Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Skandynawia w trampku
Autor Wiadomo¶æ
Rze¼nik
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-18, 22:37   

Witam wszystkich,
Wybieram siê autem -1.3Universal w dobrym stanie (naprawiany na bie¿±co) na sam± pó³noc Norwegii (i z powrotem jak Thor da:)5-6 ty¶ km w miesi±c. Trochê siê obawiam o powodzenie wyprawy, a raczej o awarie po drodze. W zwi±zku z tym mam pytanie do bardziej do¶wiadczonych w dalekich podró¿ach Trabantem - co sprawdziæ przed wyjazdem - jakie mog± typowe usterki na d³u¿szej trasie i ewentualnie jakie czê¶ci ze sob± zabraæ.
oczywiste rzeczy jak:
oleje, p³yny, ¶wiat³a, opony, akumulator i ³adowanie, wahacze to jak ju¿ napisa³em rzeczy oczywiste. Co jeszcze dopisaæ? Bêdê wdziêczny za wszystkie rady.
Mo¿e znacie dobrego specjalistê który by za rozs±dn± cenê zrobi³ co¶ w rodzaju przegl±du i doradzi³/odradzi³ (woj mazowieckie). Pozdrawiam
 
 
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-18, 23:06   

rozrz±d z pomp± wody.
 
 
Bogdan 611
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-18, 23:08   

Wahacze ty³
 
 
Qba
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-18, 23:44   

Wahacze napisa³ przecie¿, po co piszesz
 
 
Rze¼nik
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-19, 17:41   

Dziêki
jeszcze jeszcze :)
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-19, 18:58   

i pyta³ do¶wiadczonych w dalekich podró¿ach :]
 
 
przemas601
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-19, 21:03   

³adnych parê lat temu zrobi³em sobie wycieczkê 601,zrobi³em jakie¶ 5ty¶ km. Jedyn± rzecz± jaka siê sypnê³a by³ silnik. Chwilê przed wyjazdem po¿yczy³em auto znajomemu,on nie wla³ oleju i silnik siê podtar³. Jecha³ max 70km/h i pali³ 10L,przejecha³em tak 170km i w bydgoszczy zmieni³em silnik na inny,ze szrotu. Do koñca wypray nie by³o ¿adnych niespodzianek.
 
 
Domator
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-19, 21:28   

To z autopsji. Wymieñ termostat i czujnik na ch³odnicy, tylko 20 z³ i +100% do pewno¶ci ¿e nie bêdzie ci gotowa³ w trasie. Ja te¿ my¶la³em ¿e mam 1.3 w dobrym stanie a jednak zawiód³ mnie termostat a zaraz po nim uszczelka pod g³owiczk±. Warto wymieniæ.
 
 
Rze¼nik
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-19, 22:06   

Spodziewa³em siê tego :) termostat, czujnik, uszczelka w tym roku wymienione ;)Zabieram siê za sprzêg³o. Dziêki
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-19, 22:19   

Ja przyjrza³ bym siê uk³adowi jezdnemu (sprawd¼ jak trzyma siê mocowanie lewarka w pod³odze bo czêsto gnije) i hamulcom bo ma³o fajnie jedzie siê na tylko jednej sekcji pompy. Posprawdzaj te¿ zap³on czyli ¶wiece kable przede wszystkim aparat z palcem i po³±czenia elektryczne pod maska. Co chyba oczywiste filtry (paliwowy te¿) i ko³o zapasowe oraz przesmarowanie nakrêtek na szpilkach bo w trasie lepiej niemieæ z tym problemu. Ogarnij elektrykê je¶li mia³e¶ jakie¶ problemy z ni± wcze¶niej jak na przyk³ad nie ³±cz±ce styki w skrzynce bezpiecznikowej brak masy gdzeikolwiek lub zniszczone kable na silniku. Przy silniku tak jak koledzy napisali rozrz±d i we¼ uszczelkê pod g³owicê na zapas chyba ¿e wymienisz profilaktycznie :D No i ci¶nienie w ko³ach.
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-19, 22:20   

No i na zapas linka sprzêg³a mimo wszystko. Co do kó³ to odkrêcenie nakrêtek i posmarowanie szpilek.
 
 
maciek (macq)
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-19, 23:57   

szpilek siê nie smaruje mechaniki...
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-20, 00:52   

Proszê bardzo mo¿na siê pomêczyæ ale nakrêtki i tak siê nie odkrêcaj± ani nie luzuj± nie zale¿nie od tego co mówi± wykwalifikowani mechanicy hehehhe ale ka¿dy ma swoje zdanie i ju¿. Jako¶ w ¿adnym zak³adzie wulkanizacyjnym nie zwrócili na to uwagi.
 
 
wnuq
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-20, 09:01   

szpilek siê nie smaruje mechaniki...


a to bardzo ciekawe...

ja zawsze psikam na piastê i szpilki smar miedziowy. nie trzeba ko³a z kopa zdejmowaæ
 
 
J.J.
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-20, 11:25   

nie my¶³ co zrobiæ bo co¶wtedy zawsze sie zdupi.
wsiadasz i jedziesz i bêdzie zajebi¶cie ;)

przez te wszystkie lata to unieruchomi³y mnie nastêpuj±ce drobiazgi:
- czujnik oleju br±zowy - olej nim wywali³
- peda³ sprzêg³a - wygi±³ siê
- tarcza sprzêg³a - wylecia³y sprê¿ynki :|
- pompa wody pad³a, ale by³ na ni± czas ;)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 14