Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jak pod³±czyæ bezprzewodowo drukarkê?
Autor Wiadomo¶æ
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-20, 14:04   

Mam 2 laptopy w dwóch pomieszczeniach i potrzebujê korzystaæ z jednej drukarki. Nie chcê ci±gn±æ kabli po ¶cianach bo to brzydkie i ma³o wygodne. Mam urz±dzonko Lexmark X340.
Od czego mam zacz±æ? Potrzeba dokupiæ jaki¶ dodatkowy sprzêt?
 
 
Dymatorek
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-20, 14:34   

Podaj modele laptopów ;) Bo tak to ja mogê gdybaæ co masz a czego nie masz i mogê siê rozpisaæ :D
 
 
robak
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-20, 14:44   

kuzyn, napisz jeszcze czy masz siec bezprzewodowa w miejscu gdzie chcesz to zrobic, czy jest to via router bezprzewodowy, czy drukarka ma opcjinalny port ethernet czy tylko usb? Jesli masz router bezprzewodowy, a drukarka ma gniazdko sieciowe, to podlacz ja do routera, a dalej laptopy komunikowac sie beda radiowo poprzez router. Jesli drukarka ma tylko USB, a takiego wejscia nie ma router (wiekszosc nie ma), to zakup urzadzonko ktore sie nazywa "print server". Jeszcze zalezy czy bedziesz tylko drukowal z niego, czy chcesz skanowac. Jak do drukowania, to kazdy nawet najtanszy printserver.
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-20, 15:12   

Komputery Acer5620Z i HP Compaq6715b
A to ma jakie¶ kluczowe znaczenie? Oba maj± wifi.
Lexmark X340 ma z ty³u dwa wej¶cia takie telefoniczne. Mo¿na pod³±czyæ kabelek i korzystaæ np jako fax. Teraz zgodnie z instrukcj± mam wpiêty tam jaki¶ mostek. Z faxu nie korzystam.
Robak, mam t± biedniejsz± z dwóch wersji w linku:
Przyk³adowy link
Chcia³bym mieæ mo¿liwo¶æ drukowania i skanowania.
Internet mam grzeczno¶ciowy bezprzewodowy od s±siadów.
 
 
KamiL_ON
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-20, 16:29   

Rozumiem ¿e by¶ napisa³ ¿e masz dwa notebooki w dwóch Trabantach.... i podczas jazdy potrzebujesz funkcjonalno¶ci bezprzewodowej komunikacji i dodatkowo jeszcze wydruku...

A Ty piszesz, ¿e miêdzy pokojami nie mo¿esz drukowaæ...


interpretuj±c Twój inny w±tek... przestañ drukowaæ i zmykaj do gara¿u... Bo zlot siê zbli¿a a Ty nadal t³umika nie zrobi³e¶ !!! jak chcesz na najbli¿szy zlot dojechaæ ???

:P
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-20, 16:58   

Sie zrobi! Nie ma gara¿u a pogoda puki co delikatnie mówi±c nie zachêca ;)

jak chcesz na najbli¿szy zlot dojechaæ ???
od bidy to na piechotê mogê i¶æ - 32km :]
 
 
Dymatorek
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-20, 17:17   

kuzyn chyba nie chcesz nam powiedzieæ ¿e bedziesz skanowa³ t³umik , po czym wydrukowany wkleja³ pod auto? ;p
 
 
papieju
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-20, 20:53   

Pytanie czy ten Lexmark mo¿e pracowaæ w sieci. W specyfikacji
drukarki jest mowa o printserwerze.
Szanse s±. Polecam szukaæ jakiegokolwiek PS, który obs³uguje WiFi i wspiera ten model drukarki - upewnij siê przed zakupem, bo nie ka¿dy wspiera. Najlepszy by³by ten dedykowany, ale i zapewne najdro¿szy. Zawsze mo¿esz postawiæ jakiego¶ starego lapa z wifi, pod³±czyæ do niego drukarê i udostêpniæ :)
 
 
papieju
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-20, 20:57   

Edit.
Ten D-Lik kosztuje mniej ni¿ po³owê. Skontaktuj siê z nimi i dowiedz na 100% czy wspiera tego Lexmarka i po ptokach
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-20, 21:10   

Drogie cholerstwo! Samo to urz±dzenie lexmarka jest dro¿sze ni¿ ta drukarka!
Taniej musi byæ.
Jak jeden laptop bêdzie pod³±czony do drukarki to bêdê móg³ jako¶ to skonfigurowaæ ¿eby z drugiego bezprzewodowo skanowaæ i drukowaæ?
Jeden laptop mo¿e byæ pod³±czony kablem bo stoi obok drukarki. Trudno. Ale urz±dzenie za drogie :/
 
 
KamiL_ON
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-21, 07:49   

Czy nie lepszym i prostrzym rozwi±zaniem jest kupiæ kombajn-Drukarka/Skaner, który ma w sobie wbudowane WiFi?
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2010-05-21, 08:40   

Kamil, ten kombajn kupi³em pó³tora roku temu. Nie wiedzia³em ¿e czego¶ bêdzie mu brakowaæ. Na razie szkoda go wymieniaæ.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 13