Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
kupno trabanta 10 lat nieop³acanego
Autor Wiadomo¶æ
Wiktor/ EL Wiktorro
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-19, 16:53   

Mam mo¿liwo¶æ kupna trabanta za ¶mieszne pieni±dze, problem w tym ¿e trabant jest przez 10 lat nieje¿d¿ony i ma nie p³acone oc.
W³a¶ciciel chce mi go daæ bez ¿adnych dokumentów, umowy i tablic, maj±c nadzieje ¿e PZU w którym jest ubezpieczony, nie przypomni sobie o tym aucie i nie ka¿e p³aciæ za te 10 lat. Umowa OC nie zosta³a wypowiedziana a ostatnie pismo od PZU do w³a¶ciciela przysz³o w 2000roku. Teraz pytanie czy stosuj±c takie rozwi±zanie nie zrobiê sobie ani obecnemu w³a¶cicielowi jaki¶ problemów?
 
 
Bachur
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-19, 17:20   

teraz dokumenty dokup i jazda :)
 
 
papieju
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-19, 18:03   

PZu mo¿e pana cmokn±æ, przedawni³o siê.
 
 
Kalisz / eutyfronik
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-19, 18:15   

Je¿eli chcesz go kupiæ razem z papierami to Tobie nic nie grozi, ale pod warunkiem ¿e jednego dnia:
- spiszecie umowê
- za³atwisz skarbówkê
- za³atwisz przegl±d (je¿eli auto ma jeszcze stary dowód na prostok±tne piecz±tki to dostaniesz na stacji diagnostycznej kwit równowa¿ny z pozytywnym przej¶ciem przegl±du)
- zarejestrujesz w Urzêdzie auto, zap³acisz tablice itp
- ubezpieczysz go
Kolejno¶æ raczej taka jak napisa³em, skarbówkê mo¿esz zrobiæ po przegl±dzie ale przed Wydzia³em Komunikacji.

A czy siê Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny odezwie do dotychczasowego w³a¶ciciela to nie mam pojêcia. Papieju, a wiesz co¶ wiêcej o przedawnieniu?

Ewentualnie kup to auto a papiery op³acone osobno od innego auta.
 
 
Lary
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-19, 20:04   

Mia³em problem problem kupi³em trabanta ze wa¿nego OC i przegl±du.
W urzêdzie nie zarejestrujesz samochodu je¶li nie mam przegl±du lub OC.
Tak samo jest w ubezpieczalni je¶li nie masz przegl±du to nie ubezpiecz± ci samochodu.
Ja zrobi³em tak ze poszed³em do znajomego od ubezpieczeñ za³atwi³ OC, potem za³atwi³em przegl±d i dopiero poszed³em do Urzêdu. Skarbówkê mo¿esz olaæ je¶li samochód nie jest wary wiêcej ni¿ 1000z³.
Ogólnie trochê biegania i za³atwiania.
A jak nie to przeszczepiæ nr. i bêdzie git:)
 
 
Maciej Dendyss
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-19, 21:37   

Trzeba mieæ znajomego z agencj± ubezpieczeñ który przymknie oko na brak przegl±du, wtedy kupujesz auto, wypowiadasz umowê w ten sam dzieñ i ubezpieczasz. A w sumie to nie ma co tam wypowiadaæ bo umowa wznawia siê automatycznie tylko raz, wiêc tak naprawdê nie ma OC od 8 lat.(Wcze¶niej mia³ wznowion± nieop³acon±)
 
 
Pietrek "ELV15&a
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-19, 23:29   

eutyfronik -> Dlaczego to wszystko musi byæ za³atwione w jeden dzieñ?
 
 
RAV
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-19, 23:56   

Ubezpieczyc musisz w dniu zakupu.Fundusz gwarancyjny ¶cignie najwy¿ej poprzedniego w³a¶ciciela.Od nowego roku maj± siê za to zabrac mimo,¿e cepik nie bardzo dzia³a.Rzeczywi¶cie ubezpieczyciele dowalaj± 100% zwy¿ki za brak przegl±du.Ale np. Aviva jest elastyczna,wystarczy o¶wiadczyc,¿e auto stoi bo czeka na renowacjê.Mo¿esz ubezpieczyc auto od razu na siebie przed przerejestrowaniem.Nie raz tak robi³em,nie by³o problemu.Polisa na Ciebie,dowód na poprzedniego w³a¶ciciela.A z UFG uwa¿aj bo wal± 500 euro kary od kopa.Co¶ o tym wiem ;)
 
 
Kalisz / eutyfronik
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-20, 08:39   

W urzêdzie nie zarejestrujesz samochodu je¶li nie mam przegl±du lub OC
co urz±d to zwyczaj, generalnie nic im do ubezpieczenia, oni maj± samochód zarejestrowaæ i tyle. Ale przegl±d musi byæ.

Skarbówkê mo¿esz olaæ je¶li samochód nie jest wary wiêcej ni¿ 1000z³ co urz±d to zwyczaj - u mnie jest tak ¿e musisz w skarbówce dostaæ stempla na umowie ¿e pojazd nie podlega naliczeniu podatku.

Czyli lepiej i¶æ wcze¶niej do swojego Wydzia³u Komunikacji i siê dowiedzieæ jakie oni maj± wymagania.
 
 
papieju
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-20, 09:29   

Ale przegl±d musi byæ
A to te¿ zale¿y. Czasem przechodzi bez, zw³aszcza w przypadku aut starszej daty - mówi siê ¿e auto w remoncie a rejestrowaæ trzeba bo ustawowy termin i nie powinno byæ problemu. Na OC nie zwracali uwagi przy rejestracji, kazali tylko w tym samym dniu przepisaæ polisê.
co urz±d to zwyczaj
W zasadzie nie zwyczaj a ustawa. Nawet je¶li poni¿ej tysiaka to trzeba umowê podbiæ w US, co nie kosztuje a daje gwarancjê ¿e nie ode¶l± z kwitkiem po dniu stania pod drzwiami.
Tak czy siak bra³bym z dokumentami ¿eby nie kombinowaæ z przebijaniem, bo auto warte grosze a jak kto¶ odkryje to bêd± jajca.
 
 
Galant - YuLaS
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-20, 17:41   

U mnie w Urzêdzie Kom. wymagane jest wa¿ne OC.

Z do¶wiadczenia (u mnie w Obornikach WLkp) proponuje tak:
1. badanie techniczne - ich przegl±d, ani kogo auto nie interesuje dajesz dowód rej, p³acisz 99z³ i dostajesz pieczêæ (nie przeszkadza pó¼niej) lub za¶wiadczenie o badaniu tech.
2. umowa kupna i OC w ten sam dzieñ. OC nie zrobisz wstecz, ale umowê z dat± dzieñ do przodu pewnie tak.
autem mo¿esz ju¿ je¼dziæ - masz OC na siebie i auto, które zgodnie z umow± jest twoj± w³asno¶ci±. Warto mieæ umowe w razie kontroli drogowej.
3. na skarbówkê ma 14 dni (poni¿ej 1000z³ na umowie w Obornikach nie muszê mieæ stempla z US)
4. na rejestracje masz 30 dni, ale na razie nie ma kar za nie przerejestrowanie.

Podczas rejestracji okazujesz polisê OC, umowê kupna, a termin badania przepisywany jest z piecz±tki w poprzednim dowodzie lub z za¶wiadczenia.

Karê za brak ci±g³o¶ci OC mo¿e otrzymaæ osoba która dopu¶ci³a siê nieci±g³o¶ci czyli zbywca.
 
 
Kalisz / eutyfronik
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-20, 19:13   

Dobrze Julek piszesz. Ale ju¿ po zarejestrowaniu trzeba z³o¿yæ ponown± wizytê w zak³adzie ubezpieczeniowym w celu przepisania polisy na nowego w³a¶ciciela.
 
 
Galant - YuLaS
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-21, 09:56   

Kalisz - zgadza siê i tam te¿ jest jaki¶ czas. Np. HDI robi wpis w pole Uwagi, inni wystawiaj± now± polisê, inni robi± aneks.
 
 
papieju
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-21, 10:22   

A inni skre¶laj± stary numer rejestracyjny, wpisuj± nowy i parafuj±. Nie ma regu³y.
 
 
Piotr S.
Go¶æ
Wys³any: 2010-12-23, 20:43   

Setki razy ju¿ o OC by³o....
Kupuj±c pojazd odpowiadasz za niego od dnia zakupu. Wiêc w dniu zakupu idziesz do wybranej firmy ubezpieczeniowej z dowodem rejestracyjnym i umow± kupna i robisz polisê na SWOJE DANE!!
Po przerejestrowaniu pojazdu idziesz raz jeszcze i zmieniasz aneksem numer rejestracyjny.
Je¶li chodzi o kwestiê przegl±du - zak³ad ubezpieczeñ nie ma prawa odmówiæ zawarcia ubezpieczenia. Sk³adka to ju¿ inny temat. Wiêc je¶li masz firmê w której podnosz± sk³adkê za brak przegl±du (przypominam - odmówiæ nie wolno) to zmieñ firmê. Najlepiej id¼ do multiagencji - i to takiej gdzie du¿o firm maj± - tam znajd± najlepsz± ofertê.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 13