Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[601] kolpaki
Autor Wiadomo¶æ
Grzesiek N.
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-26, 10:19   

Ja ostatnio kupi³em dwa chromowne ko³paki (du¿o bardziej podobaj± mi siê od tych, które mam z pó¼niejszych roczników) na targu staroci w Bytomiu za 3z³/szt., ale jeszcze stargowa³em siê na 5z³/2szt :P Radzê szukaæ w takich w³a¶nie miejscach (znalaz³em tam te¿ parê ksi±¿ek o Trabim). W pierwsz± sobotê lipca jadê szukaæ kolejnych dwóch no i mocowañ :D

P.S.
Jak te ko³paki trabantowe s± mocowane?
 
 
trabi23
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-26, 12:09   

mocowani tych klpakow byly na felgach
osobiscie mam takie felgi sztuk 4 a mocowanie jest przyspawane na stale do felg i nie da sie chyba inazej chyba ze cos pokombinujesz
 
 
Sikor
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-26, 13:49   

Nic nie by³o spawan tylko inaczej byla t³oczona felga....
 
 
eddie
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-26, 14:04   

witam..
mam dwa rodzaje felg jedne sa z rantem do kola i sprzynkami.. a inny rodzaj to taki z "klami" czterema na ktore sie nadusza kolpak.
mam dwa te duze ale moge je zamienic na starsze, mniejsze takie jak pisalem wyzej.
pozdrawiam
eddie
 
 
trabi23
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-26, 15:14   

ja mam poprzy³apywane mocowania do felgi i nie wyglada to na samoróbki tylko orginal nie wiem wiec juz nic nie mowie
 
 
Przemek
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-26, 15:16   

W starych Maluchach by³ taki d¿inks -> __/ˉˉˉˉ\__ . Przykrêca³o siê to nakrêtkami ko³a do krzy¿a, a do tego wystaj±cego by³a przyspawana nakrêtka 8mm i ko³pak siê do tego przykrêca³o. W Wartburgach by³y natomiast dwa rodzaje mocowañ: felga z k³ami – 2 typy, jednego nie da siê montowaæ na tarcze (blokuje siê o zacisk), drugi siê da oraz przykrêcany kapsel z takimi z±bkami co spe³nia³ tak± sam± rolê jak k³y.
Pozddr
 
 
mtrabant
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-26, 23:29   

trabanty mialy felgi z przyspawanym pierscieniem, wartburgi z dodatkowym tloczeniem. Takie widzialem, moze byly tez inne systemy ale te na pewno sa fabryczne.
 
 
trabi23
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-27, 07:38   

wiedzialem.....
 
 
2em
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-27, 21:32   

Ja kupi³em mojego traba z kolpakami aluminiowymi (nie wiem czy orginalne)i byly mocowane mniej wiecej tak jak opisal Przemek te maluchowe
 
 
eddie
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-27, 22:53   

postanowilem..
zamienie mniejsze starsze chyba, pojedyncze na piasty i na szpilki prawie caly kmpl (bez 4 nakladek na szpilki) na dwa duze kolpaki.
jezeli ktos ma ochote na taka zamiane prosze o info.
gg 3921118
pozdr
eddie
 
 
mtrabant
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-29, 09:17   

na allegro jest komplet chromowanych kolpakow do wartburga. cena (150)niemala ale za nowy chrom tez niewysoka.moze podchodza do traba? wygladaja pieknie.
 
 
trabi23
Go¶æ
Wys³any: 2004-06-29, 11:51   

ja mam takie kolpaki, jednak sie znalazly jakby ktos chcial to prosze na gg zrobie jeszcze dzis foto i podrzuce chetnym
 
 
Pietrek "ELV15&a
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-18, 18:57   

Witam! Odkopuje temat.
Kupi³em ostatnio okazjonalnie ca³y baga¿nik czê¶ci trabantowych, szczególnie ciesz± mnie ko³paki takie jak te . Mam do was drodzy forumowicze pytanie, czy aby je za³o¿yæ muszê mieæ takie felgi?
 
 
Zbyszek 601
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-18, 19:22   

Jeszcze inne - z blaszanym pier¶cieniem wyposa¿onym w zatrzaski. Wystêpowa³y chyba do roku 1977.
 
 
Komoon
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-18, 19:33   

...ale je¶li Ci specjalnie na oryginale nie zale¿y, to mo¿na je przystosowaæ.O ile dobrze pamietam kol. Mac-601 ma tak przystosowane kó³eczka. Trzeba dogi±æ parê blaszek i przykrêciæ do felgi. Podobno dzia³a.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 12