Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[601] Nie pali mi Trabant. Tyka elektromagnes i nic ponadto
Autor Wiadomo¶æ
za¶ciankowy
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-31, 16:54   

Mam taki problem, wymieni³em ¶wiece wyczy¶ci³em kranik sprawdzi³em przewody, na³adowa³em akumulator. Autko posta³o 2 tyg na mrozie, a teraz nie pali. Tyka elektromagnes, zapala siê ekonomizer, pr±d mam, a tramp nie pali. Co to mo¿e byæ
 
 
Damian drazk
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-31, 17:26   

Nie krêci rozrusznik tak? Wyrzuca bendix i koniec?
Je¿eli tak posprawdzaj przewody id±ce do rozruszniki przeczy¶æ styki. Je¿eli nie pomo¿e trzeba bêdzie sprawdziæ szczotki rozrusznika.
 
 
Qba
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-31, 17:41   

Mia³em to samo :) Zrób, jak radzi kolega (rozrusznik jest na dwóch imbusach), ja zap³aci³em za regeneracjê 100z³. Kto¶ go naprawia³ wcze¶niej przykrêcaj±c szczotki ma³ymi wkrêcikami itp. i rozsypa³o siê to wszystko, wiêc samemu chyba lepiej nie naprawiaæ.
Jak z tym walczy³em to zajrza³em do ksi±¿ki i tam by³a sugestia, ¿eby potraktowaæ rozrusznik badylem, mo¿e siê ruszy zanim wymontujesz :D
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-31, 17:47   

elektromagnes, nie elektromagnez.
 
 
Damian drazk
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-31, 18:07   

Uderzenie w rozrusznik mo¿e rzeczywi¶cie spowodowaæ jego ruszenie aczkolwiek je¿eli rzeczywi¶cie siê oka¿e ¿e nie s± tu winne przewody a sam rozrusznik to taki "zabieg" pomo¿e jednorazowo lub na krótki czas a byæ mo¿e wcale :D
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-01-31, 21:15   

Je¶li sta³ 2 tygodnie i przygasaj± kontrolki przy próbie odpalenia to sprawd¼/pod³aduj akumulator.
 
 
Qba
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-01, 00:16   

Czytaj ze zrozumieniem. Przecie¿ napisa³, ¿e na³adowa³ akumulator i pr±d jest. Rozrusznik zdech³
 
 
za¶ciankowy
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-01, 11:09   

ok, panowie, a mo¿e wiecie gdzie w Lublinie lub okolicach naprawiaj± rozruszniki. Kable sprawdzi³em, w rozrusznik uderza³em i nic.

Dziwne jest to ¿e poprzedni tramp na mrozie mia³ to samo, a latem pyrka³ zawsze. Wiec zim± nie je¼dzi³ wcale.
Na pych nic z tego bo pod górkê z podwórka nie wyjade, nawet na lince.
 
 
Domator
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-01, 11:24   

Wymontuj go i spróbuj jeszcze na sucho go podpi±æ, jak sytuacja siê powtórzy to bêdziesz mia³ chocia¿ 100% pewno¶ci zanim oddasz do fachowca.
 
 
XXL24H
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-01, 14:04   

Quba czytam i rozumiem dlatego pyta³em siê o przygasanie kontrolek bo samochód sta³ 2 tygodnie a po takim czasie na mrozie nawet najlepsze aku potrafi± siê roz³adowaæ. Za¶ciankowy we¼ woltomierz i sprawd¼ aku, jak ma poni¿ej 12,1 to ma prawo robiæ takie numery. Po na³adowaniu powinien mieæ 12,8 jak dobry nowy akumulator. A to ¿e siê kontrolki zapalaj± nic nie znaczy bo zapal± siê i przy 10.5 volta. No i tak jak Dymatorek radzi sprawd¼ zdjêty rozrusznik jak krêci i czy niema luzu na panewkach bo jak ma to ju¿ wiesz czemu nie chce krêciæ.
 
 
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-01, 14:25   

Ja mia³em ostatnio tak, ¿e rozrusznik tyka³ i nic.. wiec wrzuci³em luz i pcha³em Trampka do ty³u i s³ysza³em jak rozrusznik przeskakuje na wieñcu.. a¿ po chwili przesta³, wsiad³em i odpali³em normalnie:) Zaznaczam, ze mam gêsty olej w skrzyni.

I mo¿e byæ tak, ¿e nawet nowy aku tu nic nie za³atwi:) tylko trzeba naprawiæ rozrusznik
 
 
qba_601
Go¶æ
Wys³any: 2011-02-02, 08:35   

spróbuj rozebraæ automat zwany elektromagnesem, mo¿liwe jest ¿e je¶li jest pr±d i nie chce krêciæ to za¶niedzia³y styki,

¿eby mieæ pewno¶æ ¿e to elektromagnes to mo¿esz jeszcze zrobiæ taki myk ¿eby zewrzeæ elektromagnes na krótko, mianowicie wygl±da to tak ¿e omijasz elektromagnes zwieraj±c na niem dwie grube ¶ruby jedna z przewodem do aku a druga co idzie do ¶rodka, je¶li rozrusznik zacznie krêciæ to znaczy ¿e mo¿esz szukaæ przyczyny w elektromagnesie, na pierwszy rzut oka zwieranie tych ¶rub kluczem brzmi bestialsko ale dzia³a bardzo skutecznie jako metoda diagnostyczna :D
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytañ do SQL: 13