Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Pytanie o zmianê firmy ubezpieczaj±cej
Autor Wiadomo¶æ
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-24, 18:05   

Witam,
Na wstêpie przepraszam, ¿e temat nie dotyczy problemu technicznego ale na tym Forum jest tak wielu u¿ytkowników, ¿e chyba kto¶ bêdzie móg³ mi pomóc.
A wiêc jestem ubezpieczony w firmie A. Mia³em miesi±c temu st³uczkê (innym samochodem), by³em sprawc±. Z mojego OC pokryto tamt± szkodê. Za miesi±c wygasa mi ubezpieczenie w firmie A i chcia³ bym przenie¶æ siê do firmy B. Wiem, ¿e i w firmie B bêdê p³aci³ te¿ podwy¿szone ubezpieczenie ale czy mogê przenie¶æ siê bez problemów i dodatkowych kosztów. I drugi problem. Mojeg Trabanta u¿ywam tylko latem a p³acê OC za ca³y rok. Nie chcê go rejestrowaæ jako antyk ale czy jest jaka¶ mo¿liwo¶æ, ¿eby op³acaæ OC tylko za wybrany czas (kilka miesiêcy) ?
Bardzo proszê o jakie¶ i nformacje.
Pozdrawiam i ¿yczê weso³ego i szczê¶liwego drugiego dnia ¦wi±t.
 
 
machoony
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-24, 18:25   

musisz wypowiedziec umowe OC u obecnego ubezpieczyciela (musisz sprawdzic czy jest to min 30 dni przed koncem czy mozesz w ostatni dzien - mialo sie to zmienic)
nie ma mozliwosci ubezpieczenia na krotszy okrea czasu niz rok.
 
 
Kosiek
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-24, 18:55   

Jak siê ubezpieczysz jako zabytek, tzn. z orzeczeniem o zabytkowym charakterze pojazdu to bêdziesz móg³ w PZU wykupiæ sobie ubezpieczenie np. na kilka miesiêcy sezonu. Osobi¶cie nie próbowa³em, ale wielu moich znajomych mówi³o, ¿e wtedy kwoty ubezpieczenia nie kalkuluje siê dziel±c przez 12 i mno¿±c przez liczbê wybranych miesiêcy. Konkluduj±c, wcale nie musi byæ to op³acalne.
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-24, 22:12   

"Wiem, ¿e i w firmie B bêdê p³aci³ te¿ podwy¿szone ubezpieczenie ale czy mogê przenie¶æ siê bez problemów i dodatkowych kosztów."
Tak
 
 
maciek (macq)
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-24, 23:15   

Dodatkowa porada- jak wypowiadasz ubezpieczenie, to rób to osobi¶cie, b±d¼ listem poleconym za poleceniem odbioru- wtedy wiesz, kiedy ubezpieczyciel A dowiedzia³ siê o Twoim zamiarze. Dlaczego? Wiele ubezpieczycieli nagina prawo i odrzuca wymówienie OC, argumentuj±c, ¿e przysz³o za pó¼no. Jak masz karteczkê z dat± kiedy pismo dotar³o do ubezpieczyciela, to masz sprawê u³atwion±; w razie "W" mo¿esz przedstawiæ j± przed s±dem.
 
 
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-25, 12:21   

Bardzo dziêkujê wszystkim Kolegom za informacje.
Pozdrawiam
 
 
GrzegorzB
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-26, 22:47   

Skuteczne wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC to takie, które dotrze do towarzystwa ubezpieczeniowego na dzieñ przed ostatnim dniem wa¿no¶ci polisy. Obecnie do wiêkszo¶ci firm mo¿na wys³aæ wypowiedzenie faxem lub e-mailem i nastêpnie przes³aæ orygina³ poczt± (warto to wcze¶niej sprawdziæ).

Je¶li nie masz auta zarejestrowanego jako zabytkowe to nie ma mo¿liwo¶ci czasowego wykupienia polisy.
 
 
Piotr S.
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-28, 07:46   

Nie ma ¿adnego warunku o 30 dniach do koñca ubezpieczenia jak pisze machoony - wypowiedzenie nale¿y z³o¿yæ najpó¼niej dzieñ przed koñcem umowy. Jak pisa³ Grzegorz czê¶æ firm honoruje faks lub e-mail. S± te¿ firmy, które stosuj± nie datê wp³ywu ale datê stempla pocztowego w przypadku wysy³ki. Najpewniejszym sposobem jest dostarczenie do biura firmy lub agenta wspó³pracuj±cego z t± firm± wypowiedzenia kilka dni wcze¶niej i zatrzymanie sobie kopii z potwierdzon± dat± wp³ywu.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 12