Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[1.1] D³u¿sze szpilki 1.1 >> Help!
Autor Wiadomo¶æ
Luke
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-07, 20:23   

Zakupi³em jaki¶ czas temu felgi 4x98 Fiatowskie. Oczywi¶cie szpilki w Trabancie s± zbyt krótkie. Przestudiowa³em ju¿ stare tematy na forum i doszed³em do tego ¿e te które zamówiê powinny byæ takie(nie znam siê):
-¶rednica rade³ka 14,2 mm
-gwint M12 x1,5 (tak wyczyta³em)

1. Je¶li kto¶ ma dobre informacje to mo¿e móg³by to potwierdziæ.
Czy te informacje wystarcz± tokarzowi? Czy jeszcze czego¶ brakuje?

2. Mam te¿ w±tpliwo¶ci co do d³ugo¶ci jak± powinna mieæ szpilka. Po za³o¿eniu ko³a na piastê brakuje mi tyle co szeroko¶æ nakrêtki. Szpilka koñczy siê równo z felg± ani nie wystaje ani nie jest w niej schowana. Nie znam d³ugo¶ci oryginalnej szpilki w Trabancie, ile powinna mieæ moja? Na forum wyczyta³em informacje 52mm i 60mm. Mo¿e tu te¿ mi kto¶ pomo¿e? :)

3. Czy nowe szpilki = nowe nakrêtki czy mog± byæ te stare z Trabanta?

4. Czy zna kto¶ przybli¿ony koszt szpilki(i ew. nakrêtki je¶li trzeba)?

Uwagi mile widziane. Z góry dziêki za rady i podpowiedzi.
 
 
Chany
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-07, 20:34   

Szpilki z Wartburga daj± radê w 100%, dostaniesz w sklepie z czê¶ciami do Wartburga, obejdzie siê bez tokarza. I nakrêtki pozostan± te same. Koszt 6z³ za sztukê.
 
 
papieju
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-07, 20:50   

Ile tego potrzebujesz? I jak± d³ugo¶æ potrzeba? Szabrujê 1.3 na graty i byæ mo¿e mia³bym tego trochê.
 
 
Piotr Kucharski (kuchar)
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-07, 21:01   

szpilki do osobowych mitsubishi prawdopodobnie spe³ni± Twoje oczekiwania, a nakrêtka nie bêdzie na samej koñcówce gwintu.
 
 
Bachur
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-07, 22:33   

szpilki do wartburga to lipa straszna jest niestety ;// szpilki od toyoty dlugie z gwintem do nakretek -nie pamietam jakich ale Dominik vr6 powinien pamietac i po prostu trzeba uciac na wymiar -koszt 12 zl za sztuke ;/ ale twarde

wartburgowych sie wystrzegajcie -miekkie i za krotkie niestety do alufelg
 
 
Hajs
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-08, 00:01   

Czy mo¿e mi kto¶ wyja¶niæ, dlaczego sklep Motirex wprowadza ludzi w b³±d, podaj±c na swojej stronie, ¿e szpilka Trabant 1.1 ma 28mm a ta z Wartburga 1.3 40mm? Tak naprawdê Wartburgowa jest tylko 5mm d³u¿sza. Ciekawe jak on to mierzy³. Pewnie wielu siê ju¿ na to nabra³o, uwa¿ajcie.
 
 
Luke
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-08, 10:02   

Je¶li jest prawd± ¿e Wartburgowskie s± tylko 5mm d³u¿sze to niestety za ma³o dla mojej felgi. Je¶li s± za miêkkie to tym bardziej, tu nie mo¿na oszczêdzaæ na materiale.

Hajs, Kuchar:
-szkoda ¿e nie pamiêtacie z jakiego modelu (domy¶lam siê ¿e parametry powinny byæ identyczne, jak to co wpisa³em w swoim po¶cie - popytam w sklepach zatem):P

Papieju:
-potrzebny jest komplet, co do d³ugo¶ci ciê¿ko powiedzieæ ale przynajmniej 50mm (je¶li orygina³ ma 28mm, jak to napisa³ Hajs w po¶cie wy¿ej)
 
 
Piotr Kucharski (kuchar)
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-08, 10:40   

szpilki od mitsubishi maj± rade³ko pasuj±ce do piast trabanta, szukaj w sklepach z akcesoriami tuningowymi typu pier¶cienie dystansuj±ce, szpilki, nakrêtki. Kiedy¶ sprawdza³em i by³y dostêpne ró¿ne d³ugo¶ci w cenach 10-12 z³/szt., wiêc nie tak drogo zwa¿ywszy na fakt, ¿e rzecz dotyczy bardzo istotnego elementu maj±cego wp³yw na bezpieczeñstwo.
Pozdro
kuchar
 
 
Chany
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-08, 16:03   

wartburgowych sie wystrzegajcie -miekkie i za krotkie niestety do alufelg
Do moich alufelg Borbet nie s± ani odrobinê za krótkie, ani za miêkkkie, mam za³o¿one od 2 lat i nic siê niedobrego nie dzieje;)
 
 
danolles
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-08, 18:26   

Ja da³em szpilki od nissana primery i nakrêtki dedykowane do alu w nissanie. P³aci³em po jakie¶ 10 + 2 za nakrêtkê, ale za to mia³y o ile dobrze pamiêtam 50lub55 mm d³ugo¶ci, tak¿e nakrêtka trzyma na ca³ym gwintem.
Najlepiej jak wie¼miesz ze sob± szpilkê od traba i zmierzysz suw-miark± ¶rednicê rade³ka szpilki tak ¿eby w bêbniê i pia¶cie siedzia³a bez luzu.
 
 
Galant - YuLaS
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-08, 22:17   

Ja zrobi³em tak:
-przetoczy³em ¶ruby klasa 10,9 - M14 na gwint 12 w ten sposób pasowa³y w otwory w bêbnie
- nakrêtki do felg aluminiowych powinny byæ sto¿kowe (ale trabantowe nie odkrêca³y siê)
 
 
szkielu
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-11, 17:28   

Ja po do¶wiadczeniach z dorabianiem szpilek przez tokarza da³em sobie spokój - wole krótkie szpilki ni¿ ³ami±ce siê :) wbrew pozorom dotoczenie dobrej szpilki nie jest takie ³atwe.
 
 
Bachur
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-11, 18:28   

nie ma co toczyc i dorabiac twarda szpilke od toyoty albo mitsubishi i uciac troche i tyle-w sumie to i tak pewnie gniazda w wiekszosci autek wyrobione wiec trzeba do piasty i do bebna przyspawac troszke :)

ale "oryginalne" wartburga shit jest teraz :)
 
 
Hajs
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-11, 21:18   

Gniazda szpilek napewno nie s± u nikogo wyrobione, oryginalne szpile wbite s± mocno, zawsze s± doci±gniete i sie nie poruszaj±. Nawet ³adny ocynk w ¶rodku jest.
Szpilki Toyota/Mitsubishi s± PRAWIE ok, bowiem maj± rade³ko 14mm, a w Trabie jest 14,2. Bêd± za lu¼ne. Ale jest na to sposób, trzeba wbiæ je przez aluminiow± blachê, np z puszki, wtedy mocno siê osadzaj±. Samo przyspawanie bez ciasnego wbicia nic nie da.
 
 
Hajs
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-11, 21:24   

Jeszcze jedno: S± te¿ szpilki od Nissana/Subaru z rade³kiem 14,3mm lecz nie wiem czy uda siê je ³atwo wbiæ, skoro ju¿ oryginalne ciasno wchodz±.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 13