Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
pytanko
Autor Wiadomo¶æ
pawel przydatek
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 15:41   

Cze¶æ wszystkim klubowiczom .Od pewnego czasu mam w planach zakup trabanta chcia³ bym go wyremontowaæ od podstaw i zrobiæ pod siebie . Ca³y remont mia³ by byæ roz³o¿ony w czasie i tu moje pytanie, je¿eli po zakupie auta nie zarejestruje go na siebie nie ubezpieczê go itp ,to czy po zakoñczeniu remontu bêdê móg³ zarejestrowaæ go ponownie ? jakie koszta ? jak to powinno wygl±daæ krok po kroku ?
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 15:56   

kolego przeczytaj w±tek Automobilista jest tam artyku³ w³a¶nie o tym o co pytasz. Masz tam instrukcjê jak remontowaæ trabanta od A-Z. Do takiego stanu jak z artyku³u ponad 10 tys
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 16:05   

Obecnie auto mo¿na wyrejestrowaæ tylko z³omuj±c je. Je¿eli kupisz zarejestrowany samochód masz obowi±zek przerejestrowaæ go w terminie 30 dni od kupna. Je¿eli tego nie zrobisz, nic siê nie stanie, ale OC musisz p³aciæ tak czy siak, prêdzej czy pó¼niej niep³acenie ubezpieczenia odbije siê solidn± czkawk± (wysokie kary). Mo¿esz (nie je¿d¿±c) nie robiæ dorocznych przegl±dów. Temat OC da siê obej¶æ - trabant musi mieæ przynajmniej 25 lat - wyrabiasz u rzeczoznawcy za¶wiadczenie o unikatowym charakterze auta i na jego podstawie wypowiadasz umowê OC (zabytkowe i unikatowe samochody nie musz± posiadaæ ci±g³o¶ci ubezpieczenia). Koszty remontu s± du¿e, nie wiem co chcesz z samochodem zrobiæ, ale czy to trabant, czy mercedes - tanio nie bêdzie na pewno, o ile mówimy o profesjonalnym remoncie, na oryginalnych czê¶ciach i przy u¿yciu materia³ów renomowanych firm. Koszty zmniejsza du¿a ilo¶æ pracy w³asnej, ale nie wszystko da siê zrobiæ samodzielnie. Pamiêtaj, ¿e remont to tak¿e konieczno¶æ posiadania odpowiedniego lokalu, no i wolnego czasu w którym zamiast zarabiaæ, bêdziesz wydawaæ pieni±¿ki. Ka¿dy, ale to ka¿dy trabant wymaga w 2010 roku remontu, chyba, ¿e w³a¶nie go przeszed³. W zale¿no¶ci od stanu auta mo¿e mieæ on jedynie mniejszy, b±d¼ wiêkszy zakres. Napisz jak sobie wyobra¿asz swojego trabanta w przysz³o¶ci, orygina³? tuning? swap? Bêdzie ³atwiej co¶ podpowiedzieæ.
 
 
Jaco007
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 18:31   

Na podstawie swoich doswiadczeñ równie¿ jestem w stanie pomóc, tylko okre¶l siê co chcesz osi±gn±æ, jaki ma byæ efekt koñcowy. Ja swojego robi³em na zasadzie old2new czyli co siê da³o zosta³o oryginalne, a reszta wymieniana na wspó³czesne elementy.
 
 
pawel przydatek
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 19:09   

Przeczyta³em druga cze¶æ Automobilisty ta o odzyskani auta ze z³omowiska bo pierwsza mi siê nie otwiera . Ja nie chce kupowaæ samochodu w taki sposób, dosyæ kosztowna sprawa rzeczoznawca itp a korzy¶æ z tego nie wielka czyta³em kiedy¶ gdzie¶ artyku³ o przerejestrowaniu samochodu na zabytkowy , z tego co pamiêtam wiek pojazdu powy¿ej 25 lat , w 80 % musi byæ w oryginale tez trzeba biegaæ po urzêdach i wydawaæ kasê na rzeczoznawców itp. A korzy¶æ z tego taka ze nie trzeba je¼dziæ bodaj¿e na przegl±dy i OC mo¿na p³aciæ sezonowo. Chcia³ bym unikn±æ kosztów zwi±zanych z oplata oc i przegl±dów na czas remontu, a sposób opisany w Automobili¶cie bêdzie na pewno dro¿szy ni¿ bym op³aca³ sk³adki regularnie przez okres remontu
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 19:18   

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisa³em wy¿ej. Potem odpowied¼ na zadane przeze mnie, Magika i Jaco007 pytania i mo¿emy rozmawiaæ dalej.
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 20:14   

Przykro mi ale orygina³y to ju¿ nie zabawki za 500 z³....
 
 
pawel przydatek
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 20:29   

Zdaje sobie sprawê z tego ze trabant jest samochodem nie pierwszej m³odo¶ci i bêdzie potrzebowa³ du¿ego nak³adu finansowego, nie bêdzie to mój pierwszy samochód.Planuje zakup trabanta polo 1.1 kombi.Zakres prac zale¿y od stanu w jakim go kupie (bêdê potrzebowa³ fachowego oko do¶wiadczonego klubowicza) chcia³ bym unikn±æ zakupu parcha.Chcia³ bym go tuningowaæ:wyremontowaæ hamulce, obni¿yæ zawieszenie, zmieniæ wygl±d zewnêtrzny auta mam namy¶li laminaty,pomalowaæ, zakonserwowaæ,zmieniæ wnêtrze fotele i tapicerkê itd.remont silnika lub wymiana na mocniejszy. To tak w skrócie
 
 
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 20:56   

a masz 30tysiêcy z³?
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 22:15   

Bez przesady. Kolega w pierwszym po¶cie pisze o remoncie od podstaw. To szerokie pojêcie. Je¿eli rozumie siê przez to wymianê tarcz na wentylowane mikody, ciêcie sprê¿yn, do³o¿enie zderzaka od bmw, pomalowanie wa³kiem, obszycie jeansem ze starych portek to nie bêdzie tak ¼le :)
 
 
Prorok601
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-10, 01:53   

starzejecie sie ch³opaki...
 
 
Kosiek
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-10, 08:59   

@ pawel przydatek. Je¶li ma byæ 1.1 kombi w dobrym stanie to uprzedzam, ¿e szukasz auta, na które powiniene¶ przeznaczyæ jakie¶ 2,5-3 tys z³. I szkoda by by³o, tuningowaæ taki egzemplarz, bo jest ich ma³o:P
Za razem trabant 1.1 jest za m³ody by móc dostaæ opiniê o zabytkowym charakterze, wiêc OC bêdzie obowi±zkowe (a ju¿ z ca³± pewno¶ci± tu¿ po kupnie). Jak równie¿ rzeczoznawca nie opisa³by Ci samochodu "d³ubanego".
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-10, 09:35   

To trabanty siê starzej± :)

Wkrótce (tak, ju¿ za 4 lata!) trabanty polo bêdzie mo¿na wpisaæ do rejestru zabytków. A mo¿e nawet wcze¶niej, bo seryjnych polówek nie zosta³o wiele - patrz temat "Apel do w³a¶cicieli Trabantów 1.1").

Ceny cywilizowanych aut typu golf i jemu podobnych spad³y na tyle, ¿e mo¿na swoje m³odzieñcze wizje realizowaæ na nich. Je¿eli przeróbki trabanta zostan± zrobione w sposób solidny, przemy¶lany i estetyczny, to ok. Ale je¿eli kolejny dobry trabant 1.1 ma wyl±dowaæ w temacie >>niedokoñczone projekty, "do skoñczenia"<< (a na to siê zapowiada), i tylko ja uwa¿am, ¿e nie jest to w porz±dku, to faktycznie - cholernie siê zestarza³em.
 
 
pawel przydatek
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-10, 21:03   

Trochê odbiegli¶my od tematu nie pyta³em o to jak mam remontowca i przerabiaæ trabanta i co o tym my¶licie tylko o mo¿liwo¶ci przyoszczêdzenia paru zytów na OC i przegl±dzie , ale jak widaæ niektórzy maja uczulenie na pewne tematy, nie rozumiem te¿ pytania kolegi Kumpelek czy mam 30 tys? nie wiem chce porzyczyc? he he pozdrawiam .
 
 
Sebastian
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-10, 21:31   

Krotko. OC MUSISZ miec. Przegladu jak NIE jezdzisz to NIE musisz.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 12