Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
OC dla samochodu z orzeczeniem
Autor Wiadomo¶æ
Kosiek
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-27, 11:42   

Pytanie kierujê do ludzi posiadaj±cych pojazdy z orzeczeniem o zabytkowym charakterze. Gdzie ubezpieczacie swoje pojazdy? Czy jest inna firma ni¿ PZU, która honoruje takie kwitki?
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-27, 12:14   

Chodzi Ci o zni¿kê, czy brak ci±g³o¶ci?
 
 
Kosiek
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-27, 12:56   

O zni¿kê i o brak ci±g³o¶ci ;) Je¶li chodzi o mnie to jestem w PZU, ale czy jest jaka¶ konkurencja honoruj±ca kwity i daj±ca zni¿ki? Wiem, ¿e nie wszyscy chc± widzieæ u siebie tak stare auta.
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-27, 13:28   

z tego co wiem to pzmot ma takie ubezpieczenia, jeszcze siê nie dowiadywa³em bo oc nie p³acê obecnie. Szczê¶liwy posiadacz orzeczenia :)
 
 
Piotr Kucharski (kuchar)
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-27, 14:01   

W PZMot Ubezpieczenia dla pojazdów historycznych (m.in. pojazdów które skoñczy³y 40 lat i nie wymagane s± ¿adne orzeczenia) zni¿ka od podstawy wynosi 50%. Dopiero od tej kwoty obliczane s± nale¿ne zni¿ki/zwy¿ki przys³uguj±ce w³a¶cicielowi, lecz kwota minimalna rocznego ubezpieczenia i tak wynosi 300 z³. I nie wa¿ne, czy masz tablice bia³e, ¿ó³te czy ró¿owe. Tak wiêc ¿adne halo.
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-27, 14:50   

W pzu na ¿ó³te daj± 50%. I nie ma minimalnej kwoty.

Ci±g³o¶ci mo¿esz nie mieæ w ka¿dym towarzystwie, reguluje to ustawa i wszyscy musz± siê tego trzymaæ. Co nie znaczy ¿e ka¿dy agent o tym wie.
 
 
Kosiek
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-27, 15:49   

"Ci±g³o¶ci mo¿esz nie mieæ w ka¿dym towarzystwie" tu masz na my¶li posiadaczy orzeczenia, dobrze my¶lê? Bo zwykli ¶miertelnicy to Oc mieæ musz±.
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-27, 15:57   

do 40 lat konieczna opinia.
Powy¿ej - mo¿na nie p³aciæ, nawet bez opinii.
 
 
RAV
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-27, 23:22   

Ja mam fuego na ¿ó³tych blachach ubezpieczone w PZM Vienna Insurance.Honoruj± moje maxymalne zni¿ki 60% plus 50% za zabytek.Za pojemno¶c 1.6 p³acê 259 z³ za ca³y rok.Najkrótszy okres ubezpieczenia to jeden miesi±c ale wtedy nie ma tych 50%,podobnie jest w PZU.Poza tym PZU wymaga bycia cz³onkiem jakiego¶ Automobilklubu np Sekcji Pojazdów Historycznych.Mo¿liwe,¿e uwzglêdniliby bycie cz³onkiem Cartoon Trabant.Nie dopytywa³em bo moje trabanty za m³ode na zabytka ;) DDR!
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-28, 07:29   

Rav , super informacje z tym PZMotem :) My¶la³em ¿e w takich przypadkach zni¿ek ju¿ nie ma za lata :)
 
 
Kosiek
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-28, 09:54   

W takim razie bêdê szturmowa³ PZMot raz, ¿e brzmi to lepiej, dwa mam znacznie bli¿ej ni¿ do inspektoratu PZU :D
 
 
RAV
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-28, 18:51   

Z innej beczki...Fundusz Gwarancyjny mnie ¶ciga za to,¿e 17 dni auto mia³em nie ubezpieczone po zakupie a tyle czeka³em na ekspertyzê rzeczoznawcy któr± zleci³em dzieñ po zakupie.2098 z³ nie u¶miecha mi siê p³acic a s± strasznie uparci i nic do nich nie przemawia.Ech :(
 
 
Kosiek
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-28, 19:36   

Tak, to jest zmora. Jednych trafi± innych nie. S± przypadki kiedy w³a¶ciciele nie p³ac± ca³ymi latami, pojazdy siê utleniaj± i znikaj±. S± ludzie którzy maj± nowoczesne samochody i nagniataj± bez OC. A za samochód, kolekcjonerski, który dorobi³ siê orzeczenia, nie porusza siê w tym czasie i nie bra³ udzia³u w ¿adnym zdarzeniu...a te 17 dniu to ju¿ w ogóle ¶miech.
Dla kontrastu znam przypadek kierowcy, który ledwo siê doprosi³ wyp³aty odszkodowania z FG po tym jak kto¶ mu najecha³ na samochód i zwia³ z miejsca wypadku. Byli ¶wiadkowie, policja...
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-29, 08:50   

che che , gdzie to by³o ? :) znam taki przypadek :D
 
 
Kosiek
Go¶æ
Wys³any: 2010-04-29, 09:04   

Warszawa w³ochy:]
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 13