Strona G≥ůwna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UŅytkownicyUŅytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» NastÍpny temat
[S] zawieszenie
Autor Wiadomo∂ś
za¶ciankowy
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-19, 14:24   

Mam drobne pytanie, mo¬Ņe wydawa√¶ si√™ g¬≥upie, ale jednak mnie nurtuje pewna sprawa.
W moim Trampie na dziurach i wybojach - a w Lublinie ich sporo, w ¬∂rodku czu√¶ je wszystkie, tak jakby zawieszenie nic nie t¬≥umi¬≥o. Auto jest sztywne jak jaki¬∂ sportowy bolid. Troszk√™ to denerwuj¬Īce. Nie wiem, nie pami√™tam ju¬Ņ czy w poprzednim Trampie te¬Ņ tak by¬≥o, cho√¶ tamtym je¬ľdzi¬≥em po Krakowie i na koniec-do momentu jego znikni√™cia, we Wroc¬≥awiu. Co wy na to, czy¬Ņby amortyzatory powiedzia¬≥y pass?

Kumpelek
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-19, 14:43   

Zawieszenie seryjne?

magik
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-19, 14:49   

najprostszy spos√≥b aby unikn¬Ī√¶ tu na forum r√≥¬Ņnych podpowiedzi typu "chyba" to rozkr√™cenie wszystkiego i skr√™cenie z powrotem. wystarczy 2 godzinki dla wprawnego ¬Ņeby zdj¬Ī√¶ wahacze i obejrze√¶ przy okazji tulej√™ resoru oraz oceni√¶ stan zwrotnic.
A je¶li masz rudy resor to juz dawno na pewno mia³ byæ nasmarowany.

za¶ciankowy
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-19, 19:46   

nom, oryginalne.

wnuq
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-19, 22:33   

MAGIK NIE ZGADZAM SI√ä TUTAJ Z TOB¬°. Najprostszym i najta√Īszym sposobem jest podjecha√¶ do SKP(stacja kontroli pojazd√≥w) i za 35 z¬≥ jak mnie cennik nie myli diagnosta na szarpaku i lewarku sprawdzi co i jak. za dodatkowe 20 amorki. czas jakie¬∂ 15 minut z otwarciem drzwi. niekt√≥re stacje robi¬Ī to za free po zimie, zw¬≥aszcza te nowo otwarte. W niekt√≥rych za przyjazd trabantem na sprawdzenie te¬Ņ nie bior¬Ī.

magik
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-20, 12:15   

ja si√™ zgodze z Tob¬Ī ale jak si√™ rozkr√™ci to przynajmniej si√™ wie jak szybko si√™ wysypie je¬∂li jeszcze w miar√™ dobre. Ale jak tu kolega m√≥wi ¬Ņe ¬≥upie to pewnie co¬∂ tam ju¬Ņ ma do roboty, A przeciez zdj√™cie zwrotnicy w 601 to piku¬∂ :)

maciek (macq)
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-20, 19:47   

i p√≥¬ľniej za 1000km wymiana tulejek, bo si√™ znowu musia¬≥y u¬≥o¬Ņy√¶- cho√¶by wtedy, jak si√™ wide¬≥ki w drug¬Ī stron√™ za¬≥o¬Ņy, albo zastosuje si√™ inne napr√™¬Ņenie wst√™pne tulei wahacza. Nie rusza√¶ g√≥wna jak nie ¬∂mierdzi. A co do sprawdzenia amor√≥w w trabie, to nigdy pomiar nie jest miarodajny, auto jest za lekkie i zawsze b√™dzie ma¬≥o.

magik
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-20, 20:45   

przeciez kolega napisa¬≥ ¬Ņe dobrze nie jest to co ma je¬ľdzi√¶ a p√≥¬ľniej wymieni√¶ wszystko ¬≥¬Īcznie z resorem ? dumac nie wiem nad czym rozkr√™ci√¶ oceni√¶ naprawi√¶ i skr√™ci√¶, w ko√Īcu ka¬Ņdy musi si√™ tego nauczy√¶ je¬∂li d¬≥u¬Ņej je¬ľdzi trabantem, wiosenna konserwacja na pewno si√™ odwdzi√™czy

maciek (macq)
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-21, 21:03   

Sprawdzenie na szarpakach- 2min, 20z³, efekt- wie co do zrobienia
Rozkr√™cenie wszystkiego w drobny mak i skr√™cenie- ca¬≥y dzie√Ī, pieni¬Īdze na odrdzewiacze, ¬∂ruby, klucze, piwo, fajki, efekt- wie co do zrobienia

Niech kolega sam sobie oceni co chce zrobiæ ;)

magik
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-22, 12:49   

ale ile satysfakcji ¬Ņe si√™ co¬∂ zrobi samemu :] 20 z¬≥ plus co¬∂ na paliwo ¬Ņeby dojecha√¶ to ja bym wola¬≥ wyda√¶ w¬≥a¬∂nie na fajki i bro :)

magik
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-22, 13:05   

Widz√™ Maciek ¬Ņe mamy dwa r√≥¬Ņne podej¬∂cia co do spraw starej motoryzacji. Ty jeszcze za¬≥atwiasz sprawy jak we wsp√≥¬≥czesnym. Ja sw√≥j, z reszt¬Ī wszystkie trabanty traktuj√™ jako zabytkowe i wymagaj¬Īce szczeg√≥lnej troski.

JaJer
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-22, 13:37   

Magik:
- wprowadzasz z³e metody!
Jak kto¶ nie wie co z czym, to bêdzie tak:
- rozebra√¶, spieprzy√¶ do ko√Īca i z¬≥o¬Ņy√¶, mo¬Ņe si√™ samo wyleczy.
Na szarpakach pan mechanik poka¬Ņe co i jak, a nawet wi√™cej wymy¬∂li jak obok ma kumpla z warsztatem samochodowym ;)

Tu uwaga! (do wszystkich)
Zanim zdecydujesz si√™ podjecha√¶ na szarpaki, zobacz czy w pobli¬Ņu nie ma warsztat√≥w samochodowych. Nigdy do ko√Īca nie daj wiary co do wymiany/naprawy cz√™¬∂ci zawieszenia w trabancie.
Pozdrawiam.

magik
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-22, 13:44   

dobra podkul√™ ogon powiedzmy :) bo ju¬Ņ z Toba Jajer nie b√™d√™ dyskutowa¬≥ bo wiem ¬Ņe wiesz wi√™cej o mechanice. Ja po prostu zak¬≥adam ¬Ņe 99 no mo¬Ņe 90 procent trabant√≥w jest do kapitalki wszystkiego. St¬Īd moje upieranie si√™. Absolutnie ka¬Ņdy trabant kt√≥ry przechodzi przez moje r√™ce ma wywalone wszystko co si√™ da. Jeden jedyny Kosmy po 20 tys wymaga¬≥ jedynie nasmarowania no ale to rodzynek

Kumpelek
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-22, 14:09   

Jedyne Trabanty kt√≥re nie wymagaj¬Ī remont√≥w, to te kt√≥re przechodz¬Ī przez r√™ce Magika. Hahahaha! :)

magik
Go∂ś
Wys≥any: 2011-04-22, 14:12   

za to po Tobie zostaje kwit ze z³omu....

Wy∂wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez moŅliwo∂ci zmiany postůw lub pisania odpowiedzi
Nie moŅesz pisaś nowych tematůw
MoŅesz odpowiadaś w tematach
Nie moŅesz zmieniaś swoich postůw
Nie moŅesz usuwaś swoich postůw
Nie moŅesz g≥osowaś w ankietach
Nie moŅesz za≥Īczaś plikůw na tym forum
MoŅesz ∂ciĪgaś za≥Īczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: