Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[1,1] Problemy z odpalaniem na gazie!!!
Autor Wiadomo¶æ
Pawe³ Rogala
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-21, 09:24   

Witam jestem nowym u¿ytkownikiem Trabiego 1.1 (przez 5 lat mialem 601-kê). Zaraz po zakupie zalo¿y³em gaz! I s± problemy, które postaram siê opisaæ:
- pali jakie¶ 8.7l/100km (nie wiem czy to dobrze czy ¼le i nie wiem ile pali³ na paliwie)
- przy zapalaniu na LPG po nocy (5-godzinne przestoje tego NIE POWODUJ¡) ma wielkie trudno¶ci z odpaleniem - bez dodawanie gazu nie odpali a na paliwie nie musze dodawac gazu i ³adnie odpala,
- jak ju¿ zapali to nie dzia³a ssanie a na paliwie dziala - ale to chyba przyczyna dodawania gazu przy odpalaniu!
- przez pierwsze ok 5km jak jest zimny to sie dusi, szarpie i strzela gdzis w okolicy filtru powietrza!!!

To byloby na tyle - jestem z okolic Gniezna i nie wiem do kogo mam sie z tym udac - slyszalem ze wiekszosc mechaników nie zna sie na Trabantach wiêc jakby kto¶ móg³ mi pomóc, co¶ doradziæ lub wskazaæ jakiego¶ dobrego mechanika od Trabantów w tej okolicy to bym siê bardzo cieszy³!!!
 
 
Pawe³ Grusznis
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-21, 09:52   

ciêzko zdiagnozowaæ "zaocznie". Jed¼ tam gdzie zak³ada³e¶ gaz -jak ¶wie¿a instalka to mo¿e ju¿ wymagaæ regulacji. A co do odpalania - u¿yj dodatkowej dawki rozruchowej gazu - taki czerwony pstryczek - i powinno dzia³aæ. Samo spalanie jak miasto czy jazda mieszana - masz wg mnie w normie.
Szarpie -nie wiem kto ci go gazowa³ -ale mój gazownik zawsze powtarza -w±zne s± suchutkie i czêsto zmieniane przewody WN - no i oczywi¶cie kontrola kopu³ki. No nie wiem co jeszcze - poogl±daj ¶wiece i fitr powietrza
osobi¶cie uwa¿am ¿e na gazie silnik pracuje ³adniej ni¿ na benzynce :)
 
 
GrzegorzB
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-21, 10:04   

Idz za rada Pawla! Swieza instalacja musi byc wyregulowana po przejechaniu 1000km.

- przy zapalaniu na LPG po nocy (5-godzinne przestoje tego NIE POWODUJ¡) ma wielkie trudno¶ci z odpaleniem - bez dodawanie gazu nie odpali a na paliwie nie musze dodawac gazu i ³adnie odpala,\

Przeciez na benzynie tez powinno sie "dodac" pare razy gazu!
I zaloze sie ze w instrukcji instalacji jest napisane ze po dluzszym postoju nalezy samochod odpalac na benzynie.

- jak ju¿ zapali to nie dzia³a ssanie a na paliwie dziala - ale to chyba przyczyna dodawania gazu przy odpalaniu!

Przyczyna jest jazda na LPG, a nie na benzynie...

- przez pierwsze ok 5km jak jest zimny to sie dusi, szarpie i strzela gdzis w okolicy filtru powietrza!!!

Trzeba wyregulowac, a do tej pory jesli nie szkoda Ci instalacji zostawiaj autko na benzynie i odpalaj na niej...
Chyba nie bez przyczyny producenci instalacji zalecaja takie postepowanie?
 
 
Piotr S.
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-21, 13:49   

Co do spalanie - normalne raczej. U mnie ok. 10 pali³. Ale ostatnio przed³o¿y³em koszty nad dynamike jazdy i przyci±³em gazu - pali 8,5 ale przyspiesza wyczuwalnie s³abiej:(
Co do odpalania na LPG - producenci instalacji tego nie zalecaj±. Nowe instalacje maj± zazywczaj automat, który sam przestawia siê na benzynê przy odpalaniu i dopiero pó¼niej w³±cza gaz. Ja odpalam latem ca³y czas na LPG - problemów ¿adnych nie ma. Jedynie je¶li temperatura jest poni¿ej 5 stopni to na benzynie odpalam jak trochê sta³o auto.
 
 
Piotrek_dM
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-22, 20:49   

ja tam swojego odpalam po nocy lub dluszym postoju zawsze na benzynie. mam kilku znajomych którzy po dluszym odpalaniu na gazie(np.2 lata i auto ani razu nie widzialo benzyny) musieli robic remoncik silniczka.
a ze na trabim zalezy mi bardziej niz na czym¶(kim¶;) )innym to wole nie ryzykowac, w sumie to juz sie przyzwyczailem;)
 
 
GrzegorzB
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-22, 22:22   

Instalcje LPG tez ktos tak wymyslil zeby przez parownik zawsze plynela goraca ciecz ;)
 
 
Piotr S.
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-22, 23:06   

Piotrek - ale ja benzynê w baku wo¿ê i od czasu do czasu na benzynie siê kawa³eczek przejadê. Choæ mam s±siada, który ju¿ nie tankowa³ do auta (nie Trab) benzyny od 4 lat (zreszt± ma dziurê w zbiorniku) i do tej pory przy gazie nie robi³ nic poza zwyk³± obs³ug± typu wymiana filtra.
Co do odpalania na gazie - mi t³umaczono, ¿e wprawdzie producenci zalecaj± odpalanie na benzynie, ale je¶li jest wystarczaj±co ciep³o odpalanie na gazie nie zaszkodzi.
 
 
Daniel "Muffi
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-23, 00:03   

odpalanie na gazie nie niszczy silnika, a jedynie parownik, ktorego membrany gdy nie jest podgrzewany zamarzaja lub robia sie conajmniej sztywne i taki okaz szybciej pada (silnik chodzi zle na wolnych obrotach, slabo rozwija moc z uwagi na zla reakcje membran na podcisnienie)
 
 
Piotrek_dM
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-23, 07:27   

roznie ludzie robia, w zasadzie to kazdy z gazem jezdzi wg.swojego uznania;)
ja poprostu wole dmuchac na zimno i dlatego czesto bawie sie z benzyna(czyt.je¿d¿e):P
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 13