Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ksi±¿ki serwisowe. Jak dzia³aj± oszu¶ci?
Autor Wiadomo¶æ
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-14, 12:11   

Witam. Na zaprzyja¼nionym forum znalaz³em bardzo interesuj±cy temat. Temat oszustw w ksi±¿kach serwisowych.
Zachêcam do lektury i sprawdzenia swoich ksi±¿ek w autach które je maj±.
Na zachêtê lektury podam ¿e piecz±tki w ksi±¿kach s± robione na serwisy których nie ma :) Nagminnie...
Link do zaprzyja¼nionego forum

Tak siê "produkuje" u¿ywane 10 letnie samochody z Niemiec z przebiegami rzêdu 10 tysiêcy rocznie hehe.
Zwróæcie uwagê ¿e 90% samochodów bez wzglêdu na wiek ma przebieg poni¿ej 200 tysiêcy.
Ja tylko proponujê przy ewentualnym zakupie w przysz³o¶ci sprawdzenie ksi±¿ki serwisowej. I przy odrobinie cierpliwo¶ci za³o¿enie sprawy o oszustwo lub próbê oszustwa.
 
 
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-14, 12:17   

jak kto¶ chcê to mam troszkê czystych ksi±¿eczek serwisowych do pe¿ota 206 ;)
 
 
Kalisz / eutyfronik
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-14, 12:27   

czasem wystarczy zobaczyæ ¿e wpisy s± z lat 2000, 2002 itp, piecz±tki, podpisy wszystko gra ...a na ostatniej stronie ksi±¿ki serwisowej napis "PRINTED I CHINA 2009" :-)
 
 
Voo Doo
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-14, 17:00   

Proponuje temat przenie¶æ na tylika. Zastanawiam siê tylko jeszcze na czym jeszcze mo¿na oszukaæ kupuj±cego... a potem wielce oburzeni ¿e siê polaków wyzywa... no ale tak± opiniê sami sobie kreujemy. W sumie mo¿na by szczerze rozpocz±æ otwart± debatê. Nie jeden z nas ju¿ kupowa³ i sprzedawa³ i co jako sprzedawca ile rzeczy zataili¶cie??
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-14, 18:10   

Bo ka¿dy chce mieæ auto po dziadku i z ma³ym przebiegiem. Najpierw kupujemy "cofane" a pozniej jak sprzedajemy to cofamy... Taka filozofia. Przy okazji ci±gle mamy niski CKT. Dlatego w autach krajowych nie liczy sie stan, a przebieg. Bo to jest u nas wska¼nik zu¿ycia. W normalnych warunkach przebieg nie jest wa¿ny, bo w normalnych warunkach ludzie nie oszczêdzaj± na serwisach... Temat rzeka
 
 
Dymatorek
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-14, 18:11   

Voo Doo tym pytaniem otwierasz ¶luzê do tematu rzeki. Najwiêkszy blef to jest woskowanie trójwarstwowe lakieru akrylowego. Odsprzedajesz bez zaj±kniêcia a nowy w³a¶ciciel po 3 deszczach dostaje orgazmu na widok wyblakniêtego i matowego pojazdu. ;]
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-14, 19:48   

Bo ka¿dy chce mieæ auto po dziadku i z ma³ym przebiegiem.
To prawda. Ale i ja i Ty mimo tego ¿e zdajemy sobie z tego sprawê, bardziej atrakcyjne wydaj± siê nam oferty samochodów z ma³ym deklarowanym przebiegiem. Zastanawia³e¶ siê kiedy¶ nad zakupem samochodu z przebiegiem powy¿ej 300 ty¶? Ja nie. A nie raz rozgl±da³em siê za og³oszeniami.
Jednak wracaj±c do tematu. Ma kto¶ jak±¶ ksi±¿kê serwisow± pod rêk±? Zerknijcie i opiszcie wpisy :)
 
 
machoony
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-14, 22:05   

ja zakupilem auto z przebiegiem 300tys. narzekac nie moge, spisuje sie super :) mozna by kupic auto z deklarowanym mniejszym przebiegiem, ktore rzeczywiscie bedzie mialo ok 300tys. tutaj przynajmniej wiem dokladnie ile przejechalo.
jak sprzedawale astre z przebiegiem 250tys to powiedzielismy jasno co nie dziala nie tak, poszlo za troszke mniej ale z czystym sumieniem :)
 
 
Asia & Andrzej
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-15, 00:46   

ja kupilem hanke(honde)z przebiegiem niecale 220.000km a teraz mam ponad 250tys i tak naprawde oprocz "standardow" typu rozrzad,olej,filtry i przegobu to nic nie robilem.Do 300 stowek jeszcze troche ale jak tak dalej bedzie sie sprawowac to bez obaw dobije.Pozdrawiam
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-15, 13:03   

http://ford-scorpio.pl/forum/viewtopic.php?t=32138&postdays=0&postorder=asc&start=0
Jeszcze jeden równoleg³y temat:
Równoleg³y temat na forum FST
 
 
Bary³
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-15, 13:05   

Ogl±dali¶cie kiedy¶ na Discovery program :Fani 4 kó³ek" czy jako¶ tak. Tam tanim kosztem odnawiali leciwe, czasem zdezelowane samochody które potem wygl±da³y idealnie i sprzedawali z zyskiem. Tyle ¿e nie odstawiali fuszerki i nie cofali licznika.

U nas robi siê to samo tyle ¿e na odwal, tani lakiernik, blacharz doprowadzi z³om by wygl±da³(tylko wygl±da³) piêknie. A ¿e zrobi to na odwal, z³o¿y jedno auto z czterech i bêdzie na nim wiêcej szpachli ni¿ metalu + przekrêci licznik, wystawi lew± ksi±¿kê serwisow±. Sprzeda ten z³om za nie ma³e pieni±dze bo kto¶ siê natnie na ³adny wygl±d i ma³y przebieg, a po roku ten samochód siê rozsypie. Ju¿ nie mówi±c co by siê sta³o przy wypadku...

Sam pamiêtam tak± akcjê u kumpla który kupi³ jako¶ tanio BMW w ca³kiem niez³ym stanie z wygl±du.
Mia³ pó¼niej st³uczkê i po wstawieniu do warsztatu blacharz/ mechanik pogratulowa³ mu zakupu 4 aut w jednym :)

Tak ¿e dzisiaj samochody które wygl±daj± ³adnie i maj± ma³y przebieg mimo swoich lat s± podejrzane.
 
 
Kosiek
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-16, 18:09   

Sprzedawa³em Clio z przebiegiem blisko 200 tys przy±³em zasadê mówienia prawdy na postawione mi ptania. Mam czyste sumienie. Auto kupi³ kto¶ "na handel" wiêc w ¶wiat pewnie posz³o odpicowane i z mniejszym przebiegiem;) Choæ ja w umowie wpisa³em przebieg i kupiec nie krêci³ na to nosem.

Ksia¿ki mozna kupic na allegro, piecz±tki to nie problem, przy granicy z niemcami mamy warsztaty "naprawa liczników samochodwych" trochê dalej stoj± VW T4 ciête na 1/2, 3/4, 7/8 czy , jak bedzie trzeba to wytna jak±¶ niewymiern±;) Na lawetach po ca³ym kraju poginaj± "æwiartki" samochodów.
A¿ s³abo siê cz³owiekowi robi.
Tymbardziej, ¿e uda³o siê ju¿ redakcji Auto ¦wiata udokumentowaæ wa³ek z udzia³em dzia³u "u¿ywane" dzia³ajacego przy ASO – lewa ksi±¿ka i lewa dokumentacja w bazie elektronicznej.

Je¶li samochód z zagranicy to z USA-po VINie mo¿na sprawdziæ czy nie bite, us³uga p³atna, ale mo¿na mieæ pewno¶æ, ¿e jesli auto nie figuruje w bazie ubezpieczycieli to znaczy, ¿e jest czyste. Mo¿na ¶ci±gaæ ze Szwecji, przynajmniej przebiegi bêd± wiarygodne - przy badaniach technicznych notowany jest przebieg.

Jaki¶ czas temu doszed³em do wniosku, ¿e jak bêdê kupowa³ u¿ywane auto, to poszukam jakiego¶ wiarygodnego lanosa zamiast pakowaæ siê w jakiego¶ golfa ze szwablandii;)
 
 
maxxx601
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-18, 16:27   

Stary temat, jakie¶ 1,5 roku w Motorze to szczgó³owo opisywali.
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-18, 16:48   

Mo¿e nie wszyscy przeczytali tamten numer ;)
 
 
maxxx601
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-18, 18:20   

Handlarze na pewno :)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 12