Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[601] Dokrêcenie ko³a zamachowego
Autor Wiadomo¶æ
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-18, 12:42   

Jajer, muszê Ci przyznaæ, ¿e jeste¶ bardzo odwa¿ny decyduj±c siê na blokowanie ko³a zêbatego p³askownikiem przykrêconym prawie w jednym miejscu kartera. Ja tego siê ba³em. My¶la³em, ¿e mogê wyrwaæ kawa³ kartera razem z blokad±. W koñcu jest to do¶æ du¿a przek³adnia. Dla pewno¶ci (mo¿e tu przesadzi³em, ale..)skrêca³em jeszcze te dwa k±towniki razem boj±c siê w³a¶nie rozerwania karterów. No ale skoro Ty przerabia³e¶ to pro¶ciej to jeszcze jedno do¶wiadczenie wiêcej. Nastêpnym razem bêdzie mniej roboty. Oby w ogóle nie by³o potrzeba ¿adnej roboty tylko sama przyjemno¶æ z jazdy.
Pozdrawiam
 
 
jasiujasiu1
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-21, 15:43   

Witam,

ju¿ mam rozwi±zanie sprawdzone w praktyce.

[URL=http://img824.imageshack.us/i/dsc08686ey.jpg/][IMG=http://img824.imageshack.us/img824/9231/dsc08686ey.jpg][/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]



Uploaded with ImageShack.us

jak kto¶ jest zainteresowany posiadaniem takiego przyrz±du, to dam adres do firmy lub pomogê za³atwiæ, wys³aæ itp.

cena dosyæ wysoka ok 70pln, ale mo¿e komu¶ potrzeba.
 
 
JaJer
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-21, 16:07   

To jest dok³adnie to co opisa³em wcze¶niej.
Ja zrobi³em taki przyrz±d przy pomocy wiertarki i szlifierki k±towej. Koszt 1/2 godziny pracy. Dodam, ¿e wcale nie potrzeba takiej ilo¶ci zêbów wystarczy zdecydowanie mniej. Przytoczê wcze¶niej napisany tekst:
Ja by³em bardziej oszczêdny bo blokowa³em odpowiednio przygotowanym p³askownikiem (z wyciêtymi zêbami) na dwie ¶ruby od rozrusznika. Proszê zwróciæ uwagê, ¿e jest to idealne miejsce do za³o¿enia blokady.
Fabryczny przyrz±d w³a¶nie tam siê montuje.

Podziêkowania za zamieszczenie fotki, teraz wszyscy mog± zobaczyæ jak takie cudo powinno wygl±daæ.
Pozdrawiam.
 
 
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-21, 21:15   

No i mój jest podobny. Te¿ ma 10 zazêbieñ i nie jest z p³askownika tylko k±townika. W zwi±zku z tym, ¿e k±townik by³ cieñszy miêdzy karter a "przyrz±d" musia³em wk³adaæ nakrêtki od ¶rub M12 jako podk³adki. Dziêki temu, ¿e zastosowa³em k±townik o d³ugo¶ci ok. 1 metra to s³u¿y³ mi on zarazem jako d¼wignia, któr± zapiera³em podczas odkrêcania i przykrêcania o pod³ogê i stawa³em na ni± nogami.Nie potrzebawa³em drugiej osoby, która musia³a by trzymaæ mi silnik podczas odkrêcania.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 12