Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[601] Problemy z hamowaniem...
Autor Wiadomo¶æ
Jakubek
Go¶æ
Wys³any: 2003-06-23, 23:40   

Witam!

Dzi¶ po raz pierwszy mój trabi nie chcia³ zahamowaæ... Znaczy siê hamuje tylko trzeba delikatnie naciskaæ na peda³. Wydaje mi siê ¿e który¶ cylinderek puszcza, je¿eli jestem w b³êdzie to niech kto¶ mnie naprostuje. Mam te¿ takie pytanko - czy duzo jest roboty przy wymianie cylinderków? i czy kto¶ z Warszawki ma na stanie ¶ci±gacz do bêbnów hamulcowych. Moje sa tak zasta³e, ¿e metoda ¶rubokrêtowo-m³otkowa nie pomog³a. A dwa dni wali³em m³otem...

pozdrawiam! Jakubek

[%sig%]
 
 
qba_601
Go¶æ
Wys³any: 2003-06-23, 23:51   

jakuubku drogi ......a ubywa ci plynu ??

jesli nie to moze nie cylinderki a pompa..........

z wymiana nie ma wiekszych problemoof nio chyba ze sie kturyc przewood oprze i nie bedzie sie chcial odkrecic tylko urwnac to wtedy troszku zabawy ale sie da zrobic..

sciagacza niestety nie mam.....

[%sig%]
 
 
Dominik ( mix0l )
Go¶æ
Wys³any: 2003-06-24, 00:09   

Bry:)) A jestes pewien ze sciagacz ci pomoze??? w roczniku 1990 nie byl potrzebny juz bo zastosowano inne piasty i nie byly na stozku. Przy robocie zwroc uwage na odpowietrzniki-jezeli sa juz skorodowane lub obrobione to wymien od razu zeby nie miec problemow potem. Pozdrowki i na zrazie.

[%sig%]
 
 
Jakubek
Go¶æ
Wys³any: 2003-06-24, 08:07   

No wiêc tak:

- p³ynu ubywa! my¶la³em tez o tym ze siê zapowietrzaj±, ale p³yn spieprza jak trzeba (jest coraz mniej w zbiorniczku)

- obejdzie siê chyba bez ¶ci±gacza, tylko musze zdobyæ klucz nr 36 ¿eby odkrêciæ t± wielk± nakrêtkê.

My¶la³em te¿ o zakupieniu samych uszczelek do cylinderków, ale taki zestaw na jeden cylinderek kosztuje 15 zyli a nowy cylinderek 25. tak¿e kupiê komplecik cylinderków i wymieniê wszystkie, bo i tak podejrzewa³em je o zapieczenie.

Dziêki! Jakubek

[%sig%]
 
 
mtrabant
Go¶æ
Wys³any: 2003-06-24, 11:08   

zerknij jeszcze na bebny czy widac wycieki. Cylinderki najlepiej kupic nowe bo wymiana uszczelnien z reguly nic nie daje (sam wymienialem ze dwa razy ale tak sie laly ze dalem spokoj). Zapieczonych nie musisz wymieniac pod warunkiem ze dadza sie ruszyc (np wbic mlotkiem do srodka). Wtedy wyczyscic papierem sciernym az bedzie sie ruszal. Mozna czasem uniknac odpowietrzania w ten sposob. Ale jak wymieniasz lejace to najlepiej zrobic juz wszystkie i bedzie spokoj. Pewnie przydadza Ci sie tez rurki hamulcowe bo z reguly sie ukrecaja przy demontazu. Jak juz zdejmiesz beben z piasta oddziel je od siebie zeby dalo sie potem zdjac sam beben (trzeba wyczyscic tzw. zamek na piascie i w bebnie). W sumie samo zdjecie bebna pozwala tylko na obejrzenie cylinderkow, do wymiany i tak trzeba wyjac piaste. Ale jak juz ja odkrecisz to dalej idzie gladko.

[%sig%]
 
 
Jakubek
Go¶æ
Wys³any: 2003-06-24, 20:02   

HEj!

No i problem rozwi±za³em...

Ci±g dalszy historii by³ taki: Chcia³em sprawdziæ czy to rzeczywi¶cie mi cylinderki ciekn±. Zdj±wszy jedno ko³o nie zauwa¿y³em nic na bêbnie hamulcowym, za to pod silnikiem by³a malutka plamka wilgoci i kapa³o co¶ z góry!!!! Okaza³o siê, ¿e przetar³ siê przewód hamulcowy. Kupi³em nowy, nie by³o do Trabiego w sklepie, wiêc kupi³em do Warbiego i odpowiednio sobie dogi±³em. I jest rewelacja!!! Oczywi¶cie odpowietrzy³em uk³ad.

Hebelki dzia³aj±!!!!

Pozdrawiam! Jakubek

[%sig%]
 
 
MaxXx
Go¶æ
Wys³any: 2004-05-31, 19:57   

Mam problem bo ukrêci³ mi siê gwint (od nowego pewnie ani razu nie ruszne) w który wkrêca siê odpowietrznik równo z tarcz±. Co robiæ - spawaæ, wymana tarczy czy tarczy ze zwrotnic±? Jak za¶lepiæ dziurkê na razie?
THX
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-01, 09:06   

Wystarczy wymieniæ jeden cylinderek.
zdejmujesz bêben, zdejmujesz szczêki, odkrêcasz dwa imbusowe wkrêty od cylinderka, oraz przewod ten co idzie do drugiego cylinderka i wymieniasz na nowy. Koszt ok 27 z³. Po wszystkim odpowietrzasz uk³ad. Pozdrawiam!
 
 
MaxXx
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-06, 15:44   

Zyszek dzieki! O to cho!
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytañ do SQL: 7