Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Legalizacja nowego silnika... Poradnik :)
Autor Wiadomo¶æ
CaShu
Go¶æ
Wys³any: 2003-09-08, 22:33   

Witam
Jestem juz po wszystkich formalnosciach zwiazanymi z przekladka silnika 1.3 i legalizacja jego w urzedzie komunikacji. Mam pare rad i infosow dla ludzi ktorzy nosza sie z zamiarem zalatwienia podobnych spraw:

Do urzedu trzeba dostarczyc
a). Fakture z danymi silnika
b). Jesli silnik kupujemy na zlomie to trzeba tez dostarczyc pani z okienka zaswiadczenie o dzialanosci gospodarczej w/w zlomu.
//lub umowe kupna sprzedazy zawarta ze sprzedawca silnika//
c). zaswiadczenie o badaniu technicznym
d). stary dowod rejestracyjny
e). tablice rejestracyjna (trzeba zmienic znaki legalizacyjne, na poczatku mnie dziwilo po co i moje blachy)
f). stosowny wniosek, ktory mozna dostac w urzedzie.

Koszty:
-znaczki skarbowe to 5 lub 6,5 zl (niewiem dokladnie bo zalatwialem pare spraw naraz)
-nowy dowod rejestracyjny 33 zl
-znaczki legalizacyjne 11 zl

w sumie wychodzi +/- 50 zl

Do tego nalezy doliczyc koszt dodatkowego badania technicznego, ktore nalezy przeprowadzic w celu "dopuszczenia" pojazdu do ruchu (chyba okolo 80 zl)

Dodam iz obylo sie bez zwyzek w ubezpieczeniu (Samopomoc), bo kolejna stawka ubezpieczeniowa zaczyna sie od 1301, a u mnie w dowodzie zostalo wbite 1300, wiec bardzo mila pani agentka ubezpieczeniowa zmienila tylko nr silnika.

Mam nadzieje ze komus sie to przyda, bo ja musialem wracac do domu po blachy, bo nigdy by mi do glowy nie przyszlo glowy ze przy zalatwianiu formalnosci zw z silnikiem do urzedu trzeba dostarczyc tablice rejestracyjne. Wszystkie sprawy w urzedzie (zmiana silnika, wyrobienie wtornika nalepki na szybe i wyrejestrowanie jednego traba) zajely mi okolo 3 godzin.

Pozdrawiam i zycze cierpliwosci i powodzenia w zalatwianiu spraw urzedowych.
 
 
miedelnica
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-29, 01:35   

dalsza czê¶æ poradnika. Ja natkn±³em siê na trochê gorsz± wizjê...

Oto, co przeczyta³em w warszawskim urzêdzie:

Sposób za³atwienia sprawy

W³a¶ciciel zg³asza siê do Urzêdu osobi¶cie z wymaganymi dokumentami.

Procedura rejestracji jest dwuetapowa
- w pierwszym etapie - wydawane s± tymczasowe tablice rejestracyjne i pozwolenie czasowe oraz skierowanie na badanie techniczne.
- w³a¶ciciel zobowi±zany jest oddaæ w depozyt dotychczasowe tablice rejestracyjne i dowód rejestracyjny pojazdu.

W drugim etapie - po przedstawieniu kompletu dokumentów wraz z badaniem technicznym ze Stacji Kontroli Pojazdów nastêpuje aktualizacja numeru silnika, podwozia lub ramy, co wi±¿e siê z wymian± dowodu rejestracyjnego, a w przypadku tablic rejestracyjnych nowego typu tak¿e nalepek legalizacyjnych znajduj±cych siê na tablicach rejestracyjnych.



Op³aty

w kasie Urzêdu:

w I etapie - od 34,00 z³ do 57,50 z³ (op³ata zale¿y od rodzaju rejestrowanego pojazdu).

w II etapie - 33,00 z³ za dowód rejestracyjny. 11,00 z³ za nalepki legalizacyjne.

op³aty skarbowe: od podania / wniosku - 5,00 z³; od ka¿dego za³±cznika - 0,50 z³
op³ata ewidencyjna za wydanie dowodu rejestracyjnego - 1,00 z³



Termin za³atwienia

Do 30 dni

hieh... je¶li to z etapami to prawda, to trochê wiêcej bêdzie to wszystko kosztowa³o...Cashu - nic Ci nie mówili o jakich¶ próbnych numerach i dowodzie?!?
 
 
Newwer
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-29, 16:39   

Moj kuzyn jak zmienil silnik w scorpio to nawet dowodu nie zmienial tylko wbili mu go w srodku w dowodzie tam gdzie hak
 
 
Mally2105
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-29, 18:03   

a po co legalizowac przekladke?nie lepiej wlozyc bebechy z 1,3 do wlasnego bloku??i numery sie zgadzaja i problemow nie ma z papierami...
 
 
miedelnica
Go¶æ
Wys³any: 2004-04-29, 23:43   

bo 353 nie wygl±da jak 601... czytaj opisy.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytañ do SQL: 7