Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Odholowanie auta bez powiadomienia z osiedlowego parkingu
Autor Wiadomo¶æ
timonxxx
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-04, 18:16   

Witam. Dok³adnie dzisiaj zasz³a taka sytuacja ¿e s±siad dzwoni do mnie
¿e odholowuj± mój samochód. Ogó³em nie je¼dzi³ od kilku miesiêcy, nie
mia³ paliwa które by zagra¿a³o, ani silnika z którego by ciek³o a nawet
ostrych kawa³ków blachy o które móg³by siê kto¶ skaleczyæ. Samochód by³ kompletny tylko ¿e brudny. Wystarczy³a
by mi jakakolwiek informacja ¿e kto¶ ma co¶ przeciwko temu ¿eby sta³ na
parkingu, a samochodu by nie by³o na drugi dzieñ. Natomiast w tym
przypadku musia³em jechaæ na ulicê smoln± 12 i podpisywaæ dokumenty ¿eby
odebraæ samochód z parkingu depozytowego. Doba z odholowaniem bêdzie
mnie kosztowaæ prawie 350z³. Teraz tak. Stra¿nik miejski mówi ¿e oni
wydaj±c mi dokument, daj±cy prawo do odebrania samochodu, "umywaj± rêce"
od ca³ej sprawy i to teraz ja mam siê martwiæ o odbiór pojazdu i koszty
z tym zwi±zane. Ja teraz chc±c siê pozbyæ pojazdu, muszê wzi±æ na szybko
urlop (jak nie chcê po¶wiêciæ na postój na parkingu ca³ej pensji) i ca³y
dzieñ lataæ za tym. Sprawa ma siê tak, ¿e CZEMU NIE ZOSTA£EM
POINFORMOWANY. Wiem ¿e istnieje ustawa o usuniêciu samochodu w trybie
natychmiastowym, ale wydaje mi siê ona nie do koñca zgodna z
rzeczywisto¶ci±. Zak³adaj±c teraz ¿e mam 2 auta i jedno stoi bo np. za
du¿o pali, czy np. straci³em prawo jazdy i za rok mogê je zrobiæ. Po za
tym gdyby samochód sta³ na innym parkingu a ja bym wyjecha³ na 3
tygodnie np. za granicê. Wtedy wracam, i zaskakuje mnie wiadomo¶æ o
odholowaniu pojazdu i ¿e muszê zap³aciæ za niego 292z³ + 21z³ za dobê
(21*21=733z³) firmie "Towing", która to firma robi na tym najwiêkszy
biznes. Dowiedzia³em siê tak¿e ¿e wystarczy ¿e samochód nie ma korka od
wlewu paliwa (móg³ kto¶ wy³amaæ lub ukra¶æ) ¿eby samochód by³ jako
niebezpieczny dla otoczenia i zgodnie z prawem mo¿e byæ zabrany bez
powiadomienia w³a¶ciciela (Z tym ¿e wartburg ma korek pod klapk± pod któr± musieli zajrzeæ). Teraz kiedy kto¶ w waszym samochodzie
ukradnie korek lub np. wybije szybê i zgodnie z prawem stra¿ miejska
mo¿e zabraæ samochód jako niebezpieczny dla otoczenia i naraziæ na
koszty co najmniej 350z³. Zak³adaj±c ¿e auto by³oby nowe to podczas
wrzucania go na lawetê robi siê to bez dostêpu do kabiny, a wiêc na
skrêconych ko³ach, ³api±c link± za cokolwiek. Niszczy siê tym samym
opony, przeguby, skrzyniê i silnik obracaj±c nim na "sucho". Po za tym
jak kto¶ okradnie nasz samochód z kó³. Laweciarze z firmy "towing"
wtargaj± takie auto tarczami po ziemi, "na chama" byle tylko wesz³o na
lawetê. Wszystko zgodnie z prawem, ale czy to prawo jest uczciwe?

Podjecha³em te¿ zanim zosta³ wtargany na lawete i zadeklarowa³em siê ¿e sam go zabiorê na co dosta³em odpowied¼ ¿e nic ju¿ nie mogê zrobiæ. Teraz firma "Towing" wgniot³a zamek od baga¿nika, uderzy³a nim o przyczepê kempingow± na swoim parkingu i upierdzielili fotele w smarze na dodatek.

Je¶li ktokolwiek z was wie czy którekolwiek zachowanie z ich strony by³o sprzeczne z prawem (czy to stra¿y miejskiej czy firmy "towing") poproszê o jakie¶ podstawy prawne z którymi bêdê móg³ zrobiæ z tego mo¿liwie najwiêkszy dla nich problem :D

Przy okazji zwracam uwagê innym osobom trzymaj±cym pod blokiem swoje auta starsze i np trochê zabrudzone, ¿eby nie musieli dofinansowywaæ prywatnych firm :D
 
 
machoony
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-04, 18:24   

zapytaj na jakiej podstawie to auto ci zabrali, odbierz je (zeby nie placic za kazdy dzien na parkingu) a potem dochodz swoich praw i zwrotow za uszkodzenia.

mi kiedys laweta zabierala trabanta bo zapomnialem papierow to przed zabraniem byl spisany protokol co bylo uszkodzone, w jakim stanie auto, ze szyba lewa otwarta itd. miej nadzieje ze taki protokol zostal spisany przez straz przed zabraniem i nie ma tam slowa o uszkodzonym zamku.
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-04, 18:26   

U mnie pod prac± "rozk³ada³ siê" ostatnio poldonez Truck. W ¶rodku by³y papiery, umowa kupna/sprzeda¿y... Kluczyki. Ewidentnie porzucony. I taki biedaczek sta³ z pó³ roku. Stra¿ miejska wiedzia³a, policja wiedzia³a. Nie odholowali. A zaje**** go dopiero jaki¶ kole¶ na czê¶ci;)
 
 
machoony
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-04, 18:27   

http://www.rp.pl/artykul/278165.html
http://samorzad.infor.pl/..._strzezony.html
http://www.motofakty.pl/a...z_samochod.html
 
 
Sebastian
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-04, 18:35   

Wydaje mi sie, ze jak samochod ma tablice rejestracyjne to najpierw Policja lub straz miejska powinna namierzyc wlasciciela i dac mu termin (chyba 7 dni) na usuniecie 'wraku'. Mialem podobna sytuacje jak stal Trab pod blokiem. Przyszla Straz miejska do ojca (akurat nie bylo mnie wtedy w miescie) i powiedzieli tylko ze ma 7 dni na usuniecie pojazdu, bo wyglada na nieuzywany (nie mial lamp ale trzymal sie kupy). Jak wrocilem to go poskladalem i przeparkowalem dwa miejsca dalej. Wiecej juz nie przychodzili.
 
 
Sebastian
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-04, 18:47   

Jezeli Ci zabrali samochod bo byl nieuzywany przez pol roku to niech CI to teraz udowodnia. Jezeli zostal uznany za wrak to niech Ci wyjasnia pojecie 'Wraku'. Zapewniam Cie ze takiego przepisu nie ma.
 
 
Sebastian
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-04, 18:49   

Odpowiedz sekretarza stanu na to zapytanie
 
 
ZBuK
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-04, 19:57   

Odbierz auto i ka¿ sobie WSZYSTKO na pi¶mie spisaæ, dlaczego, o której godzinie, kiedy, gdzie s± protoko³y zdawczo-odbiorcze, spisuj imiona i nazwiska wszystko bierz na pi¶mie - kulturalnie i grzecznie. Z kompletem dokumentów bêdziesz siê ubiega³ o odszkodowanie. Wykonaj zdjêcia uszkodzeñ. Zbierz jaki¶ ¶wiadków. Moim zdaniem auto mog³a staæ nawet rok czy dwa, je¶li jego stan techniczny nie budzi zastrze¿eñ to nie mog± ci nic zrobiæ. Masz wa¿ne dokumenty mo¿esz sobie staæ. A ja tu widzê ewidentn± ³apankê "frajera" ze starym samochodem, albo ingerencjê ¿yczliwego s±siada... Sprawa spokojnie do "wygrania" pytanie tylko jakim kosztem i ile czasu to potrwa...
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-04, 22:37   

Druga sprawa, je¶li auto sta³o na teranie parkingu spó³dzielni mieszkaniowej lub jakiej¶ wspólnoty to dowiedz sie czy nie mieli odrêbnych przpisów na temat parkowania itp. ja czêsto obserwujê warki samochodów g³ównie trabantów które stoj± na mie¶cie. Prawda jest taka ¿e od czasu w³o¿enia upomnienia za szybê od stra¿y miejskiej jest okres pó³ roku ¿eby auto zosta³o uznane jako porzucone. Tak¿e albo kto¶ ¿yczliwy albo odrêbne przepisy zarz±dcy terenu na którym sta³. Tak¿e w pierwszej kolejno¶ci do dozorcy lub zarz±dcy budynku "o co kaman"
 
 
timonxxx
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-04, 23:23   

Ogó³em auto odebrane i stoi bezpiecznie. Zdjêcia na parkingu depozytowym zrobione. Co od stanu technicznego auto nie mia³ silnika i pó³osi i jednego zacisku. Ale jak by patrzeæ stoj±c z boku to jedyne co to by³o brudne. Zamki by³y potraktowane przez kogo¶ ¶rubokrêtem ale chodzi³y na kluczyk. Jedynie nietkniêty by³ zamek baga¿nika który zosta³ zdewastowany przez firmê odholowywuj±c±.

Ogó³em stra¿nicy wiedzieli jaki czas stoi samochód dlatego te¿ ciekawi mnie sk±d tryb natychmiastowy (bez powiadomienia).

Machoony, dok³adnie tym samym tokiem poszed³em i odebra³em jak najszybciej. Teraz zamierzam w³a¶nie dochodziæ i ubiegaæ siê conajmniej o zwrot kosztów.

Pojêcia WRAKu nie by³ mi w stanie wyt³umaczyæ stra¿nik na Smolnej. T³umaczy³ ¿e 1-nie wygl±da na u¿ywany; 2-pojazd wskazuje na nieu¿ywany. Nie potrafi±c wyt³umaczyæ tego inaczej powtarza³ te 2 tezy w kó³ko :D

Odpowied¼ "magika" zostawiam sobie na jutro. Z góry dziêki wam wszystkim za pomoc. Uwa¿am ¿e trzeba takie zdzierstwo ujawniæ w wiêkszym gronie i têpiæ jak najbardziej. Nie zale¿nie czy to wartburg, czy trabant czy stary maluch...
 
 
robak
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-05, 01:44   

ewidentnie jakas "dobra dusza" przyciszyla na moment swoje ulubione radio z torunia i zadzwonila grozac bojowkami w beretach. jak wyjechalem do NI, to moj wartburg stal ~rok bez mycia. powietrze z kol nieco oklaplo (ale nie do konca) i tak sobie stal i stal. jedyne co mialem za wycieraczka, to ulotki reklamowe. stalo by pewnie dalej, gdyby nie fakt, ze sprzedalem.
 
 
Bogdan 611
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-05, 09:19   

Je¿eli auto posiada³o tablice rejstracyjne i nie sta³o w miejscu zagra¿aj±cym ruchowi drogowemu lub blokuj±cemu wyjazd to g...o mogli Ci zrobiæ a odpowiedz stra¿nika miejskiego typu ¿e auto wygl±da³o na nie u¿ywane to niczego nie wyja¶nia nie daje podstaw do KRADZIE¯Y I DEWASTACJI mienia za to s± odpowiednie sankcje prawne,dobrze by by³o zg³osiæ pope³nienie przestêpstwa lub na drodze cywilnej skar¿yæ o odszkodowanie,s± firmy pomagaj±ce w odzyskiwaniu odszkodowañ prowizje bior± po wygranej sprawie.JESTEM ZDANIA ¯E CHAMSTWO I DZIADOSTWO NALE¯Y TÊPIÆ I NALE¯Y BURAKÓW UCZYÆ PRAWA I JAK SOBIE ZAP£AC¡
Z 50,000 ZA WARCZYBURGA TO SIÊ NAUCZ¡ BO CZ£OWIEKA ZA 5Z£ BY ZNISZCZYLI.
 
 
Bogdan 611
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-05, 09:27   

Bo stwierdzenie"stan wskazuje na nie u¿ywany" jest bardzo umowne i ta luka prawna pozwala na dowoln± interpretacje i samowolkê w dzia³aniu organów prawnych i a¿ siê prosi o zaskar¿enie to trybuna³u konstytucyjnego.
 
 
szkielu
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-05, 15:45   

je¿eli auto ma tablice rejestracyjne, OC i stoi na ogólnie dostêpnym parkingu nie maj± go prawa ruszyæ. jest to kradzie¿ pojazdu. poniewa¿ jak piszesz - nikt nie podj±³ próby skontaktowania siê z Tob± przed usuniêciem samochodu z parkingu to wg. Ciebie samochód przed holowaniem móg³ byæ w IDEALNYM stanie technicznym a co za tym idzie mo¿esz za¿±daæ zwrotu kosztów doprowadzenia go do stanu poprzedzaj±cego bezprawny zabór pojazdu.
po pierwsze zwróæ siê pisemnie do komendanta stra¿y miejskiej o podanie PODSTAWY PRAWNEJ. Ma 14 dni roboczych na odpowiedz. Je¿eli bêdzie wziêta z ksiê¿yca - bierzesz mechanika, który robi Ci kosztorys napraw rzeczy uszkodzonych wg. Ciebie. I wysy³asz podanie do Komendanta Stra¿y Miejskiej o zwrot kosztów naprawy. Pisma wysy³asz listem poleconym - dziêki temu masz potwierdzenie nadania. Lub zanosisz osobi¶cie i prosisz o podpis i piecz±tkê na kopii. Oczywi¶cie w pi¶mie zawierzasz informacjê,¿e w przypadku niemo¿liwo¶ci otrzymania zwrotu kosztów naprawy za³o¿ysz sprawê w s±dzie gdzie bêdziesz domaga³ siê nie tylko zwrotu kosztów naprawy ale równie¿ zado¶æuczynienia za stracony czas oraz kradzie¿ pojazdu.
Nawet je¶li sporz±dzono dokumentacjê zdjêciow± przed holowaniem to na zdjêciach nie ma zawieszenia, uk³adu kierowniczego,skrzyni biegów.
Na Twoim miejscu uda³bym siê do znajomego prawnika, ¿eby obydwa pisma posz³y z jego kancelarii i/lub do lokalnej gazety np. ¯ycia Warszawy.
Ja mia³em podobn± sytuacjê - administracja wywiesi³a og³oszenia,¿e nieu¿ywane samochody bêd± usuwane z parkingu poinformowa³em, ¿e w przypadku usuniêcia pojazdu mam ekspertyzê rzeczoznawcy ,¿e pojazd jest w stanie idealnym technicznie i bêdê dochodzi³ siê z nimi w s±dzie o odszkodowanie...
 
 
Voo Doo
Go¶æ
Wys³any: 2010-06-05, 18:32   

Je¶li móg³bym co¶ dodaæ od siebie to popieram poprzednika o sporz±dzenie odpowiedniego pisma z dodatkowo kopi± xero dowodu osobistego i wa¿nego przegl±du oraz OC. Raczej pofatygowa³bym siê osobi¶cie do siedziby stra¿y miejskiej i zostawi³ pismo w kancelarii. Z do¶wiadczenia wiem ¿e panie przyjmuj± pisma od rêki i podpis masz na kopii. Warto te¿ przed sformu³owaniem pisma poczytaæ troszkê o regulacjach prawnych dot. odholowywania samochodu bez przegl±du oraz d³ugo stoj±cych. Krzywdz±ca kwesti± jest to ¿e mówisz ze auto stoi bez silnika co dzia³a na twoj± niekorzy¶æ ale warto wspomnieæ ¿e jest to obecnie czê¶æ wymienna i ma prawo byæ wymontowana tak samo jak ka¿da inna. Wspomnieæ ¿e domagasz siê odszkodowania za wyrz±dzone szkody do³±czaj±c zdjêcia i ekspertyzê rzeczoznawcy zwracaj±c uwagê ¿e to na wyra¼ne polecenie stra¿y miejskiej firma dokona³a usuniêcia pojazdu a przez brak profesjonalizmu dokonali uszkodzeñ. Domagaj siê konkretnych kwot odszkodowania na podstawie zestawionego kosztorysu i zagro¼ s±dem w tym przypadku. Nie mniej zanim dojdzie do skutku z³o¿enia pisma koniecznie dowiedz siê czy aby na pewno nie mieli do tego prawa bo oni te¿ idiotami nie s±....
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 13