyle)

poza tym Traby nie maj± 17 cyfrowych numerów nadwozi, ani 601, ani 1.1.
co mi przychodzi do g³owy - mo¿e ze wzglêdu na nieczytelno¶æ nr-u oryginalnego nadano mu nowy numer? i z tym co¶ zosta³o pomylone. doprecyzuj, co gdzie masz, mo¿e gdzie¶ jest adnotacja o tabliczce zastêpczej?
 
 
Qbs
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-12, 11:32   

zerwaæ tabliczki i zrobiæ sobie nowe, byle ni rzuca³o siê w oczy.
 
 
Dawid Gie
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-12, 16:46   

Nad lewym ko³em pod mask± jest ma³a stara tabliczka z cyframi - to jest druga czesc numeru wpisanego w dowodzie. Jest to trabant 1.1, 91 rok.

a nad t± star± tabliczk± jest chyba troche nowsza, wiêksza, z innymi danymi, w¶rod których jest tez numer (17 znakow) zgadzaj±cy sie z tym z dowodu (z wyj±tkiem litery M wbitej mniej wiecej w srodku numeru).
By³em na dwóch stacjach diagnostycznych i obaj panowie mowili, ze to nie przejdzie. A starych papierów niestety nie mam, tylko ten nowy dowód. Poprzedni w³a¶ciciel te¿ nie ma nic innego i równie¿ przez te 16 znakow mia³ problem z wyrejestrowaniem pojazdu.
Chyba trzeba bêdzie jechaæ do urzêdu w którym zosta³ wydany dowód i zapytac co to za jaja. Tylko mam do tego miasta jakies sto km, a nie ma ani czasu, ani pojazdu, ani pieniêdzy na takie wyprawy.
Co do robienia nowych blach nie mam nawet pojecia jak sie za to zabrac, najpierw sprobuje w tym urzedzie.
 
 
wnuq
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-12, 17:01   

qbs po co?
w trabancie 1,1 nr na tabliczce jest 17 cyfrowy
np: SNTU....
nr na nadwoziu stanowi skrócon± wersje vin
 
 
Qbs
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-12, 18:05   

¿eby zgadza³y siê z nr. wpisanym w dowodzie.
 
 
wnuq
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-12, 20:45   

DAWIDZIE GIE czy mozesz zrobiæ zdjêcia obrazuj±ce? co¶ mi siê nie zgadza
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-12, 22:15   

Nad lewym ko³em pod mask± jest ma³a stara tabliczka z cyframi
Po lewej stronie nad prawym ko³em? ;)
 
 
Dawid Gie
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-13, 03:46   

sorry, sorry, pewnie, ze nad prawym ko³em :)
bli¿ej b³otnika jest ta ma³a starsza blaszka, natomiast bli¿ej silnika jest ta chyba nowsza, wiêksza. Ale wieksza znajduje sie w bezposrednim sasiedztwie mniejszej.
 
 
wnuq
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-13, 10:58   

dlatego prosimy o zdjecia
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-13, 12:20   

Qbs ma racjê, numeratory i do dzie³a. Swoj± drog± mi vinu nigdy w ¿adnym aucie nie sprawdzali. Nadgorliwi Ci diagno¶ci u Ciebie, albo szukaj± okazji ¿eby przytuliæ co¶ pod sto³em...
 
 
machoony
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-13, 12:51   

lodzianie a wy macie numerator i blaszki?
 
 
Qbs
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-13, 13:55   

no, ¿e tak powiem to nie jest miejsce dyskusje o tym i owym ;)
 
 
Galant - YuLaS
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-13, 19:33   

proszê na forum nie pisaæ o nabijaniu numerów i zmianach na tabliczkach znamionowych - od tego s± stosowne instytucje.

Fotki - podejrzewam, ¿e przy zmianach w ewidencji diagnosta czego¶ nie wpisa³ lub wpisa³ za du¿o.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 12