Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Automobilista 8/2010 - artyku³ o trabancie
Autor Wiadomo¶æ
Pietrek "ELV15&a
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-07, 19:31   

Jestem bardzo wdziêczny Zbyszkowi i redakcji "Automobilisty" za udostêpnienie artyku³u. Chcia³bym jednak do³±czyæ siê do pro¶by Szymona o ponowne wrzucenie na serwer nr 8/2010, poniewa¿ tamten link ju¿ nie istnieje.
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-08, 09:30   

Artyku³ o trabancie z Automobilisty 8_2010

Proszê :)
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-08, 17:30   

Jak przeczytacie, dajcie znaæ, czy sie podoba³o :)
 
 
Voo Doo
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-08, 23:36   

Przeczyta³em :) Dla mnie wzór do na¶ladowania chod¼ preferuje inny styl nie mniej chylê pok³ony za zaanga¿owanie i to ¿e osi±gnêli¶cie to co chcieli¶cie osi±gn±æ. Do pe³ni szczê¶cia da³bym uszyæ jeszcze pokrowiec na miarê na czas pobytu w gara¿u :)
 
 
MarkusM
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 07:32   

A ja tam wolê mieæ takie artyku³y na papierze i mam obydwa numery. A co do samego traba i jego restauracji to chylê czo³a. Solidna porz±dna robota.

Pozdrawiam i do zobaczenia na zlotach :-)
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 16:11   

Dziêki za opinie, cieszê siê, ¿e artyku³ siê podoba i ¿e doceniacie wysi³ki moje i Ewy :)

Bêdê wielce rad wiedz±c, ¿e artyku³ i praca w³o¿ona w auto przyczyni³a siê do zmobilizowania kogo¶ do podobnego przedsiêwziêcia :)

Mam te¿ nadziejê, ¿e komu¶ uda siê uratowaæ jeszcze jakiego¶ fajnego zabytka ze z³omu i ¿e zarejestruje go bez uciekania siê do metod rodem z dziupli.
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 16:18   

a mnie ucieszy³y podziêkowania na koñcu. Jaki¶ drobny wk³ad mia³em :)
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 16:26   

A ¿eby¶ wiedzia³, ¿e miêdzy innymi Ciebie mieli¶my na my¶li :)
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 16:28   

bardzo mi³e, dziêkujê :))))))
 
 
Trabanciarz DDR
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 19:17   

jestem ciekaw jakie zosta³y poniesione koszty w kwestii renowacji trabanta? Dzwoni³ do mnie facet z podkarpacia ma trabanta z 1969 r do sprzedania i jakby siê wzi±³ do renowacji to ile by to kosztowa³o???
 
 
Trabanciarz DDR
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 19:19   

ojejku chyba ju¿ wiem znalaza³em odpowied¼ :))))))
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 19:21   

Pytanie, czy ca³y trabant jest z 69 roku, czy tylko jego papiery. No i co jest do zrobienia. Roboty nikt Ci nie wyceni na samo has³o jest samochód do renowacji, bo to tak jakby¶ zapyta³, ile trzeba zap³aciæ za np. budowê domu.
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-09, 20:13   

generalnie trzeba mieæ du¿o i nie mo¿na tego bli¿ej okre¶lic. Trzeba robiæ a¿ sie zrobi. Generalnie kwoty 5 cyfrowe.. drugi problem to to ¿e ma³o trabanciarzy wie co to znaczy 100 % orygina³, no nawet 90% bo i profesjonalistom ciê¿ko uzyskaæ taki stan ze wzglêdu na dostêpno¶æ czê¶ci. Generalnie ¿eby zrobiæ z pad³a orygina³ to nale¿y najpierw zainwestowaæ w wiedzê. Sporo detali jest datowanych i to nie tylko rok ale i miesi±c. Tak¿e czê¶ci szuka siê latami. ja mam auto z lipca 77. Np nowy rozrusznik znalaz³em z miesi±c temu a auto mam ok 6 lat. Du¿o cierpliwo¶ci i pieniêdzy a jeszcze wiêcej szczê¶cia.
 
 
Kosiek
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-10, 09:11   

@Magik, ca³e auto posk³ada³e¶ na lipiec 77? Je¶li tak to podziwiam. Ja mam marzec 76 i by³y w nim czê¶ci z nabitym styczniem jak i lutym. By³y czê¶ci dat± koñca 75 np. regulator napiêcia, ale przyj±³em, ¿e ju¿ od dawna nie jest w³a¶ciwy.

@ TrabanciarzDDR Kosztów ca³ego remontu chyba nigdy nie podam, bo czê¶æ rzeczy kupowa³em zbyt dawno:P Zaczynam siê zbli¿aæ do stanu skompletowania sprawnej mechaniki. A niebawem kieszeñ bêdzie ssaæ remont blach, lakier i ogarnianie wnêtrza. Kalkulowa³em ten etap...¿eby móc zrobiæ to za jednym rzutem w jakie¶ 2 miesi±ce musia³bym sprzedaæ swoje auto do jazdy na co dzieñ...tymczasem jest mi ono potrzebne bo ma hak;)
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-11-10, 16:10   

z tego co wiem to mam silniczek wycieraczek ma inny rocznik, i jedna cewka ale z rocznika tylko nie z miesi±ca, cylindry niestety 85 i prze³±cznik czasowy wycieraczek jest 78. reszta to 7/77 tzn to co ma daty, inne rzeczy niedatowane s± zamienione na nowe identyczne zgodne z rocznikiem. A cha no i t³umiki nie z rocznika ale orygina³y of course. Ciê¿ko tak pod rocznik wszystko mieæ szczególnie taki nietypowy i rzadki jak mój. I tak jest dobrze. To naprawdê cud znale¼æ np nowe klamki, pr±dnicê czy rozrusznik datowane na 7/77
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 13