Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[601] Problem hamulce
Autor Wiadomo¶æ
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-15, 19:51   

Witam
Chcia³em wymieniæ ciekn±cy cylinderek z przodu w moim Trabie i skoñczy³o siê na tym ¿e wymieni³em ca³± zwrotnice na inn± w lepszym stanie, ale nie o tym mia³em pisaæ.
Po tym zabiegu zala³em uk³ad starym p³ynem hamulcowym (mia³em w gara¿u jaki¶) odpowietrzy³em no i wszystko wygl±da³o ok peda³ by³ twardy nie dochodzi³ do koñca itd.
Przy okazji sprawdzi³em hamulce we wszystkich ko³ach i wszystko wygl±da i pracuje na oko ok, ale dzisiaj chcia³em wymieniæ p³yn na nowy.
W tym celu odkrêci³em odpowietrzniki w ka¿dym kole i zacz±³em pompowaæ hamulcem. Po jaki¶ 2 naci¶niêciach peda³ zacz±³ chodziæ miêkko i wpada³ do koñca- pomy¶la³em chyba ca³y p³yn ju¿ wylecia³..
Patrze do zbiorniczka a tam tyle ile by³o tyle jest.
Popatrzy³em na odpowietrzniki no niby widaæ ¿e z ka¿dego sik³o i koniec.
Odkrêci³em odpowietrznik ten na pompie i te¿ nic nie pomog³o.
Nie mam pojêcia co sie mog³o staæ, proszê Was o pomoc.
PozDDRawiam
 
 
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-15, 20:17   

mo¿e w starym p³ynie byl syf? albo stary p³yn nie byl starym p³ynem hamulcowym?
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-15, 20:27   

Syfu nie by³o na 100%, p³yn wydawa³ siê byæ hamulcowym, konsystencja lekko t³ustawa no i po zapachu jako¶ te¿ mi pasowa³o.
Co by¶ radzi³ zrobiæ na pierwszy ogieñ?
Zalaæ nowy p³yn i spróbowaæ troche po pompowaæ?
Nie wiem naprawde co sie sta³o, przecie¿ nagle chyba pompa sie nie zepsu³a...
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-15, 20:51   

A odkrêci³e¶ korek jak spuszcza³e¶ p³yn? Wiem ¿e pytanie g³upie... Ale;)
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-15, 20:56   

Jaki korek? Od zbiorniczka? :D
Pewnie ¿e odkrêci³em
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-15, 23:20   

... jak odkrêci³es wszystkie odpowietrzniki na raz to w³a¶nie masz efekt swojego dzia³ania.
Trzeba by³o odkreciæ najdalszy, wypompowaæ p³yn, zakreciæ i kolejno odkrêcaæ odpowietrzniki coraz bli¿ej pompy.
Mo¿na by³o odkrêciæ wszystkie i cierpliwie czekaæ a¿ p³yn sam zleci.
Odpowietrzniki bêd± "mokre" bo jak pompujesz to raz wylewa p³yn, a jak puszczasz peda³ to zasysa powietrze i tak w kó³ko.
Odkrêæ odpowietrzniki, "wyci¶nij" p³yn z uk³adu za pomoc± sprê¿onego powietrza (specjalny korek na zbiorniczku wyrównawczym) zalej nowy p³yn, odpowietrz i ciesz siê nowymi hamulcami.
Pozdrawiam.
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-16, 00:48   

Jest równie¿ metoda na pompê podci¶nieniow± aby wypompowaæ stary p³yn i po zalaniu ¶wie¿ym nie odpowietrzaæ. Mo¿na przerobiæ zwyk³y korek (od malca pasuje idealnie) do pod³±czenia do sprê¿arki i delikatnie wpychaæ ¶wie¿y p³yn. Jak chcesz przep³ukaæ uk³ad z syfu to u¿yj denaturatu nic nie uszkodzi.
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-16, 00:49   

Sorki korek od malca pasuje do zbiornika w 1.1
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-16, 18:55   

No dziêkuje za rade. Zrobie tak jak mówicie. Cz³owiek uczy siê ca³e ¿ycie :)
Dziêki!
 
 
Mac-601
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-18, 23:06   

"Po tym zabiegu zala³em uk³ad starym p³ynem hamulcowym (mia³em w gara¿u jaki¶)"
"Syfu nie by³o na 100%, p³yn wydawa³ siê byæ hamulcowym, konsystencja lekko t³ustawa no i po zapachu jako¶ te¿ mi pasowa³o."

Nó¿ siê w kieszeni otwiera.. cz³owieku je¶li nie mo¿esz wydaæ 9z³ na p³yn hamulcowy to odstaw samochód. Raz na jaki¶ czas nie ma ¿artów - tak siê nie robi; trzeba byæ odpowiedzialnym.

Przepraszam za napastliwy ton ale nawet je¶li dla kogo¶ auto to taka wiêksza zabawka to warto mieæ ¶wiadomo¶æ ¿e mo¿na tym zrobiæ komu¶ krzywdê.
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-19, 08:42   

Trabant przez najbli¿sze pó³ roku nie ma szans wyjechaæ na drogi to jedno
Po drugo mieszkam na strasznym zad*iu i nie mia³em czym akurat podjechaæ na cpn po p³yn a uk³ad musia³em sprawdziæ bo w razie W mia³em szybki dostêp do czê¶ci od pewnego starszego Pana a jak wiadomo okazje uciekaj± :)
Z uk³adu wszystko ju¿ wyciek³o, na dniach zaleje nowym p³ynem tak¿e wszystko gra :)
Resztki z starego nawet jak s± w uk³adzie to wylataj± przy odpowietrzaniu przecie¿.
;]
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-20, 10:19   

Panowie zala³em nowy p³yn ale pompa niechce zassaæ. Nie pomaga odpowietrzanie, przez ca³± noc p³yn by³ zalany odpowietrzniki poodkrêcane i nawet kropla nie zesz³a ze zbiorniczka. Na pocz±tku odpowietrzania zesz³o troche powietrza bo by³o s³ychaæ zarówno z pompy jak i z ostatniego ko³a, ale po 5 minutach ju¿ nie by³o s³ychaæ ¿eby powietrze schodzi³o a p³ynu nie uby³o nawet po 15 minutach odpowietrzania.
Gdzie teraz szukaæ usterki?
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-20, 15:56   

Hamulce to nie zabawka!!!
Jak nie potrafisz to siê za to nie zabieraj!!!
Wirtualnie nie bêdê hamulców odpowietrza³.
Pozdrawiam.
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-20, 16:46   

Chcia³em tylko zwróciæ uwagê ¿e odpowietrza³em hamulce w kilkunastu samochodach i mam o tym troche pojêcia aczkolwiek takich jaj jeszcze nie widzia³em ¿eby odpowietrzaæ 15min bez rezultatu. Odpowietrza³em tak jak siê powinno w kolejno¶ci zacz±³em od pompy potem lewe tylne ko³o tylne prawe lewe przednie i prawe przednie.
A robi³e to tak ¿e ojciec pompowa³ 3 razy trzyma³ ja odkrêca³em odpowietrznik potem zakrêca³em ojciec znowu pompowa³ , trzyma³ ja odkrêca³em i tak w kó³ko.
A p³ynu nie zassa³o nic.
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-20, 17:20   

Ci±gle uwa¿asz ¿e to kwestia odpowietrzania?
Mo¿e jak±¶ inn± metod± to robisz?
Ja zawsze robi³em tak jak wy¿ej napisa³em i by³o dobrze ale mo¿e warto na co¶ szczególnego w Trampkowym uk³adzie zwróciæ uwage?
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 14