Strona Główna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
BezpieczeĂąstwo
Autor Wiadomość
Piotrek_dM
Gość
Wysłany: 2004-06-17, 15:59   

witam
Chcialbym sie z Wami podzielic moim spostrze¿eniem na temat bezpieczenstwa Trabiego. Otó¿ 2 dni temu mialem st³uczke swoim trambim(nie bede opisywal jak do tego doszlo bo watek nie dotyczy tego;) ), za to st³uczka byla konkretna-przylo¿y³em w malczaka przy predkoœci ok.70km/h i co sie okazalo-nikomu nic sie nie stalo(cale szczescie) a co do szkód, to rozwalilem sobie lewa strone w trabie,tz. lampy,pognieciona z lewej strony maska, troszke pekniety blotnik, wygiety gril.

Tak sie zastanawiam, bo kazdy zawsze probowal mi wmĂłwic ze trabant to niebezpieczny samochĂłd i ze czym ja jeÂżdÂże.Teraz mialem okazje sam sie przekonac i uwazam ze predkosc z jaka uderzylem w inne auto(fakt ze nie centralnie tylko z tyÂłu w bok) i szkody jakie ponioslem to praktycznie zadne.blacha juz wyklepana, lapmy kupione i teraz potrzeba pare zabiegĂłw kosmetycznych aby moj trabi znĂłw wygladal jak kiedys.
JuÂż nikt nigdy nie bedzie w mojej obecnoÂści mowil ze TRABANT jest niebezpiecznym autem;)

ps. Podziekowania dla MaĂŚka ze Skierniewic za pomoc;)))
 
 
Newwer
Gość
Wysłany: 2004-06-17, 22:11   

kiedyÂś chÂłopaki ze Szczecina jechali trabem601 100km/h i przyÂłozyli w nisana primerĂŞ(wina kierowcy primery), efekt byÂł taki ze jeden gosc z traba zÂłamaÂł reke, jeden rozcioÂł czoÂło i to wszystko wszyscy zyja, trab do kasacji podÂłoga lekko wgnieciona do Âśrodka, przednia szyba wypadÂła z samochodu, kobieta kierowca nissana pojechaÂła do szpitala ze wsrtzasnieciem mĂłzgu, wiec trab to bezpieczny samochĂłd tylko obawiam sie o boczne udezenia o tym jeszcze nic nie czytaÂłem, chociaz na Wegrzech kobieta wymusiÂła pierszenstwo ciezarĂłwce i oderwaÂło jej tyÂł traba ale zyje, niestety ciezarĂłwka zabiÂła 5 osĂłb:(((
 
 
dylu
Gość
Wysłany: 2004-06-19, 22:16   

ProponujĂŞ panowie przeczytaĂŚ jeden artykuÂł na temat bezpieczeĂąstwa trabiego. Jest on na stronie naszego ulubionego klubu w zakÂładce inne/crash - polecam, choĂŚ sceptycznie bym podchodziÂł do tych rewelacji
 
 
Heniu Portier
Gość
Wysłany: 2004-06-20, 00:09   

Moj tata mial juz kilka dzwonow Trabantem,ostatni to dachowanko ktore zaczelo sie przy 110 km/h....i zyje :-)Tego samego dnia chcial wziac ode mnie moje auto i jechac tam,dokad nie dojechal Trabem......Trabancik z racji swej konstrukcji jest bardzo bezpieczny,poza tym "durno-plast"lepiej rozklada sily niz blacha w momencie dzwona :-)
 
 
.::.MadaM.::.
Gość
Wysłany: 2004-06-20, 19:48   

no ja mialem stluchke na TrabiExpo w zeszlym roku przy niewielkeij predkosci w pupe wjechalem kolesiowi (bardzo nieprzyjemna osoba) no ale coz. on pupa wgnieciona a ja lekko gril i dziurka w blotniczku koszt ; wlasna sila miesni migacz i 20 zl za blotnik no i 30 zl lakier ale tego do dzis nie zrobuilem bo czasu brak.
Trab to super samochodzik:)
 
 
blaz
Gość
Wysłany: 2004-06-20, 20:33   

pamiêtam bo jecha³em z ty³u... nic nie mówie ale prawie te¿ bym kogoœ przez to waln¹³.... tamten goœc troche zakrecony by³
 
 
Newwer
Gość
Wysłany: 2004-06-20, 22:43   

dylu ale z ciebie sceptyk:))))), nadzieje trzeba mieĂŚ;]
 
 
Tomasz Suchocki/piekny
Gość
Wysłany: 2004-06-21, 15:55   

witam
a propos powazniejszych dzwonkow nie moge sie wypowiedziec z racji braku doswiadczen (i oby tak pozostalo) ale co do stluczek to w zeszym roku z przyczyn nie do konca obiektywnych "zaparkowalem" sobie traba w toyocie yaris verso. u mnie straty w postaci wygietego jednego halogena (ale chrom sie utrzymal) u pani w toyotce no coz lampy jej z podszybia podalem i do bagaznika to sobie juz chyba tylko mogla pudelko zapalek wlozyc i podobno kregoslup ja bolal (no coz mogla jechac a nie kombinowac) reasumujac nie ma to jak solibny niemiecki samochod:)

ps polecam zastapienie seryjnego zderzaczka profilem zamknietym ;))))
zycze jak najmniej "doswiadczen" i pozdro
 
 
Kristoff
Gość
Wysłany: 2004-06-22, 22:08   

To i ja cos opowiem: otoz rok czy poltora roku temu mialem dzwonka ze starem. Star - w dodatku chlonia na mleko w plynie jechal jak szlaony na stara z V okolo 70-80 km/h i wyjechal mi nagle z podporzadkowanej na pas ruchu, gdzie ja jechalem. A ze obok mnie na sasiednim pasie jechal autobus tzw. ikarus przegubowy to za bardzo nie mialem jak uciec. Przede mna tez jechal autobus a za mna sznur aut :) Jakims cudem odbilem intuicyjnie kierowajke w prawo i cudem nie zahaczylem o ikarusa. Star przypierdzielil mi w lewy przedni blotnik. Wynik: rozwalona ramka na reflektor, blotnik, wygieta troche maska, wyrwany kierunkowskaz a o dziwo silnik potem odpalil i jezdzilem tak zmasakrowanym trabem jeszcze caly zien (pzu i inne sprawy). Fakt ze gdybym nie obil w prawo to wiedzialbym co to znaczy trab przejechany w poprzek przez stara, ktory troche zapewne wazy. Ale jak sobie patrze na podobne zwony innych aut to jednak trabi gora :)
 
 
Piotrek
Gość
Wysłany: 2004-06-23, 22:57   

moge jedno dodac - zaliczylem ponad dwa lata temu po zbyt szybkim wejsciu w lewy zakret boczek - pojechalem kawalek na dwoch kolkach tak jak w starym dobrym "autorodeo", po czym za pomoca zewnetrznej klamki drzwi pasazera odbilem sie od powierzchni asfaltowego boiska i wyladowalem spowrotem na 4 koleczka :) - bilans: przytarte prawe lustereczko, przytarta klameczka, lekko porysowany bok. nawet zadna szyba sie nie zbila/wypadla :-)
 
 
MaxXx
Gość
Wysłany: 2004-06-27, 12:33   

Na temat bocznego bezpieczenstwa:
Mialem (nie)przyjemnosc spotkania sedanem dwupyrczkiem z tico jadacym ok. 50km/h prosto w drzwi kierowcy i o bezpieczenstwie trabika wypowiadam sie tylko pozytywnie! Nic powaznego mi nie bylo a trabi - drzwi do wymiany i prog, slupek skrzywiony ale daloby sie go zrobic. Niestety to konstrukcja samonosna wiec sie oje. Tico mialo tak sklepany przod ze przednie kols sie nie krecily i je wciagali na lawecie a ja wrocilem do domu na lince.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12