Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[(S)] Monta¿ g³o¶ników w drzwiach
Autor Wiadomo¶æ
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 15:10   

Witam
Czy kto¶ montowa³ w swoim Trabim g³o¶niki w drzwiach?
Mam wolne 2 sztuki 16cm g³o¶ników i tak pomy¶la³em ¿e fajnie by³o by wmontowaæ je w drzwi wyg³uszyæ itd.
Zastanawiam siê czy w drzwiach Trabantowych jest to mo¿liwe bez montowania jaki¶ dystansów itd.
Dodam ¿e g³o¶niki na d³ugo¶æ powinny zmie¶ciæ siê w drzwiach.
Prosze o porady od kogo¶ kto takie co¶ wykona³ :)
PozDDRawiam
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 15:28   

Szkoda tapicerek na otwory. Skonstruuj sobie tyln± porz±dn± pó³kê a z przodu zamontuj sobie jedynie wysokotonowe, s± mautkie i mo¿na je sobie przukleic nawet pod dachem na s³upkach. Ew mo¿na podwiesiæ sobie ¶redniotonowe z przodu pod przedni± pó³k± lub na nich. Pamiêtaj audio to powinna byæ wisienka na torcie (aucie) a nie zapa³ka w gównie.
 
 
ZBuK
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 15:42   

"Szkoda tapicerek na otwory" - hehehe... Je¶li masz oryginaln± tapicerkê w super stanie to mo¿e rzeczywi¶cie szkoda, ale je¶li nic szczególnego to w czym problem? Zreszt± czasem lepiej kupiæ now± porz±dn± dyktê, zabezpieczyæ j± przeciwwolgociowo i grzybicznie oddaæ do tapicera do³±czaj±c wzór przeszyæ i za niewielk± kasê ka¿dy zrobi piêkne nowe, sztywniejsze boczki.
Ja mam g³o¶niki bodaj¿e 16cm w drzwiach. Mieszcz± siê, ale szyby nie da siê otworzyæ na maxa, bo siê opiera na magnesie w pozycji 2 cm przed do³em. Mo¿na siê przyzwyczaiæ, choæ zimny ³okieæ ucierpi na tym.
G³o¶nik jest nara¿ony na wilgoæ - ja moich nie zabepieczy³em i po paru latach graj±, ale wygl±daj± ¶rednio od ty³u :) Dobrze jest go jako¶ zabepieczyæ, ¿eby woda z szyby siê nie la³a na magnes.
Wyg³uszenie... Hmmm... Drzwi s± z duroplastu - mam wra¿enie, ¿e on nie odbija tak d¼wiêku jak blacha w drzwiach innych aut - przez co wyg³uszenie jest raczej zbêdne. Zreszt± je¶li wyg³uszysz zwyk³± mas± bitumiczn± to jest to o dupê rozbiæ rozwi±zanie i szkoda czasu - lepiej zainwestowaæ w profesjonalne maty, ale to s± naprawdê drogie zabawki. Dlatego mo¿esz to olaæ. Wa¿ne jest to, ¿eby boczki by³y w dobrym stanie - to znaczy proste i sztywne. Je¶li nie s± - zrób nowe - to naprawdê proste.
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 17:41   

no i ka¿dy dodatkowy ciê¿ar do drzwi to przy¶pieszone zu¿ycie zawiasów które i tak s± ma³o trwa³e :)
Naprawdê mo¿na zrobic fajne audio bez dziur w tapicerkach. G³o¶niki mo¿na ukryæ pod fotelemi lub pod kanapami z ty³u :) Nie trzeba od razu dawaæ jaki¶ jebitnych, lepiej wstawiæ sobie 6 mniejszych, dwa pod tyln± szybê i 4 pod fotele i kanapy.
Steven fajnie rozwi±za³ audio w trabancie którego ode mnie kupi³, wstawi³ dobre z ty³u pod szybê a z przodu na pó³kê postawi³ ma³e co¶ ala komputerowe, naprawdê dawa³o radê. Nie ma co robiæ fabryki basu bo Ci siê duro poodkleja :)
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 18:19   

Magik jestem w szkole elektronicznej i moim hobby zaraz po Trabim i motocyklach jest audio, tak¿e z grubsza wiem o czym mówiê- g³o¶niki montowane w drzwiach zawsze daj± najlepszy efekt ka¿dy audiofil Ci to powie :)
Remon Trabika przeprowadzam akurat zakoñczy³em wnêtrze jak mówisz na tyln± pó³kê któr± zrobi³em z p³yty MDF i obi³em wyl±dowa³y 2 do¶æ mocne g³o¶niki o ¶rednicach 17cm. W pó³ce pod kierownic± siedz± po bokach 2 ma³e g³o¶niczki z epoki niemieckiej firmy RFT wszystko siê komponuje miodzio. Nie zale¿y mi na basie takim ¿eby uszy usch³y tylko naprawdê na jak najlepszym d¼wiêku a samochód to doskona³a przestrzeñ bo jest zamkniêta :)
Gdybym chcia³ basu to bym sobie kupi³ tube i wzmacniacz i gotowy sprzêt do lansowania pod remiz± ale to siê mija z powo³aniem mojego Trabancika.
Dosta³em od znajomego ca³kiem fajne g³o¶niczki i wiem ¿e w drzwiach bêd± gra³y super tylko w³a¶nie my¶lê nad monta¿em o co Was pyta³em w tym temacie.
Tapicerka nie jest ani w super stanie ani te¿ jaka¶ pozdzierana w ka¿dym razie obiektem kolekcjonerskim na pewno nie jest :) ale s± sztywne. Wydaje mi siê jednak ¿e to o wiele za s³aby materia³ pod g³o¶nik i na dniach pokombinujê co¶ ¿eby g³o¶nik przykrêciæ do kawa³ka p³yty MDF jakiej¶ nie grubej i ca³o¶æ do drzwi i na to tapicerka z otworem na g³o¶nik.
Mam drugi komplet u¿ywanych tapicerek na drzwi tak¿e w razie niepowodzenia nie ma problemu.
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 18:21   

Pod fotelami i w innych tego typu miejscach na moje oko g³o¶niki nie powinny byæ montowane ze wzglêdu na bardzo ma³± przestrzeñ i wgl bêdzie co najwy¿ej dudniæ i dra¿niæ ucho ;p
 
 
maciek (macq)
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 18:52   

glosniki w drzwiach trabowych to zaden problem. drzwi trzeba wygluszyc, otwory technologiczne rowniez trzeba zamknac np mata bitumiczna. Do tego dystanse MDF 20mm {moze byc nawet 10mm}. Glosniki w polce mozna sobie rozbic o tylna czesc ciala..

ps sry za brak pl fontow ale pisze z eranowki.
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 19:51   

Magik, nie doradzaj w tej kwestii ;) Chyba ¿e jedynie ze strony estetycznej.
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 20:36   

Widzê Maæku ¿e tak samo my¶limy :)
No có¿ spróbuje jak bêdê mia³ woln± chwile siê tym zaj±æ.
Póki co, nie posiadam masy bitumicznej, ca³a reszta potrzebna do monta¿u jest.
Mo¿e co¶ innego wymy¶le na zalepienie tych otworów technologicznych
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 20:57   

Dobra znalaz³em ca³kiem poka¼ny kawa³ g±bki takiej z sofy heh. Zawsze tak± stosowa³em do wyg³uszania kolumn g³o¶nikowych i by³o dobrze wiêc i w drzwiach pewnie bêdzie ok.
 
 
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 21:07   

Ja dodam swoje trzy grosze. Te¿ przyk³adam du¿± wagê do dobrego audio. Wielu jednak twierdzi, ¿e w Trabancie to jest bezsensowne. Mo¿na podyskutowaæ. zale¿y jeszcze kto czego oczekuje od audio i co kto lubi. Gusty s± ró¿ne.
W moim Garbusie te¿ kiedy¶ za³o¿y³em dobre g³o¶niki w drzwiach i powiem tak. Efekt porównywalny z g³o¶nikami w tylnej pó³ce. Po drugie kilka minusów:
1.konieczno¶æ prowadzenia przewodów miêdzy drzwiami a s³upkiem (tak aby d³ugo dobrze dzia³a³o i by³o szczelne),
2.brak mo¿liwo¶ci ca³kowietgo opuszczenia szyby,
3.Gra dobrze jak otworzysz drzwi , stoisz obok i prezentujesz audio innym. Kiedy siedzisz wewn±trz przys³aniasz kolanem lewy g³o¶nik.
Tak wiêc warto siê zastanowiæ. Narobisz siê i dojdziesz do wniosku, ¿e to jednak nie to czego oczekiwa³e¶.
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 21:08   

G±bka z sofy wci±gnie wodê i bêdzie j± trzymaæ. Za kilka miesiêcy dó³ drzwi bêdzie mo¿na zamie¶æ na szufelkê.
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 21:14   

Marian rozwa¿y³em te opcje.
Jestem m³odzieniaszek i wiesz czasami fajnie mieæ co¶ "wypasionego" a mieæ 6 g³o¶ników graj±cych naprawdê a nie dla zabawy w Trampku jest ciekaw± rzecz±.
Z t± g±bk± to dowali³em :D Przecie¿ momentalnie by mi to zamok³o...
Nawet jakby zasz³a taka potrzeba to mam wzmacniacz w³asnej roboty 2*25W samochodowy tak¿e naprawdê nie chcê siê narobiæ jak osio³ tylko dla zabawy ale chcia³bym ¿eby to mia³o dobry efekt d¼wiêkowy.
Czas znajdê pogoda jest, mieszkam na wsi a wiêc nie bede tego robi³ gdzie¶ w jakiej¶ klitce tylko sna podwórzu wiêc nie powinienem siê zbytnio umêczyæ ;p
Z reszt± nie ma po¶piechu jak nie wyjdzie to sie zdemontuje,poprawi i tak dalej, a jak sie nie spodoba to za³o¿ê drugie tapicerki i po temacie ;)
 
 
Domator
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 21:15   

Zalepienie otworów technologicznych w drzwiach? Czy to nie jest wyrok ¶mierci dla drzwi? Gdzie ta woda sp³ywaj±ca z szyb ma siê podziaæ? Ja odradzam zalepienie tego, tak samo ma siê czarna g±bka samoprzylepna. Pozostaje mata bitumiczna ale ona tak czy siak zrobi z drzwi puzon a trampek bêdzie jak estrada wiêc nie wiem czy jest w ogóle sens, ja bym spróbowa³ daæ miskê wy³o¿on± we³n± mineraln± która oddzieli wewnêtrzn± przestrzeñ drzwi od membrany. Je¶li wiecie o czym mówiê.

PS. Miskê przeznaczon± do g³o¶ników o konkretnej ¶rednicy, ¿eby nikt nie pomy¶la³ o misce rodem z kuchni.
 
 
maciek (macq)
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 21:56   

niektórzy tak pisz± ¿eby pisaæ...

1)'g³o¶niki w pó³ce zagraj± tak samo jak w drzwiach'
Jak w drzwiach graj± alphardy bez wzmaka i wyg³uszenia to owszem. G³o¶niki w drzwiach s± powodem wielu rozczarowañ ze strony u¿ytkowników, bo ich monta¿ wymaga du¿ego nak³adu pracy, cierpliwo¶ci i pieniêdzy. Je¶li co¶ pakowaæ, to zestaw odseparowany. Pajonier, czy blaupunkt ni¿szych modeli zagra tak o, polecam co¶ w stylu Hertza, b±d¼ wy¿ej. Do tego wzmacniacz, adekwatny do g³o¶ników, a nie jaki¶ allegrosupermegabassundpower.
2) 'wyg³uszenie zabije drzwi'
Na pocz±tek wyja¶niê co rozumiem pod pojêciem otwory technologiczne. Za¶lepiamy dziury, które s± pod tapicerk± (te du¿e, przez nie widaæ duro, mechanizm szyb, itd. Bez tego raz, ¿e bêdzie trzeszczeæ tapicerka, a dwa, d¼wiêk bêdzie taki ³o. Oczywi¶cie ma³e otwory na dole drzwi musz± byæ, ale staramy siê, by ¶rodek drzwi by³ w miarê szczelny.

Co do wyg³uszeñ. S± one ró¿ne. Najtañsza mata bitumiczna Boll'a ma to do siebie, ¿e z czasem lubi pêkaæ, b±d¼ siê odklejaæ. Jej przyklejanie w niskich temperaturach jest prawie niemo¿liwe. Pamiêtaæ nale¿y te¿ o dobrym odt³uszczeniu powierzchni, do której przyklejamy wyg³uszenie. S± w wy¿szej cenie lepsze wyg³uszenia (wspomniana wy¿ej czarna g±bka). Chcia³bym tu obaliæ pewien mit. Otó¿ dobre wyg³uszenie za cholerê nie wch³onie wilgoci (mo¿e j± jedynie zatrzymywaæ- czyli otworki w dole drzwi to podstawa). Ja zastosowa³em Tworzywo armaflex. Nie jest to wyg³uszenie akustyczne, jest to mata stosowana do izolacji cieplnej rur, zbiorników, etc. Moim jednak zdaniem jest to tworzywo kapitalne, jednak do¶æ drogie jak siê chce przyj¶æ z ulicy do sklepu i je kupiæ. Tak wiêc zostawmy patenty typu miski i inne pierdo³y, tylko dobrze wyg³uszmy drzwi.

2.brak mo¿liwo¶ci ca³kowietgo opuszczenia szyby,
To siê w³a¶nie nazywa ciulowy monta¿. W celu dobrej pracy szyby stosuje siê dystanse.

.Gra dobrze jak otworzysz drzwi , stoisz obok i prezentujesz audio innym. Kiedy siedzisz wewn±trz przys³aniasz kolanem lewy g³o¶nik.
znowu z³y monta¿. W trabancie trzeba kombinowaæ, bo ma³o jest blachy, jaka¶ podk³adka z MDFu i na tym g³o¶nik, a jak nie wystarczy, to jeszcze dystans


Osobi¶cie mia³em w aucie dobre radio, wzmacniacz i tubê. Rypa³o "na ca³± wie¶", ale zmieni³em podej¶cie do audio. Parê ³adnych dni montowa³em g³o¶niki do drzwi (akurat nie w trabancie). Mam hertze dsk 165, wzmacniacz interconti, radio JVC w miarê dobrej klasy. Powiem jedno, nie zamieni³bym siê spowrotem za tubê. Gra piêknie, przyk³adowo jak w kawa³ku masz d¼wiêk t³uczonego szk³a, to mo¿esz sobie policzyæ ile od³amków na ziemiê spad³o. No, ale ¿eby nie by³o ró¿owo, to pieniêdzy i pracy trzeba wsadzic mnóstwo.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 12