Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[ALL] Nie czyñ drugiemu co tobie niemi³e...
Autor Wiadomo¶æ
Robert LIMES Chodnicki
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-27, 20:56   

Panowie...
wielka prosba pewnie nie tylko z mojej strony!!

pozak³adajcie jakies prezerwatywy na wasze programy pocztowe bo siejecie syf ze asz niedobrze sie robi...
Nie ma tygodznia zeby jakies bardziewie nie dociera³o na moje kartoonowe konta, ale to co sie dzisiaj dzieje to juz apogeum.

Wiem ze jest teraz szczgólny wysyp jednago takiego robaczywego badziewia, i wirusy rozsy³aja sie same, ale to niestety nikogo nie usprawiedliwia.

ZATEM
mam dwie prosby...
1.
jak nie macie na sta³e antywira to przynajmniej regularnie uzywajcie Skanera OnLine na stronie www.mks.com.pl
2.
b±d¼cie ³askawi powypieprzac mój adres z waszyk ksiazek nadawczych za co bede wdzieczny, bo przez kogos z was moge stracic wiele pracy!!!

z powazaniem...
z lekka wkur...
LIMES
 
 
KamiL_ON
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-27, 21:08   

Witam LIMES-iku....

My¶lê, ¿e przyjdê tutaj z pe³ni profesjonaln± i wyczerpuj±c± pomoc±.

Otó¿
Pod tym adresem
http://www.my-etrust.com/microsoft/
znajdziecie pakiet oprogramowania, który zosta³ przygotowany Przez firmê CA i Microsoft.

Pakiet ten sk³ada siê z :
Oprogramowania antywirusowego
Oprogramowania typu firewall

Licencja na pobrane oprogramowanie jest bezp³atna na 365 dni w pe³ni wydajnej pracy pakietu.

Do uzyskania klucza dostêpowego jest niezbêdne posiadnie adresu E-mail.

Oprogramowanie to mo¿e pracowaæ zarówno w firmie jak i w domu.

I tym sposobem macie rozwi±zane dwa nurtuj±ce problemy:
Bezpieczeñstwo danych przechowywanych w Waszych komputerach
Legaln± wersjê oprogramowania, którym siê pos³ugujecie...
 
 
Piotr S.
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-27, 21:14   

Sk±d ja to znam...
Tyle tylko ¿e ca³e szczê¶cie na cartonow± pocztê ch³amu nie dostajê. Ale na inne konto dostajê ok. 20 wiadomo¶ci, których nawet nie otwieram. A pewnie drugie tyle (je¶li nie wiêcej) jest zatrzymywane przez filtr.
 
 
Robert LIMES Chodnicki
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-27, 22:42   

wiec panowie..
kondoniki pozak³adac i najwczesniej za rok cos sie moze komus wymsknac..

bo jak nie to... wy...przymy na gie³dê :-) ))




warto temat potraktowac powaznie to potem nie bedzie ze taki duzy ch³op a p³acze jaki to by³ g³upi :D

pozdro...


apropos..
Microsoft nie¼le sobie wymysli³ sposób na przykrycie wszystkich niepo³atanych jeszcze baboli i dziur systemowych :D
 
 
Toudy
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-28, 00:20   

na cartoonowym serwerze niestety tez brakuje jakiejs ochrony :(
 
 
robak
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-28, 00:54   

The Bill Gates tez nawija na temat spamu. Coz... latanie OE chyba im tyle czasu ma zajac, bo twierdzi ze programy OpenSource (czyli w skrocie mowiac tworzone przez caly swiat) sa niebezpieczne blablabla, a tymczasem sam nie panuje nad swoimi. W innym artykule nawija ze zwalczy spam do 2006r., bo majkrosoft pracuje nad programami do tego. Rzecz w tym ze procmail i dodatkowe skrypty ktore to robia istnieja od ladnych kilku lat juz i dzialaja bardzo dobrze pod unixami/linuxami/bsdami i nijak sie to ma do filtrow z OE i innych zabezpieczen, a w polaczeniu z polspamem to ladna zabawka jest i malo kiedy przyjdzie smiec. do tego AVP dla linucha tez ladnie filtruje to. nie pamietam co jest na honda.pl, ale tez tam ladnie odfiltrowuje i spam i wirusy. co jak co panowie, ale proponuje zmiane programu pocztowego przynajmniej (o systemie nie wspolne :P)
najprosciej na The Bata pzrejsc, a trudniejsze zabawki to pine32, ale za to jakie sliczne :)

a wszystkim Wam polecam strone:

WWW.MICROSOFT.PL :DDDDDDDDD
 
 
Phyt0n
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-28, 07:49   

jak chcecie filtrowac spam to sciagnijcie sobie spamihilatora -> http://www.spamihilator.com ... ja go uzywam od wrzesnia i bardzo dobrze mu idzie .. jesli ktos bedzie zainteresowany to moge przeslac ustawiena slow kluczowych i filtru nauki -> tak zeby nie trzeba go bylo uczyc od nowa, tylko douczac .. ;)

limes:
a to co sie wczoraj dzialo i dzisiaj nadal to jest po prostu virus:
http://www.frazpc.pl/komentarz/9780-14

ja odebralem wczoraj z dwoch kont ponad 100 takich maili ... :(
Pozdrowienia!
 
 
Robert LIMES Chodnicki
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-28, 09:25   

Pythonku... ;) doskonale wiem ze to wirus...

dlatego jeszcze raz apeluje o pozak³adanie antywirów...

od wczoraj z piec razy cos sie przywlok³o...

i pomys³ co do zmiany programu pocztowego uwazam za drug± wazna sprawe...
wiekszo¶c tego scierwa pisana jest pod Outlooka i miedzy innymi dlatego od lat uzywam Netszkapy!!

ma ona np taka dobr± cechê, ze nie kolekcjonuje adresów e-mail...
inne programy szczególnie Outlook zbieraja wszystkie adresy z których odbywa³a sie jakakolwiek korespondencja w oddzielnej skrzynce adresowej..
a potem takie scierwo ma Hulaj Dusza!!!

i kolejny raz widzimy jak Microsoft przedobrzy³ :P
 
 
Phyt0n
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-28, 09:54   

limes:
ja sie przesiadlem nie tak dawno z netscape communicatora 4.8 na mozille (obecnie 1.5) jako klienta poczty + przegladarka ... do tego spamihilator i jest jak powinno byc ...
do ciebie sie przywleklo 5 razy? no to ja ci powiem ze do mnie juz dzisiaj 40 ... :(

http://www.mozilla.org ->> btw. mozilla tez ma mozliwosc oznaczania wiadomosci jako spam ...
Pozdrowienia!
 
 
Daniel "Muffi
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-28, 10:03   

na cartoonowym serwerze jest ochrona maili programem mksvir

jezeli w zalaczniku jest virus to jest z wiadomosci wyrzucany

jezeli ktos ma zawirusowanego kompa to rozsyla badziew po osobach z ksiazki outlookowej, a wystarczy powiedziec "sio" outlookowi, ten program i tak jest kiepski
 
 
Phyt0n
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-28, 10:31   

no wlasnie ...
co do "sio" outlookowi - mozna zrobic to programem 98lite w systemach 98/me, lub XPlite w systemach 2000/xp ... jesli ktos chce to moge go podeslac na maila ... :)

aha ... tak mi sie wydaje ze ten virus generuje sobie po prostu adresy maila, na ktore sie rozsyla, bo o takich skrzynkach i serwerach z ktorych dostaje te maile - nawet nie slyszalem ... :)
Pozdrowienia!
 
 
Robert LIMES Chodnicki
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-28, 13:31   

Python... ja nawet bardzo chce :)
bo szuka³em tego swego czasu ale nie wpa³ mi w rece... odezwij sie do mnie po gg bo nie chce tu podawac bardziej pojemnego maila...

jeszcze ktos sobie dopisze i wiecej tego syfu zalicze ;)


tak mi sie wydaje ze ten virus generuje sobie po prostu adresy maila, na ktore sie rozsyla, bo o takich skrzynkach i serwerach z ktorych dostaje te maile - nawet nie slyszalem ... :)

a co ciekawsze...
mam wrazenie ze dodatkowo modyfikuje adres nadawyc podstawiaj±c w to miejsce jakis przechwycony... raz ze trudniej wytropic..
dwa... kolejna taka akcja zatacza potem szersze krêgi... trzy... robi komus ko³o pióra bo równie dobrze ktos moze myslec ze takie¶cierwo przysz³o np. ode mnie...


Daniel...
kasuje z Cartoonowej poczty maile z typowymi pe³nymi za³±cznikami dla ostatniego z tych grasuj±cych ¶cierw...
mam wrazenie ze MKS nie radzi sobie z tym zbyt dobrze...
nie chce mwic ze jest kiepski... o nie.. bo znajduje mase scierwa które potrafi roz³o¿yc np. NortonAntywirusa...!!!
Morze jeszcze nie ma tego w aktualnej bazie :(
 
 
Phyt0n
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-28, 13:43   

limes:
nie ma problemu co do gadu, tylko powiedz na ktory numer, bo na obu jestes offline .. :)

co do generowania:
np takie maile dostaje - jak wielu z was:
"VIRUS ALERT

Our content checker found
virus: Worm.Mydoom.A
in your email to the following recipient:
-> narcis@gower.pl

Please check your system for viruses,
or ask your system administrator to do so.

Delivery of the email was stopped!


For your reference, here are headers from your email:
------------------------- BEGIN HEADERS -----------------------------
Received: from xxx.pl (ksz166.ar.wroc.pl [156.17.183.166])
by gower.pl (Postfix) with ESMTP id 87B014E41B2
for ; Wed, 28 Jan 2004 12:30:46 +0100 (CET)
From: xxx@xxx.pl
To: narcis@gower.pl
Subject: test
Date: Wed, 28 Jan 2004 12:30:45 +0100
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/mixed;
boundary="----=_NextPart_000_0014_69442DBB.0EF57422"
X-Priority: 3
X-MSMail-Priority: Normal
Message-Id: <20040128113046.87B014E41B2@gower.pl>
-------------------------- END HEADERS ------------------------------"


czyli wszystko ladnie pieknie, tyle ze ja nie mam kompa we wrocku, ani takiego hosta ... :) ->>ksz166.ar.wroc.pl ... wiec wiesz - to jest na pewno generowane po prostu i tyle. .. :)

ale znalazlem sposob taki, ze w spamihilatorze (ktory dziala jak firewall na mailu - on pobiera poczte, a dopiero dalej przepuszcza to co ja chce) jest filtr zalacznikow .. no i oprocz stadardowych virusowych dodalem jeszcze .zipa ... zeby go nauczyc tych wirusowych ... :)
w koncu to dopiero dwa dni ... a na koncie juz mam dzisiaj 65 spamowirusow ... :)
Pozdrowienia!
 
 
Robert LIMES Chodnicki
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-28, 14:22   

jestem na obu na czerwono...
bo inaczej cz³ek by zyc nie mia³ kiedy :D

robi sie puk puk ;) i wszystko jasne...
 
 
Bobi
Go¶æ
Wys³any: 2004-01-28, 14:47   

www.avast.com - polecam !!!
W wersji "for home" calkowicie darmowy (rejestracja na stronce), spolszczony i do tego bardzo skuteczny. Znalazl mi syf, ktorego nie widzialy NAV 2003,2004 i MKS.

pozDDRo
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 14