Strona G│ˇwna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U┐ytkownicyU┐ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat
[1.1] Za du┬┐o oleju....
Autor WiadomoŠ
Wolak
GoŠ
Wys│any: 2011-04-25, 01:28   

Witam...
jak mierzy┬│em olej to mam ponad max.
wlano mi 3,5litra.
poprzednio jak wymienialem to zrobili tak samo. ale jezdzilem po 10tys wymienilem i znowu tak samo mi inny mechanik nalal.
czy cos sie moze stac? czy zlewac?
do tego napisze, ze odrazu po wymianie ten trabant przejechal 1100km na strzal do Holandii i jezdze tu nim ciagle mam juz jakos 3-4tys. nabite od wymiany. i nic sie nie dzieje. ale czy moze sie cos stac? i jak go najlepiej zlac?
raz mi zasmierdzialo olejem, to popatrzylem na maske to troche wybilo, ze nad skrzynia biegow bylo, ale to nic powazne, troche pocieklo, a cieplo pod maska, to smierdzialo :)
pozDDRo

Kumpelek
GoŠ
Wys│any: 2011-04-25, 10:57   

Ja jak wla┬│em do BMW za du┬┐o oleju, przejechalem ok 200km to 6cylindrowiec straci┬│ totalnie moc i silnik nada┬│ si├¬ do remontu.:( (chocia┬┐ ju┬┐ przed wlaniem kwalifikowa┬│ si├¬ do remontu, ale jeszcze moc mia┬│) Moim zdaniem bezpieczniej b├¬dzie jakby┬ troch├¬ go upu┬Âci┬│, bo przy ostrzejszej je┬╝dzie b├¬dzie wi├¬ksze ci┬Ânienie i nie wiadomo czy nie sko├▒czy si├¬ to tak, jak u mnie z BMW.

maciek (macq)
GoŠ
Wys│any: 2011-04-25, 11:55   

jak masz za du┬┐o oleju, to przeciwci├¬┬┐ary zaczynaj┬▒ t┬│uc w lustro oleju robi┬▒c konkretn┬▒ ciap├¬, mo┬┐e to spowodowa├Ž nawet zapieczenie pier┬Âcieni. Ma by├Ž tyle, ile producent ka┬┐e ┬┐eby by┬│o. W og├│le to co za mechanik, jak oleju wymieni├Ž nie potrafi?

Piotr Kucharski (kuchar)
GoŠ
Wys│any: 2011-04-25, 14:59   

A nie by┬│o to tak, ┬┐e ostatnio tylko kr├│tkie przejazdy robisz? Ten silnik znany jest z tego, ┬┐e podczas ch┬│odniejszych dni i tylko kr├│tkich przeja┬┐d┬┐ek, kiedy silnik nie jest zdolny osi┬▒gn┬▒├Ž swojej normalnej temperatury pracy, rozrzedza sobie olej niespalonym paliwem podczas pracy na ssaniu. Mo┬┐e u Ciebie jest w┬│a┬Ânie taki przypadek? Je┬┐eli tak, to przego├▒ autko po trasie kilkudziesi├¬ciu kilometr├│w, a paliwo odparuje z dobrze nagrzanego oleju. Sprawdzone i skuteczne. Przy okazji sprawd┬╝ uk┬│ad ssania, czy po nagrzaniu ca┬│kowicie si├¬ wy┬│┬▒cza.

@kumpelek: A sk┬▒d to "wi├¬ksze ci┬Ânienie przy ostrzejszej je┬╝dzie b├¬dzie" skoro pompa oleju ma zaw├│r upustowy? Wolak zada┬│ konkretne pytanie dotycz┬▒ce trabanta 1,1 (sprawd┬╝ w tytule), a Ty mu opowie┬Âci o zw┬│okach jakiego┬ bmw sadzisz.

papieju
GoŠ
Wys│any: 2011-04-25, 15:41   

3.5L?? Ja do 1.3 wlewa┬│em wg ksi┬▒┬┐ki 3l z wymian┬▒ filtra i mia┬│em po┬│ow├¬ bagnetu. 3,5 to zdecydowanie za du┬┐o. Nast├¬pnym razem wlej 3 i problem za du┬┐ej ilo┬Âci oleju zniknie. Niech zgadn├¬, odk┬▒d wlewaj┬▒ te 3.5 silnik zacz┬▒┬│ si├¬ poci├Ž tu i ├│wdzie?

Wolak
GoŠ
Wys│any: 2011-04-25, 16:42   

no w og├│le jako┬ inaczej ;) te┬┐ mi si├¬ wydaj├¬, ┬┐e powinno by├Ž 3l.... nie wiem, ale przeje*ani jacy┬ Ci mechanicy :) bo co jeden, to lepszy :) bo oni uwa┬┐aj┬▒ pewnie: trabant (my┬Âli?) a jak ju┬┐ widzi, ┬┐e polo "aaaa to tak jak inne auto" :) a niejednokrotnie si├¬ przekona┬│em, ┬┐e nie :D
dobra idê go dzisiaj trochê zleje :)
cho├Ž do Holandii nim przyjecha┬│em i tu nim je┬┐d┬┐├¬... ale wiem o co chodzi :)
mo┬┐e to nawet wyj┬Â├Ž po latach :)
pozdrooooo ;)
dziêki!

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo┐liwoÂci zmiany postˇw lub pisania odpowiedzi
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum