Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
DDR
Autor Wiadomo¶æ
Wolak
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-16, 18:28   

czy to prawda, ze np. majac tabliczke z tylu DDR, moglbym miec problemy przez to w Niemczech?
bo slyszalem zartobliwie od kumpla "Jak bedziesz jechal do Niemiec, to sciagnij ta tabliczke, bo Ci tego trampka rozwala. Tam nie lubia DDRowców"
pozdro.
 
 
JarekNS
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-16, 18:41   

W Niemczech nie wiem.... ale wiem ze u nas upierdliwi policjanci sie moga do tego przyczepic;]
 
 
Baca
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-16, 20:14   

Ja mam tabliczkê ju¿ sporo czasu i narazie ¿adnego upierdliwego policjanta nie spotka³em ''jeszcze'':)pozddro Trabanciarze
 
 
GrzegorzB
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-16, 21:52   

Ma³y wyci±g z Kodeksu Drogowego:

Art. 59.

1. Pojazd zarejestrowany w Rzeczypospolitej Polskiej, który ma byæ u¿ywany w ruchu miêdzynarodowym, powinien byæ oznaczony znakiem z literami "PL".

2. Pojazd zarejestrowany za granic± uczestnicz±cy w ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej powinien byæ oznaczony znakiem okre¶laj±cym pañstwo, w którym jest zarejestrowany.

3. Obowi±zek, o którym mowa w ust. 1 i 2, uwa¿a siê za spe³niony, je¿eli na tablicy rejestracyjnej jest umieszczony znak okre¶laj±cy pañstwo, w którym pojazd zosta³ zarejestrowany.

Art. 60.

1. Zabrania siê:

* u¿ywania pojazdu w sposób zagra¿aj±cy bezpieczeñstwu osoby znajduj±cej siê w poje¼dzie lub poza nim;
* zakrywania ¶wiate³ oraz urz±dzeñ sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych wymaganych tablic albo znaków, które powinny byæ widoczne;
* ozdabiania tablic rejestracyjnych oraz umieszczania z przodu lub z ty³u pojazdu znaków, napisów lub przedmiotów, które ograniczaj± czytelno¶æ tych tablic;
* umieszczania na poje¼dzie znaku okre¶laj±cego inne pañstwo ni¿ to, w którym pojazd zosta³ zarejestrowany.


Istnieje zatem podstawa prawna, a policjanci s± od dbania o przestrzeganie prawa, a nie do bycia upierdliwymi lub nie.
innym zagadnieniem jest to czy mo¿na wyci±gaæ sankcje za DDR,w koñcu jest to oznaczenie pañstwa, które ju¿ nie istnieje ;) - to ju¿ temat dla prawnika...
 
 
xiêdzu
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-17, 21:59   

to ju¿ by³o wa³kowane na forum...
ddr jest oznaczeniem by³ej niemieckiej republiki demokratycznej, ale miêdzynarodowa federacja samochodowa nie nada ju¿ tego oznaczenia ¿adnemu nowemu pañstwu. st±d w rozumieniu prawa jest to oznaczenie obcego, choæ nieistniej±cego ju¿, pañstwa...
 
 
JarekNS
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-17, 22:57   

I wszystko jasne:]
 
 
Trabanciarz DDR
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-19, 21:05   

no chyba ¿e policjant jest na tyle nie czaj±cy ¿e przyczepi siê a kierowca trampka mu wyja¶ni ¿e DDR ju¿ nie istnieje. Mnie kiedy¶ zatrzymali policjanci jak jecha³em trampkiem z szyldem metalowym DDR ale nie przyczepiali siê.
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-27, 21:46   

Za to mi diagnosta kiedy¶ zrywa³, bo twierdzi³ ¿e z tym nie podpisze. Kwestia szczê¶cia
 
 
papieju
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-28, 11:44   

Zdj±æ na badania i za³o¿yæ po. I gites malina
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 13