Strona Główna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[1,1] problem z instalacja gazowa!
Autor Wiadomość
Piotr CzaiĂąski
Gość
Wysłany: 2004-07-03, 09:19   

witam!sprawdzalem ,szukalem i nic nie znalazlem!chodzi o to ,ze zamontowalem nowke instalacje lowato ,zbiornik walec 40litrow,wszystko niby ok, pali ladnie,jezdzi tez w porzadku,ale jak jade szybciej powiedzmy 70,80km/h i wiecej wyrzucam na looz to spadaja obroty i auto gasnie!!pojechalem do nich spedzilem caly dzien i oni stwierdzili tylko ze go zdmuchuje!bo zasysa jakies tam powietrze przez ten plastik przed filtrem powietrza,no to gosciu wziol srubeczke ta klapeczke w srodku przykrecil tak ze lapie powietrze przez ten otwor co wychodzi z niego gumowa rura do kolektora,ja sciagnol i poprowadzil rurke do tylu i zawinol za filtrem poietrza ze niby juz go nie bedzie zasysac ale to nic nie dalo!pozniej przyjechal jakis gosciu i okiem experta stwierdzil ze zawiewa go przez takie dziurki w tym calym reduktorze!zastawilismy to tektura przejechalismy sie i juz niby spoko!ale w drodze do domu to samo!!lipa gasnie!wracam do nich no oni mowia ze to nie mozliwe w rzadnym aucie na gazniku czegos takiego nie mieli!fakt ze z atrapy zostala mi tylko ramka a w srodku jest siateczka!pod maska pewnie wieje niezle ale bez przesady!instalacja powinna byc do tego przystosowana!dzisiaj jade na wakacje ale jak wroce to jade tam spowrotem i niech to zrobia porzadnie albo niech wymontowywuja to w ....!!bo nie poto placilem 1200zl rzeby do skrzyzowan dojerzadzac na biegu, bez mozliwosci wyrzucenia na lozz,co tto za oszczednosc to ja nie wiem??macie jakies pomysly czego to moze byc przyczyna??bo experci sie gubia:)))aha dodam jeszcze ze wszczelili sie w ta gumowa rure co idzie do gacnika od filtra powietrza a nie pod gaznik!pozatym wszystko wyglada na ladnie zrobione,jedynie co porysowali mi swierzo malowana pokrywe zaworow ale co tam!pzdr
 
 
lasic
Gość
Wysłany: 2004-07-03, 11:00   

heh, ale tak ma wlasnie byc. niewiele z tym zrobisz, poprostu jezdzij tak jak sie powinno jezdzic na biegu a nie na luzie
 
 
PaweÂł Grusznis
Gość
Wysłany: 2004-07-03, 12:54   

dziwne rzeczy piszesz - gdzie ci to zamontowali ? moÂżesz podesÂłaĂŚ zdjĂŞcie na priv?
Ja na gazie (ZAVOLI) zrobiÂłem ponad 50kkm i nie mam Âżadnych takich historii - a jak siĂŞ uprĂŞ to i przy 100km/h wrzucĂŞ na luz i silnik nie gaÂśnie. MoÂże kwestia regulacji wolnych obrotĂłw ?
 
 
picek
Gość
Wysłany: 2004-07-03, 17:32   

Jak jedziesz na luzie to Âłapie za duÂżo powietrza. Kwestia regulacji gazu, poniewaÂż gaz normalnie jest zasysany ze zbiornika a jak jedziesz na luzie to wiĂŞcej zasysa powietrza niÂż gazu i dlatego Ci gaÂśnie. Z tego, co piszesz to jeszcze masz wedÂług mnie Âźle zamontowany mikser. W trabancie nie powinien byĂŚ zamontowany w gumowej rurce tylko na podstawce w gaÂźniku. Porozmawiamy na jakimÂś spotkaniu. SprawdÂź jeszcze filtr powietrza czy masz czysty, bo przy gazie teÂż jest waÂżny.
 
 
PaweÂł Filipczak
Gość
Wysłany: 2004-07-03, 20:25   

Piotrek, sprawca Twoich problemow jestes Ty. Jezeli masz wyciety grill, gaz zostaje zdmuchiwany na luzie i dlatego gasnie (i nie jest to wina ani montazystow ani producenta instalacji - pamietaj - instalacje sa produkowane do aut seryjnych;). Najlepszym rozwiazeniem jest zamontowanie na dolot (najlepiej na te gume lapiaca powietrze na mieszalniku) kawalka elastycznej rurki i skierowanie dolotu w miejsce gdzie nie dmucha (np skieruj w strone lampy, kierunkowskazu itp).

Co do miksera - najlepiej jest zamontowac go na gazniku. Jezeli sie uprzesz to ci powinni wymienic. Mozesz dla przykladu sciemniac, ze strzela czasami.
 
 
Kuzyn
Gość
Wysłany: 2004-07-04, 09:36   

Paplo dobrze gada. Ja teÂż mam wlot skierowany pod lampe, Âżeby nie wiaÂło.
A z mikserem w rurze dolotowej nie mam problemu
 
 
Piotrek
Gość
Wysłany: 2004-07-04, 23:19   

ja mysle ze to jest sprawa "ulozenia sie" nowej instalacji gazowej. u mnie dzialo sie tak samo na poczatku teraz nie mam zadnych problemow (60 tys km na gazie). Po paru tysiacach udaj sie do gaziarzy i wyreguluj instalacje.
 
 
Mally2105
Gość
Wysłany: 2004-07-05, 21:13   

No to teraz moze ja...
Polowka, gaz od wrzesnia,na benzie jedzie pieknie, na gazie pieknie,ale czasami mu cos odbija.Szarpie,przerywa...Jak dam mu na chwile benzyny wszystko wraca do normy na jakis czas (30-80 km). Przewody ok,swiece new,palec i kopulka tez....
Ma ktos jakies pomysly??
 
 
Kuzyn
Gość
Wysłany: 2004-07-05, 23:32   

Skoro od wrzeœnia to jeszcze na gwarancji i trzeba siê udaÌ do warsztatu. Ja sprawdzi³bym elektrozaworki i prze³¹czniczki w kabinie.
 
 
wartborgini
Gość
Wysłany: 2004-07-06, 12:19   

Tak. ZawĂłr paliwa moÂże puszczaĂŚ czasem.
U mnie sie uszkodziÂł w taki sposĂłb, Âże jak go przechyliÂłem to puszczaÂł paliwo zawsze, a jak byÂł pionowo nie puszczaÂł. I jak auto na doÂłkach poskakaÂło, to czasem poszÂło troche benzyny razem z gazem...
 
 
marmoore
Gość
Wysłany: 2004-07-06, 13:07   

wg mnie , tam powinno byc takie pokretlo do regulacji cisnienia gazu < na ktoryms z gumowych przewodow>, trzeba na wysokich obrotach nim obracac zeby rowno i plynnie pracowal silnik, tak wyregulowac aby plynnie przchodzil w gore i w dol obrotow . ja mialem to samo w volvo , jade jest ok , staje gasnie. pojechalem koles pokrecil sruba na wysokich obrotach i jak reka odjal .... smiga do dzis.....
 
 
szkielu
Gość
Wysłany: 2004-07-07, 19:17   

a ja bym przeczyœci³ styki przy filterku gazu. u mnie by³o to samo tylko w wersji max - w koùcu na sta³e odci¹³ dop³yw gazu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13