Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[(S)] Monta¿ g³o¶ników w drzwiach
Autor Wiadomo¶æ
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-30, 22:06   

Rzeczowa odpowied¼.
Pozostanê chyba póki co przy tym co mam bo wa¿niejsze jest dla mnie dokoñczenie spraw natury technicznej w samochodzie ni¿eli audio które i tak ma siê ca³kiem dobrze. Nie jest to od takie hop sip jak my¶la³em a odwaliæ fuszerkê z marnym efektem nie ma sensu.
Muszê siê troche bardziej zag³êbiæ w ten temat za jaki¶ czas jak ju¿ nie bêdzie na co kasy wydaæ w Trampku :D
Dziêki wszystkim, Maæku Tobie szczególnie
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-31, 02:23   

Dobre audio to ogólnie dobry (bardzo dobry) sprzêt, kapcie i wygodny fotel (w domu).
- teraz rozkoszujemy siê dobrym d¼wiêkiem.
Je¶li chodzi o samochód to zawsze bêdzie tylko namiastka, st±d te wzmacniacze i inne cuda na kiju by otrzymaæ d¼wiêk zbli¿ony do potrzeb.
Zawsze trzeba rozwa¿yæ co jest faktycznie mam potrzebne.
Mo¿e wystarczy jeden g³o¶nik RFT zamontowany byle gdzie.
Pozdrawiam.
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-31, 06:46   

Ka¿dy ma swój gust a o gustach siê nie dyskutuje bo i tak ka¿dy woli co innego.
Jednemu wystarczy brzêcz±cy g³o¶nik pod fotelem drugiemu nie starczy nawet piêtna¶cie bo powie ¿e dalej za s³abo :D
Samochód jest do¶æ wdziêczn± konstrukcj± je¿eli chodzi o akustyke bo przecie¿ jest to stosunkowo nie du¿a powierzchnia zamkniêta do tego wyg³uszona :)
Przemy¶la³em ten pomys³ jeszcze raz i zrezygnujê z niego bo tak jak Kolega Maciek napisa³ nie jest to ³atwe i tanie do wykonania a póki co jeszcze du¿o wa¿niejszych rzeczy mo¿na by siê uczepiæ w Trabim
 
 
magik
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-31, 07:28   

chodzi tyko o estetyke jak pisze kuzyn, ale naprawde drzwi s± za s³abe na monta¿ dodatkowych ciêzarów na d³u¿sz± metê, mo¿e inaczej.... tak jak ma ju¿ kilka osób, mianowcie pó³ka pod dachem. Mo¿a sobie nawet 20cm wsadziæ i bêdzie grac prosto w ucho. Audiofile z trabanta ..... :D
 
 
Bary³
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-31, 16:53   

Akurat g³o¶niki w pó³ce pod dachem to nie jest dobry pomys³... Fala d¼wiêkowa wydobywaj±cy siê z g³o¶nika jest poni¿ej ucha, wygl±da to tak jak by siê sta³o za g³o¶nikiem...
Tak ¿e prawie nic nie s³ychaæ z tak zamontowanych g³o¶ników. Przetestowane, sam tak mia³em kiedy¶ zrobione. Nie polecam.
Jako ¿e monta¿ g³o¶ników w drzwiach trabanta jest doj¶æ skomplikowany(co nie znaczy ze nie mo¿liwy), trzeba przy tym rozwi±zaæ parê problemów z szybami, wilgoci±, wyg³uszenie itp.
Mo¿na zamontowaæ g³o¶niczki na nadkolach. Je¶li siê oczywi¶cie nie ma tej pó³ki pod kierownic±(ja j± wywali³em jak tylko kupi³em traba, ta pó³ka to jaka¶ pomy³ka).
A wiêc mam zrobione skrzyneczki które s± dopasowane do kszta³tu nadkoli i do nich przykrêcone. Siedz± w nich g³o¶niki 4" (akurat takie mia³em nówki).
Wszystko jest ³adnie wykoñczone, obite czarnym materia³em. Jako ¿e to 4" i to 3-dro¿ne s± uzupe³nieniem tonów ¶rednich i wysokich, basu to z nich nie ma(ale jak by wsadzi³ 13 albo 16 to zapewne by³o by ca³kiem nie¼le). Za bass odpowiadaj± elipsy z ty³u w pó³ce i skrzynka w baga¿niku(nie tuba).
Ca³o¶æ gra bardzo dobrze, a przy tym nie poch³onê³o jakiej¶ ogromnej kasy, przy czym wszystkie zastosowane elementy tego systemu s± firmowe.
G³o¶niki takich firm jak alpierd i podobnych jak dla mnie nie istniej±, a zakup czego¶ g³o¶niko-podobnego mija siê z celem i szkoda kasy na co¶ co nie gra.

Napisa³em siê trochê :)
Mo¿e komu¶ siê przyda pomys³ z tymi g³o¶nikami :)

Pozdro
 
 
arek353
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-31, 18:38   

w³asnie jestem po operacji montarzu nowego nag³osnienia :)
2 dni w garazu nowe tapicerki z dykty - g³osniki rozmiar 16 (nic nie przeszkadzaj, nie stosowa³em zadnych dystansów itp.)
ty³ nowa pó³ka z 1cm sklejki i 2 g³osniki 6/9
wszystko Magnata
po odpaleniu - jestem w szoku :) ale fajnie
dodam ze nic nie wyg³usza³em itp
pozdrawiam
ot to takie moje 2 grosze w temat
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-31, 23:39   

Heh, ja te¿ jestem po monta¿u w³a¶nie, tylko ¿e nie w Trabancie. Zosta³a mi dos³ownie kosmetyka i parê drobiazgów. Ostatnie dni spêdzi³em na montowaniu :) Jestem heapy, du¼o mocy, ful pa³er ;) Przed pó³torej godzin± robi³em pierwsze próby. G³o¶niczki s± w stanie przyj±æ ok 750W RMS :D MIAZGA!

 
 
maciek (macq)
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-01, 15:43   

bez dystansow mozna sie obejsc, ale nie zawsze- wszystko zalezy od glebokosci montazowej glosnika
 
 
maciek (macq)
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-01, 15:50   

chodzi tyko o estetyke jak pisze kuzyn, ale naprawde drzwi s± za s³abe na monta¿ dodatkowych ciêzarów na d³u¿sz± metê To tak jak nie je¼dziæ po drogach, bo drogi maj± wyboje, pracuje zawieszenie i siê niszczy. Fakt faktem pakujemy do drzwi tak ze 6 kilo dodatkowego obci±¿enia, ale co do s³abo¶ci zawiasów, to widzia³em du¿o innych samochodów z du¿o gorzej wykonanymi zawiasami. Nigdy zawiasów w trabancie nie robi³em, bo potrzeby nie by³o (jedyne co, to ogranicznik), a wcale lekko nie mia³y.
 
 
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-01, 17:17   

Jestem ciekaw czy ta pó³ka pod sufitem zrobi³a ju¿ komu¶ krzywdê podczas wypadku... ?
 
 
kuzyn353
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-01, 18:35   

Pewnie jeszcze nie, ale to kwestia czasu jak komu¶ ¶ci±gnie skalp. Osoby które maj± t± pó³kê to planuj± przy wypadku pochyliæ g³owê :)
 
 
Damian drazk Zgorzelec
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-01, 20:23   

Dla mnie taka pólka to czysty bezsens.
 
 
przemas601
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-01, 23:00   

W moim pierwszym trabim mia³em zainstalowane dwa 30cm g³o¶niki w oparcie tylnej kanapy,pod desk± ¶rednio tonowe i wysoko tonowe na s³upkach. Do tego by³ wzmacniacz 2x70w i radio blaupunkt bremen. Sprzêt tak gra³,¿e jak go podkrêci³em to ¶wiat³a mruga³y w rytm basu i by³o mnie s³ychaæ,zanim by³o widaæ ;) By³ tylko jeden minus,na tylnej kanapie odbija³o nery ;) Plusem by³o to,¿e nie by³o go widaæ i nikt mi go nie wyci±gn±. Teraz zrobiê ma³± skrzynkê pod kanapê,reszta tak jak kiedy¶.
 
 
klakson
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-02, 00:26   

A jak ³adnie przeprowadziæ kable przez s³upek, kto¶ ju¿ co¶ przystosowa³ z innego samochodu ?
 
 
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2011-04-02, 12:59   

Ka¿dy robi to inaczej i jest zadowolony ze swojego rozwi±zania. W Ttabancie jest tylko ma³a szczelina miêdzy drzwiami a s³upkiem po zamkniêciu drzwi. Nie mo¿na wiêc zostawiæ tam pêtli przewodu. Ja zrobi³em tak: otwór w s³upku i drzwiach ¶rednic 10 mm, tak umieszczone aby po zamkniêciu drzwi otwory by³y idealnie naprzeciw siebie. Pó¼niej specjalne gumki z otworami do przewodu takie, które umieszcza siê w wywierconych otworach.Nastêpnie przewód od strony s³upka zamontowany na sta³e , przechodzi przez otwory w obu gumkach, wchodzi do drzwi. W drzwiach przewód po³±czony z lekk± sprê¿yn±, która powoduje sta³e naprê¿enie przewodu podczas otwierania i zamykania drzwi. Trzeba zwróciæ uwagê aby przewód szczelnie przechodzi³ prze otwory w gumkach bo inaczej bêdzie la³a siê woda do s³upka i drzwi.Dzia³a od dwóch lat.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytañ do SQL: 12