Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[1.1] wymiana silnika i jego rozruch
Autor Wiadomo¶æ
£ukasz Arkit
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-27, 23:57   

po zatarciu silnika w trampku kupi³em silnik który zamontowany by³ w vw polo po zmianie koletora ss±cego i ga¼nika na TLA trampek niby za³apuje ale przy tym strasznie kopci, nie chodzi na wolnych obrotach i wyrzuca benzynê z ga¼nika do gardziela, przy czym silnik nie pracuje równo, jaka¶ konkretna mo¿e byæ to przyczyna??
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-28, 00:04   

... . mo¿e kolejno¶æ zap³onu?
, a mo¿e co¶ innego?, a mo¿e musi po prostu troszkê "pochodziæ"

Wirtualnie to troszkê trudno oceniaæ.
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-28, 00:04   

Sprawdza³e¶ rozrz±d? Silnik móg³ byæ przewrócony przy transporcie na przyk³ad, jaki kolor dymu?
 
 
£ukasz Arkit
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-28, 00:15   

dopowiem jeszcze ¿e by³a zamieniana g³owica od starego silnika poniewa¿ ta nie mia³a otworu na pompkê paliwa mechaniczn±, g³owice zamienia³ znajomy mechanik.
Kolejno¶æ zap³onu powinna byæ dobra bo sprawdza³em kilka razy 1 i 4 ¶wieca zalana przewa¿nie jak je odkrêca³em, a co do dymu to przewa¿nie b³êkitny ale te¿ by³ taki ciemny.
Kolega mówi³ ¿e to mo¿e byæ wina uszczelniacza na zaworze ss±cym, mo¿e byæ tak??
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-28, 00:23   

Jak g³owica by³a zamieniana i zalewa 1 i 4 ¶wiecê to na bank kolejno¶æ zap³onu.
Czyli tak: pierwszy cylinder to jest czwarty.
Nie wiem czy jasno siê wyra¿am?
Sprawd¼ co dzieje siê z zaworami, ustawiaj±c znaki na kole pasowym.
Pierwszy cylinder powinien mieæ zamkniête oba zawory, a t³ok powinien byæ u góry. Palec rozdzielacza powinien "wskazywaæ" pierwszy cylinder.
W sytuacji takiej gdzie pomylone jest ustawienie wa³ka rozrz±du, nie trzeba nic zmieniaæ oprócz zamiany przewodów WN.
- Czyli trzeba prawid³owo ustawiæ kolejno¶æ zap³onu.
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-19, 22:32   

No w³a¶nie tak!
- zadaæ pytanie, czekaæ odpowiedzi, a jak ju¿ siê pojawi± to cisza i wszystkich ma siê w d... .
Mo¿e kolega napisze co by³o przyczyn±?
Chyba, ¿e wstydzi siê.
 
 
GrzegorzB
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-20, 22:59   

Zd±¿y³ zrobiæ zamieszanie jeszcze na innym forum - jakby tu nie dosta³ informacji...
 
 
£ukasz Arkit
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-25, 23:46   

drodzy, nie wiedzia³em ¿e mo¿na byæ tak nie uprzejmym. ja chcia³em tylko powiedzieæ ¿e studiuje i nie mam ci±gle czasu na grzebanie w trabie, robiê to z zafascynowania i zada³em wam to pytanie poniewa¿ my¶la³em ¿e trabanciarze to ¿yczliwi ludzie. a ¿e szuka³em odpowiedzi równie¿ na forum ³ódzkim to nic z³ego, bo przecie¿ kto pyta nie b³±dzi. problemu nie rozwi±za³em bo mam rozrz±d do wymiany i to tyle czym siê mogê pochwaliæ.
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-26, 08:30   

.... no i jeszcze zjebkê siê nam dosta³o!

Szukaj kolego ¿yczliwo¶ci u znajomego mechanika, a nam (nie¿yczliwym) nie zawracaj dupy i nie u¿alaj siê nad swoim losem studenta! Nie jeden z nas studiuje, albo dawno skoñczy³ studia.
Nie¿yczliwyJaJer.
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-26, 08:45   

Przepraszam za moje wcze¶niejsze, nie¿yczliwe odpowiedzi na przedstawiony przez kolegê problem.
Dziêkujê koledze za ca³kowite olanie moich nie¿yczliwych odpowiedzi. Proponujê zamkn±æ temat.
Nie¿yczliwyJaJer
 
 
GrzegorzB
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-26, 14:45   

no i znowu wysz³o ¿e jestem cham ;)
co z tego ¿e z wykszta³ceniem i jakim¶ tam do¶wiadczeniem ¿yciowym...

£ukaszu, we¼ sobie do serca wypowied¼ JaJera!
Mo¿e nie mia³em racji z tym co napisa³em???
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-27, 11:39   

GB:
Jak wszyscy zauwa¿yli to chamem (te¿ z wykszta³ceniem)to jestem w³a¶nie ja!
Proszê nie zabieraæ mi tej przyjemno¶ci.
Pozdrawiam.

Pozwolê sobie na kilka s³ów do £ukasza:

Drogi £ukaszu, nie wiedzia³em ¿e nie wiesz takiej podstawowej sprawy.
Jak kto¶ zadaje zbyt wiele pytañ, to dostaje nadmiern± ilo¶æ odpowiedzi i ju¿ sam nie wie co z tym zrobiæ.
Ja chcia³em tylko powiedzieæ, ¿e edukacjê zakoñczy³em w latach siedemdziesi±tych ubieg³ego wieku i mam sporo czasu na grzebanie w trabie. Robiê to z zami³owania.
Kto pyta nie b³±dzi, masz racjê tylko trzeba pytania zadawaæ z tak zwan± g³ow±, albo zdaæ siê na ¿yczliwego mechanika, któremu po zamianie g³owicy silnik pracuje nieprawid³owo.
Zainteresuj siê kredytami dla studentów, ¿yczliwi mechanicy nie maj± lito¶ci.
 
 
£ukasz Arkit
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-01, 11:37   

wow przepraszam nie wiedzia³em ¿e a¿ tak to odbierzecie. w takim razie przepraszam za zawracanie wam g³owy, i nie mia³em w ogóle zamiaru kogokolwiek w ¿aden sposób obraziæ:) jeszcze raz przepraszam was:)
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 12