Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[(S)] Kielichy mocowania wahacza -ty³.
Autor Wiadomo¶æ
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-02, 09:04   

Po co wycina³e¶ karoserie od góry?

- wycina³em po to by wsadziæ i przyspawaæ. "Protezy" kielichów wchodz± do¶æ ciasno, trzeba wprasowaæ, lub wbiæ. Od spodu oczywi¶cie mo¿na, ale ca³y syf z podwozia bêdziesz mia³ za ko³nierzem. Na dodatek aby przymocowaæ od góry i tak trzeba np. wywierciæ otwory. Mówisz, ¿e przykrêca³e¶ - czyli wahacz trzyma siê na d³ugiej ¶rubie? Tak to mi siê wydaje. ¦ruba wchodzi do wahacza, nastêpnie do kielicha, przechodzi przez kielich a¿ do pod³ogi z kolei przez pod³ogê i zostaje nakrêcona nakrêtka.
-Czy znasz rozk³ad si³ przy takim monta¿u?
Pozdrawiam
 
 
jorgus 49
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-02, 11:16   

Bardzo ladnie,madrze i fachowo JaJer opisal i zobrazowal w/w problem w opracowanym przez siebie PDF-ie.Goraco polecam.Pamietajmy ze nasze najmlodsze Trabanty maja juz po 20 lat. JaJer,dziekuje i pozdrawiam Jerzy.
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-02, 18:23   

Jajer rzuæ wymiarami tego dwuczê¶ciowego kielicha. Jaka rurê i od czego dopasowa³e¶ w oryginalne gniazdo?

Witam.
- jest to rura czarna 2"
Ciêta na odcinki 70mm.
Do takiego odcinka dospawany element (dolny) mocowania wahacza. ¦rubê zastosowa³em M12X1,25 d³ugo¶ci chyba 60mm (d³ugo¶æ gwintu) oczywi¶cie o odpowiedniej klasie ta ¶ruba i nakrêtka.
Pozdrawiam.

Jutro zrobiê fotki wymontowanego kielicha (pracowa³ w T601 13 lat) z zaznaczeniem jak wyciera siê pod wp³ywem pracy zawieszenia.
Polówkê mam chyba po jakim¶ artylerzy¶cie bi wszêdzie gdzie siê da³o wype³niona jest smarem armatnim. W ¶rodku wszystko ³adnie, piêknie, ale od zewn±trz dzwony przetar³y siê i urwa³y. Po zamontowaniu "protez" ju¿ nie obawiam siê o przetarcie.
 
 
klakson
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-02, 21:32   

-Czy znasz rozk³ad si³ przy takim monta¿u?

Nie chce nawet o nim my¶leæ, bo nie to chcia³em przekazaæ ( s³uszna uwaga i informacja dla przysz³ych - bez wolnych przelotów dla d³ugich ¶rub). Osobi¶cie wytoczono mi ciut bardziej odchudzone "protezy" na tokarce (aby nie by³o a¿ tyle miêsa w nich w porównaniu z wcze¶niej opisywanymi), ale twój patencik na dospawanie dolnego mocowania do rury jest naprawde gites. Gdybym nie mia³ doj¶cia do tokarki to by³oby to rozwi±zanie na 102 pt. zrób to sam, nie daj zepsuæ innym :).
Moje protezy wsadza³em od do³u po wyciêciu starych kielichów i raczej nie martwi³em siê czy przypadkiem za daleko ich nie wsunê, bo ta blacha o której by³a mowa ogranicza idealnie mo¿liwo¶æ pomy³ki (oczywi¶cie je¶li "proteza jest idealna), Proteza opspawana jest od do³u. Twoje rozwi±zanie jest o wiele lepsze je¶li chodzi o stare i bardzo zu¿yte kielichy, reanimowane (³atwiej spawaæ od góry ni¿ do góry:)

Pozdrawiam
 
 
TrabiVR6
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-02, 23:34   

JaJer Jak chcesz wkleic fotke na to forum musi byæ to kod HTML nie wiem jak fotosik ale imageschack ma ta funkcjê

Kopiujesz link zanzaczony na zdjeciu :)

 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-03, 07:03   

TrabiVR6:
Wielkie dziêki, spróbujê :)
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-03, 07:43   

darmowy hosting obrazków

fotosik
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-03, 08:16   

To jest wymontowany kielich z T601, pracowa³ 13 lat. Widaæ wyra¼nie wytarcie przez gumê. Gdyby jeszcze popracowa³ to zapewne urwa³by siê w tym miejscu.

darmowy hosting obrazków

Obok (po lewej) widaæ "protezê" mojego wykonania.
Pozdrawiam
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 12