Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ile p³acicie za OC?
Autor Wiadomo¶æ
maxxx601
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-18, 16:23   

Po pierwsze zni¿ki siê nie sumuj±
Po drugie nie ma czego¶ takiego jak 90% (mo¿e byæ 60+10+10...itp a to nie to samo)
Po trzecie nie starego a ojca
Po czwarte jest dwóch wspó³w³a¶cicieli a nie wa¿niejszy w³a¶ciciel i wspó³w³a¶ciciel...
Po czwarte ubezpieczalnie to syf, bo sprzedaj±c NNW nabiaj± strachliwych w butelkê a tak naprawdê to prawie ¿adne finansowe wsparcie w razie czego, szkody w zdrowiu pokrywa zwyczajnie fundusz z oc!
Ja w normalnych firmach (z siedzib±, lud¼mi itp) a nie jaki¶ mtu czy directach p³acê tez ok 200 z³ i co z tego :)
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-18, 16:56   

Po czwarte ubezpieczalnie to syf, bo sprzedaj±c NNW nabiaj± strachliwych w butelkê a tak naprawdê to prawie ¿adne finansowe wsparcie w razie czego, szkody w zdrowiu pokrywa zwyczajnie fundusz z oc!
OC nie pokrywa kosztów Nastêpstw Nieszczê¶liwych Wypadków je¶li kierowca jest sprawc± zdarzenia lub nie ma sprawcy.
 
 
Pawe³-Yogi
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-18, 18:39   

Witam moja op³ata OC za ca³y rok wynosi 193 z³ przy zni¿kach 60 % za bezszkodowo¶æ oraz 5 % za kontynuacjê ubezpieczenia.Mieszkam w Soko³owie Podlaskim Powiat Soko³owski z tego co wiem sk³adki s± chyba ustalane od miejsca zamieszkania i czêstotliwosci wypadków jakie sa na danym terenie.Dlatego jest taka rozpiêto¶æ w sumach które p³acimy za OC.
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-19, 23:23   

To ju¿ wiem czemu w wlkp tak drogo, bo du¿o samochodów + zatkane ulice + dziury = wypadki! :/
 
 
Shadow
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-20, 17:54   

Pytacie ile p³acimy za OC (ogó³em).

Mieli¶my wykupione OC z NNW w HDI Asekuracja (po poprzednim w³a¶cicielu)
wiêc chcieli¶my przed³u¿yæ umowê o kolejny rok. Ale po naliczeniu zwy¿ek na Bross'a (24lata) wysz³o nieca³y 1000z³ za Trabanta 1.1 (Universal z LPG).

Alternatywnie, mamy nadal auto ubezpieczone w HDi, ale przez oddzia³ mBanku.
Za OC z NNW zap³acili¶my tylko ok. 260 z³. Wiêc widaæ spor± ró¿nicê.
Ma³o tego, w ubezpieczenie jest wci±gniêty wspó³w³a¶ciciel. Nie naliczyli nam ¿adnych zwy¿ek.
 
 
Bachur
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-31, 12:16   

hej-nie maja prawa naliczac "zwyzek" jak to nazwales za wspo³w³a¶ciciela-jesli wlasciciel ma wszystkie znizki to automatyczniee jesli wspolwlasciel jest w dowodzie rejestracyjnym to te znizki posiada...sporo osob tak robi i to bardzo dobry patent jest jesli zaczyna sie swoja przygode z motoryzacja i swoim pierwszym samochodem...

ja wlasnie jestem po wizycie w PZU i stawki sa jesli o trabanty chodzi chyba najnizsze-wszystkie znizki 60% pani wyliczyla za 601 tylko 175 z³ a za 1.1 -222z³

dla porównania w MTU 276 za trabanta 1.1 i 210zl za 601

jade zaraz do Waarty bo mnie naprawde zadziwila sprawa assistance w warcie-za 85 zl na rok assistance do 400km w dwie strony -swietna sprawa i akurat wypróbowana nie dolozylem ani zlotówki i scholowany zostalem 130 km na lawecie :):):) gdzie normalna stawka po za terenem zabudowanym 2.5zl za km :) wiec latwo policzyc ile by mnie to wynios³o :)
dla porownania w PZU dzisiaj pytalem o assistance -89z³ i tylko 150km ;/

zaraz jade do warty i innych wiec popytam

ps stawki obowiazujace w Starachowicach woj.¶wiêtokrzyskie bo wiem ze troszke sie ró¿nia niestety w poszczegolnych województwach
 
 
Kamil Paw³owski (harna¶)
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-31, 13:25   

Ludzie a czy spotkali¶cie siê lub czy s³yszeli¶cie o zmianach dotycz±cych op³at OC do 25 roku ¿ycia ? Mam 23 lata w lipcu 2010 roku p³aci³em za traba OC 645 z³ w MTU. Z czego posiadam prawko od 2006 roku i 40 % zni¿ki za bezszkodow± jazdê . Zaskoczeniem dla mnie by³o jak w pa¼dzierniku poszed³em ubezpieczyæ dupowoza(peugeot) za którego rok wcze¶niej p³aci³em 480 z³ z czego ojciec by³ wspó³w³a¶cicielem ma 60 % zni¿ek . Przy ubezpieczeniu traba w lipcu zapyta³em ile w tym roku (w pa¼dzierniku) bêdê musia³ zap³aciæ za peugota? Wysz³o co¶ taniej oko³o 400 z³ . My¶lê sobie rewelacja . Kiedy w pa¼dzierniku poszed³em do ubezpieczyciela prze¿y³em ma³y szok bo Pani oznajmi³a mi ¿e od wrze¶nia 2010 roku wesz³y nowe przepisy dotycz±ce ubezpieczeñ co spowodowa³o du¿± podwy¿kê cen dla osób poni¿ej 25 roku ¿ycia . Z czego naliczy³a mi w MTU 860 z³ !!! t³umacz±c to tak ¿e teraz nie s± uwzglêdniane zni¿ki zbierane od kilku lat tylko obligatoryjnie ka¿demu m³odemu kierowcy daj± +60 nie uwzglêdniaj±c ¿adnych zni¿ek . Zdo³owany powiedzia³em ¿e muszê to przemy¶leæ . Miêdzy czasie poszed³em jeszcze do klku innych przedstawicieli gdzie naliczyli mi takie same ceny :/ W koñcu musia³em zap³aciæ rozbijaj±c to na 4 raty bo nie wydoli³ bym z takim wydatkiem . Niedawno kupili¶my z dziewczyn± Polo 2 aby mia³a czym je¼dziæ . Zarejestrowane jest na mnie bo wcze¶niej ¿aden pojazd nie by³ na ni± zarejestrowany . S±dzi³em ¿e bêdzie co¶ taniej ale niestety sytuacja siê powtarza . za auto z silnikiem 1.3 musimy zap³aciæ OC 850 z³ :( co prawie auto by³o niewiele dro¿sze :/ Te¿ by³em dzi¶ u kilku innych przedstawicieli i sytuacja taka sama ehhh , szkoda gadaæ. Jeszcze pewnie przypomn± sobie w tym roku o trabancie i cena z 645 z³ pójdzie w górê :/
 
 
Bachur
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-31, 16:06   

hej-nie maja prawa naliczac "zwyzek" jak to nazwales za wspo³w³a¶ciciela-jesli wlasciciel ma wszystkie znizki to automatyczniee jesli wspolwlasciel jest w dowodzie rejestracyjnym to te znizki posiada...sporo osob tak robi i to bardzo dobry patent jest jesli zaczyna sie swoja przygode z motoryzacja i swoim pierwszym samochodem...

ja wlasnie jestem po wizycie w PZU i stawki sa jesli o trabanty chodzi chyba najnizsze-wszystkie znizki 60% pani wyliczyla za 601 tylko 175 z³ a za 1.1 -222z³

dla porównania w MTU 276 za trabanta 1.1 i 210zl za 601

jade zaraz do Waarty bo mnie naprawde zadziwila sprawa assistance w warcie-za 85 zl na rok assistance do 400km w dwie strony -swietna sprawa i akurat wypróbowana nie dolozylem ani zlotówki i scholowany zostalem 130 km na lawecie :):):) gdzie normalna stawka po za terenem zabudowanym 2.5zl za km :) wiec latwo policzyc ile by mnie to wynios³o :)
dla porownania w PZU dzisiaj pytalem o assistance -89z³ i tylko 150km ;/

zaraz jade do warty i innych wiec popytam

ps stawki obowiazujace w Starachowicach woj.¶wiêtokrzyskie bo wiem ze troszke sie ró¿nia niestety w poszczegolnych województwach

hej-odnoszac sie do wczesniejszej wypowiedzi kolegi Kamila-ubezpieczyciele i banki to niestety z³odzieje ;/
Najlepsza metoda jest wpisanie wspo³w³asciciela pojazdu ktory ma od kilkunastu lat bezszkodowa jazde i prawko od kilkunastu lat-niestety jako nowy kierowca nie majacy 25 lat i prawko od niedawna bedziesz sie musia³ liczyc z tym ze bedziesz p³acil jak za przys³owiowe "zbo¿e"

teraz najnowsze dane...by³em w WARCIE i innych miejscach

niestety swoja wypowiedz muszê trochê sprostowac-WARTA jako jedyna na rynku stosuje ZWY¯KÊ -pani wyt³umaczy³a mi to tak ze to wewn±trz firmowy regulamin i prawo i mog± takie rzeczy robiæ -kto nie chce to nie wykupuje OC u nich i juz...

OC w WARCIE za trabanta 601 sedan z 1990 roku dla osoby powy¿ej 30 lat i posiadanym prawie jazdy od 15 lat bezszkodowo-266z³ razem z dwiema "zwy¿kami" ale nie za wspó³w³a¶ciciela tylko za wiek pojazdu i za wspó³czynnik szkodowy

w innych firmach dla trabanta 601-MTU-174z³,PZU-175z³,InterRisk-227z³,HDI-216z³,Allianz-272z³

dla trabanta 1.1-PZU-222z³ i od tego minus 15% za to ¿e jest siê nowym klientem ale tylko przez pierwszy rok poteem stawka wraca,o ile nie bedzie podwyzki do 22z³,MTU-230z³,InterRisk-295z³,HDI-282z³ i WARTA 372z³

Je¶li chodzi o WARTE to ma ciekaw± ofertê jesli chodzi o AC-bo do 20 lat sa w stanie ubezpieczyc autko na AC -w innych firmach jest to albo do 12 lat-albo do 10 a nawet do 9 lat

Kolejna sprawa to taka ¿e maja assistance jak juz wspomnialem wczesniej niezly-100z³ rocznie jesli sie jest ubezpieczonym u nich-limit do 400km i samochod do 5 dni zastepczy na czas naprawy,jesli nie u nich to 200z³ na rok taki assistance-jedna uwaga dzia³a to tylko 2 razy w ciagu 12 miesiecy wiec jak sie popsuje 3ci raz to juz nie przyjm± zg³oszenia

ale sie rozpisa³em :):) powodzenia mam nadzieje ze rozja ¶ni³em troche co i jak

pozddro Bachur
 
 
Bross
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-31, 18:26   

Bachur

"ja wlasnie jestem po wizycie w PZU i stawki sa jesli o trabanty chodzi chyba najnizsze-wszystkie znizki 60% pani wyliczyla za 601 tylko 175 z³ a za 1.1 -222z³"

Sprawdza³em dzi¶ dok³adnie ile p³acimy z Shadow za OC w Trabancie 1.1

(ubezpieczali¶my przez mBank)

Sk³adka roczna p³acona z góry przy 50% zni¿ki

OC = 212,40z³
NNW = 50,40z³
______________
Razem 262,80z³


czyli w PZU jest "dro¿ej"
Mówiê Wam nie dajcie siê r±baæ na OC spytajcie siê w swoich oddzia³ach bankowych czy macie tak± mo¿liwo¶æ.
 
 
Piotr S.
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-31, 20:26   

¯eby uci±æ wszelkie dywagacje nt. maj± prawo czy nie maj±.
Zasady odno¶nie OC s± opisane w stosownej ustawie - czyli zakres, terminy, wypowiedzenie itp. Nie ma w ¿adnych przepisach nic na temat wysoko¶ci sk³adek, zni¿ek, zwy¿ek itp. To jest indywidualna polityka ka¿dej firmy. Jedna firma stosuje zwy¿ki do 25 roku ¿ycia w³a¶ciciela/wspó³w³a¶ciciela, inna 26 lat, jeszcze inna 28 czy 29. I ka¿da ma takie prawo. Tak jak ka¿da wysoko¶æ tej zwy¿ki mo¿e sobie ustaliæ. Tak samo dzia³a to je¶li chodzi o zni¿ki.
Co do wspó³w³asno¶ci/w³asno¶ci. Je¿eli jest w dowodzie wpisana wiêcej ni¿ jedna osoba ka¿da z tych osób jest w³a¶cicielem pojazdu. Nie ma czego¶ takiego jak w³a¶ciciel podstawowy i dodatkowy czy jeszcze inne wariacje.
Ka¿da firma (a w tej chwili mam lub mia³em doczynienia z conajmniej 11) stosuje zasadê, ¿e w przypadku wspó³w³asno¶ci uwzglêdnia zni¿ki za bezszkodowy przebieg korzystniejsze dla klienta. A je¶li który¶ z wspó³w³a¶cicieli nale¿y do grupy wiêkszego ryzyka (ka¿da firma okre¶la swoje zasady - np. wiek, okres posiadania prawa jazdy) wówczas stosuje zwy¿kê. I jest to jej indywidualna ocena ryzyka i ma do tego jak najbardziej prawo.
 
 
Bachur
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-31, 20:40   

do Bross :)

przeciez wymienilem jakie auta drozej jakie taniej i w jakich firmach-dla 1.1 drozej w PZU ale dla 601 nie znajdziez taniej niz w PZU
 
 
Andrzej Kucharski
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-17, 21:51   

Popytajcie dok³adnie po co Wam NNW, mój ubezpieczyciel jest prawnikiem i twierdzi, ¿e nnw to kradzie¿ kasy!!! Dowiedzcie siê jak to u Was, hej!!!
najwa¿niejsze jest OC, jaka firma to niewa¿ne, i tak korzysta z tego pokrzywdzony!!!! Pozdrawiam
 
 
Bachur
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-17, 23:24   

...tia...jak kazdy bedzie wychodzil z takiego zalozenia jak Ty to potem sie nie doczekasz(my) odszkodowania w razie jakiejs kolizji bo jak to w przys³owiu...jak Kuba Bogu...tak Kuba Bogu...
 
 
Komoon
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-18, 01:22   

w PTU daj± 50% zni¿ki na historyczne (40 lat, 25 lat+opinia), na ¿uka mi przynajmniej ucieli.
 
 
Domator
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-18, 01:28   

Bachur:
jak Kuba Bogu...tak Kuba Bogu...
Masz racje, Pan Bóg nie jest m¶ciwy :D
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 13