Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[1.1] Sprzêg³o - problem
Autor Wiadomo¶æ
bertalesko
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-23, 14:58   

Witam,
jaki¶ czas temu mia³em problem ze sprzêg³em, tzn ciezko wchodzi³y biegi, charcza³o itp itd,
no wiêc do wymiany poszed³ docisk i tam wszystko co tam wymienione byæ powinno ...
po wymianie - jako¶ miesi±c czasu zacze³o siê dziaæ to samo co wcze¶niej - wiêc auto zaprowadzi³em do mechanika, ten stwierdzi³ ¿e to ³apa od sprzêg³a i j± odgi±³(skasowa³ za to 300z³ szuja parszywa, ale dzia³a³o bez problemu, bardzo ³adnie).
I oto dnia wczorajszego znowu sytuacja siê powtórzy³a - zagl±dam dzi¶ pod maske i widzê ¿e znowu ta ³apa jest odgiêta - czy kto¶ mo¿e mia³ kiedy¶ podobny problem?
je¶li tak to jak sobie z nim poradzili¶cie i co mo¿na zrobiæ ¿eby ta ³apa siê nie odgina³a ? bo bojê siê ¿e wkoñcu po kolejnym odginaniu poprostu pêknie ?


-------
Dobrze ¿e JaJer odpowiedzia³ na pytanie, bo temat kwalifikuje siê do skasowania. Przy odrobinie wysi³ku znalaz³by¶ odpowied¼ za pomoc± wyszukiwania, np. po kluczu "³apa sprzêg³a"
G_mode
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-24, 04:45   

.. i s³usznie ¿e boisz siê. Na 100% pêknie.
Czy podczas wymiany docisku zosta³a wymieniona tuleja po której "chodzi" ³o¿ysko wyciskowe? i pokryta odpowiednim smarem?
Jest to bardzo wa¿ny element (ta tuleja)
Je¶li mechanik zostawi³ star± to teraz niech kupi now± ³apê i tulejê i wymieni za darmo.
Pozdrawiam.
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-24, 11:37   

Reklamuj. Nie darmo wyrzuci³e¶ 300z³ za odginanie blaszki rurcêgami :)
300z³ to kosztuje wybudowa/zabudowa silnika + wymiana sprzêg³a.
O przyczynie Jajer napisa³ wy¿ej.
 
 
bertalesko
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-25, 14:25   

no dobra zdj±³em zobaczy³em przyby³êm aby napisaæ.
otó¿ ³apa sprzêg³a poprostu pêk³a.

reklamacja nie wchodzi w rachube gdy¿ owy 'mechanik' ma ju¿ zwiniêty interes (by³em tam rano)

przegl±da³em inne tematy ¿eby nie by³o, i teraz wychodzi moje kolejne pytanie.

czy tê ³apê spawaæ ? czy mo¿na to gdzie¶ dokupiæ? i jak to siê dok³adnie nazywa?
 
 
Wolak
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-26, 11:18   

przy³±czam siê. mi siê ³apa wygiê³a te¿ i mo¿e pêkn±æ w ka¿dej chwili. i co teraz zrobiæ. z czego dopasowaæ? pozdrawiam licze na odpowiedz, gdyz mam 1dzien na zrobienie tego. :(
 
 
Wolak
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-27, 23:00   

nie wierze, ze nikt nie ma pojecia, co zrobic w takiej sytuacji...
 
 
J.J.
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-27, 23:27   

odegnij, naspawaj co¶ na to.
w sumie zalezy jak ci siê wygiê³a.

ja kiedy¶ wrzucilem kilak wiêkszych nakrêtek, spi±³em trytytkami i sie dokula³em kilkaset km ;)
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-28, 02:37   

Sprawa jest na tyle indywidualna, ¿e trudno cokolwiek radziæ na odleg³o¶æ.
Trzeba wzmocniæ ³apê i je¼dziæ dalej. To tak krótko mogê uj±æ.
Poza tym ze ¦l±ska do nl Ciebie "wywia³o"? Jak tam zachowuj± siê ludzie widz±c trabanta?

Pozdrawiam.
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-28, 09:19   

U siebie mia³em podobnie. £apa siê giê³a. Pomog³o naspawanie na star± ³apê ³apy od Wartburga. Z perspektywy czasu wiem jednak, ¿e powinienem wtedy usuwaæ przyczyny a nie skutki. Có¿, czasy by³y pionierskie w moim Trabanciarstwie
 
 
Wolak
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-29, 15:33   

ja wlasnie w czwartek jade do PL biore trampka i w weekend jade, wiec wiesz ;) a mam problem z tym sprzeglem... zamowilem nowe kompletne sprzeglo za 250zl a sie okazuje, jak wiecej poczytalem, ze winna moze byc lapka. a o tym nie pomyslal nikt z 4 osób, ktore to widzialy heheh ;)
wiec jade... a poza tym holendrzy z pracy ciagle sie wypytuja o trabiego :D
a jak bede to Ci powiem... ale siedze tu juz ponad rok i nigdy jeszcze tu trabanta nie widzialem, choc mieszkam 5km od Niemiec hehehe :D
jestem pewien, ze reakcja bedzie ciekawa :D
ale chce zrobic ta lapke tak, zeby dojechac do NL jezdzic tu 2miesiace i bezpiecznie zjechac ;)
dlatego to dla mnie takie wazne... bo spoko "kilkaset kilometrow", ale w jedna strone mam 1100km :) heheh pozDDRoo :D
 
 
Wolak
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-29, 16:28   

jeszcze dorzuce... czy mo¿na z czego¶ dopasowaæ tak± ³apê? np. z jakie¶ polówki? niekoniecznie trabant, zwyk³y VW Polo? bo niejednokrotnie mia³em tak, ¿e co z tego, ¿e VW, jak musi byæ z trabanta i tyle :)!
pozdro
 
 
TrabiVR6
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-29, 23:27   

niejednokrotnie mia³em tak, ¿e co z tego, ¿e VW, jak musi byæ z trabanta i tyle :)!

I tego bym sie trzyma³ :)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytañ do SQL: 12