Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ortografia i polskie fonty
Autor Wiadomo¶æ
kuzyn
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-28, 21:41   

Czy nie wkurza was jak musicie czytaæ te hieroglify? Czasami a¿ s³abo siê robi, choæ i mi siê do¶æ czêsto b³êdy zdarzaj±.
Ale wszyscy bêdziemy pogr±¿aæ siê we wtórny analfabetyzm gramatyczny je¿eli nie postaramy siê pisaæ po POLSKU (lub w jêzyku obcym :) ) i dok³adaæ wszelkich starañ ¿eby nasze wypowiedzi nie zawiera³y b³êdów.
Te b³êdy czytaj±c wchodz± nam w krew.
Nie trudno jest wkleiæ pisanego posta w np. worda i sprawdziæ poprawno¶æ pisowni.
A ci stukacze po klawiaturze którym nie chce siê wciskaæ klawisza ALT niech u¿yj± czasami prawego kciuka!
 
 
macq
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-28, 21:48   

Masz racjê. Coraz czê¶ciej zdarza mi siê pope³niaæ takie b³êdy w ¿yciu codziennym. Ale ludzie my¶l±, ¿e tak te¿ siê da...
 
 
macq
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-28, 21:52   

Pozatym wy¶cie nie widzieli hieroglifów. Jak wam sie nudzi to sobie poczytajcie sobie forum filipinki albo O2 . Tam to jest dopiero masakra, wchodzê czasem jak mam z³y humor, od razu cz³owiekowi lepiej
 
 
Mateusz105l
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-28, 22:28   

odnosnie robienia bledow, to zapraszam na forum syrena.nekla.pl
 
 
Micha³ & Ela
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-28, 22:28   

Kuzyn odno¶nie "alta"- Nie ka¿dy ma polskiego Windowsa/Linuxa i czasem jak piszesz polskie czcionki to wychodz± jakie¶ takie krzaczki, dlatego pisz±c co¶ w necie nie u¿ywam polskich czcionek. Musze przyznaæ ¿e jeste¶ pierwsz± osob± której to przeszkadza choæ nie jest to pozbawione racji- kto ma dbaæ o jêzyk jak nie sami Polacy:) Mogê Ci obiecaæ ¿e na posty które Ty zak³adasz lub odpisujesz bêde u¿ywa³ "alta":):) Pozdrowionka:)
 
 
Syl
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-28, 23:09   

Mnie akurat nie wkurza brak polskich znaków. W Wiêkszo¶ci przypadków mo¿na siê domy¶liæ, o co chodzi. Bardziej irytuj± mnie wszechobecne chamulce zamiast hamulców, a nawet dwósówy zamiast dwusuw. Nie mówiê ju¿ o pisowni wyrazów które powinny wygl±daæ jak ¶rubka, pó¼niej albo rzêziæ...
Innym problemem s± posty, które zajmuj± kilka linijek, ale stanowi± jedno, chaotyczne zdanie. Autorzy nie u¿ywaj± kropek, przecinków, wielkich i ma³ych liter. Je¶li kto¶ siê dziwi, po co jest obowi±zkowa matura z jêzyka polskiego, to mogê wysnuæ tezê, ¿e jest to próba zmuszenia ludzi do zdobycia umiejêtno¶ci w wyra¿aniu w³asnych my¶li w formie pisemnej.

Kiedy¶ pojawi³ siê post mojego autorstwa na forum odno¶nie u¿ywania s³owa pisanego w cywilizowanej formie, ale oczywi¶cie mnie kto¶ zj... znaczy zwróci³ mi uwagê ¿e siê czepiam i nie mam tolerancji dla innych :-)
 
 
kuzyn
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-29, 10:00   

A by³o co¶ dawno temu. Czy to sam Paplo nie stwierdzi³ ¿e nie jest to a¿ tak wa¿ne?

Proponujê wszystkim, którym choæ trochê zale¿y staraæ siê pisaæ poprawnie.
Nie wierzê ¿e nagle by siê byki przesta³y pojawiaæ i wszyscy bêd± alta u¿ywaæ ale powoli do przodu.
Ostatnio na forum Wartburga siê odezwa³em i dosta³em upomnienie ¿e b³êdy robiê. Dobrze ¿e mo¿na tam edytowaæ posty :) Ale wstyd.
Ale wstyd pojawia siê wtedy wtedy kiedy zrobisz co¶ nieprzyzwoitego w towarzystwie kulturalnych ludzi, a nie wie¶niaków którzy robi± to samo.
 
 
maxxx601
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-29, 10:15   

NETYKIETA chyba bardziej jednak przychyla sie do nie uzywania alta niz stawianai krzakow... zreszta kto siedzi na IRCu bedzie mu trudno :)
 
 
kuzyn
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-29, 10:45   

No ale to tak jakby niepal±cy musia³ siê przyzwyczaiæ do smrodu dymu papierosowego. Wiêc chyba w t± stronê nie jest to s³uszne.
Piszesz na ircu i tam s± takie zasady - to zrozumia³e.
zreszta kto siedzi na IRCu bedzie mu trudno
Nikt nie mówi ¿e „rzucanie palenia jest proste” :p
 
 
Mateusz105l
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-29, 12:56   

no tak. ja jak wchodze na jakies forum i wiem, ze ktos robi bledy to rezerwuje wiecej czasu zeby domyslec sie, co ten czlowiek pisze w poscie;]
 
 
emilia j.
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-29, 20:14   

czytanie to czyno¶æ wysoce automatyczna! Po necie kr±¿y³ kiedy¶ taki tek¶cik, w którym ¶rodkowe litery by³y pozamieniane miejscami i o dziwo mo¿ña by³o go przeczytaæ i mia³o to rêce i nogi, bo nasze wprawione mózgi rozpoznaj± i dekoduj± wyrazy jako ca³o¶æ. Osobi¶cie te¿ obstawiam za poprawn± polszczyzn±, i pisanie ± i ê chyba nie jest a¿ tak strasznie k³opotliwe? ( Popieram Kuzyna, ma³ymi kroczkami ale do przodu!) :) Jak nie bêdzie polskich znaków to i tak przeczytamy. Gorzej jak pojawia siê b³±d ortograficzny - wtedy mój mózg siê zacina na takim wyrazie, gdy¿ go po prostu nie rozpoznaje np ¶róbka :D Kaplica jest wtedy, co zuwa¿y³a Syl, jak w zdaniu nie ma sensu, ale to ju¿ inny w±tek, nie ka¿dego da siê tak samo nauczyæ wypowiadania siê na pi¶mie :)
ps jakby co i tak jestem zazwyczaj tolerancyjna dla b³edów, a jak ka¿dy zacznie od siebie to bêdzie git! :)
 
 
Qbs
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-29, 20:43   

Poiewm szezcrze, ¿e mine te¿ to irtuyje, ale tlyko kediy mam co¶ zalne¶æ w wyksuzwairce (znczay bark poklsich zkanów). A tak pzoa tym to sam ich nie uwy¿am, jak psizê na froum :-P (to pzrez leinstwo). Za to nie mam prbomelów kidey pizsê co¶ w Wordzie poetm, wêic ju¿ siê chbya nie uwteszcniê :-)

Podrzaiwam :-]
 
 
radzieckii
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-29, 21:23   

iA To neI roZÓmeI o cO w¡m tÓ hOd¬i kArzDypirze taK iak Ómi a iaK nei Ómiom to PszeÆeRz nei jh WjnA rze Sje óczyc neI hcOm bO tEras fSzysCy praWie dysLEksiE maIoM j gÓpie sÓm tE co nEi rOzÓmjOm tEgo. pSzeprAszAm za buenDy jAk jaKiesi som
 
 
kuzyn
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-29, 21:23   

czekasz a¿ kto¶ siê zorientuje ¿e poprzestawiale¶ literki ? :)
Da siê czytaæ, ale 2 razy d³u¿ej i po 2 razy niektóre s³owa
 
 
Syl
Go¶æ
Wys³any: 2006-01-29, 21:56   

Kuzyn... Wiesz jakie to uczucie jak idziesz z kim¶ do ³ó¿ka, romantyczna przyciszona muzyka, ¶wieczki, kadzide³ka, te sprawy i nagle jedna osoba puszcza pierda i jeszcze siê z tego ¶mieje?

To w³a¶nie zrobi³e¶ przed chwil± :-P
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 12