Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[(S)] Malowanie trabanta.
Autor Wiadomo¶æ
Wolak
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-06, 18:44   

witam.
mam takie pytanie...
mam plany odrestaurowaæ trabanta, wiêc muszê zaczn±æ od malowania.
Co polecacie? Malowac na wlasna reke, czy u lakiernika... no ale ja nie wiem ile lakiernik wezmie?! Slyszalem, ze 800zl, a nawet 1000. za trabanta :P? heheh no wiecie, za taka cene to i ja sie zastanawiam, czy sam nie malowac...
jak wy poradziliscie sobie z tym... opiszcie, co wy zrobiliscie ;) bo mam dylemat. i ile tak mniej wiecej moge zaplacic za malowanie?
Ja wiem... niektórzy kochaj± kremowe kartonowe Trabanciki :) hehe, ale pewnie nie jeden z was malowal ;) no ja tez malowalem, ale elementy z karoserii... bo mam dostep do warsztatu u kolegi, ale nie non-stop wiec za bardzo nie mam jak go pomalowac, zeby wysechl itd ;)
pozdro
 
 
Prorok601
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-06, 19:07   

1000 z³ to Ci mo¿e na ca³± chemiê wystarczy do polakierowania Trabanta. Chyba ¿e rozmawiamy tu o malowaniu odkurzaczem i autorenolakiem. :)
 
 
Ptak
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-06, 20:46   

na forum taka lupa jest co siê klika i wpisuje np malowanie trabanta.
milej lektury
pozDDRawiam


http://forum.cartoontraba...hr=37335#M37370

http://forum.cartoontraba...&thr=254#M47483
 
 
GrzegorzB
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-06, 20:46   

http://forum.cartoontrabant.pl/forum.php?search=malowanie&match=1&date=0&fldsubject=on&searcher=1&do=search&forum=technika

dylematu daæ do lakiernika nie daæ nikt inny za Ciebie nie rozwi±¿e, a ceny mog± byæ bardzo ró¿ne, jak te¿ wykonanie lakierowania.
 
 
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-06, 20:50   

Zale¿y jakie masz oczekiwania. Piszesz, ¿e masz zamiar zacz±æ odrestaurowywanie od malowania. Malowanie to chyba ostatni etap a nie pierwszy.
Co do kosztów. Zale¿y ile sam potrafisz i jakim dysponujesz sprzêtem. Ja malowa³em sam. Mia³em do dyspozycji wypo¿yczony gara¿, kompresor 5 atm., pistolet. Du¿o zapa³u i trochê poczyta³em o malowaniu zanim sie do niego zabra³em. Koszt samogo malowania to koszt lakieru. U mnie podk³ad, farba i utwardzacz wysz³y równe 400 z³. (ceny z roku 2009).
Efekt bardzo dobry. Tylko uwaga . Je¿eli chcesz lakierowaæ tak jak ja , to znaczy akrylem kompresor musi mieæ min. 4 atm.
Ja do malowania wyj±³em pokrywy silnika i baga¿nika. Pomalowa³em Trabiego. Wyjête pokrywy malowa³em le¿±ce na pod³odze i pó¼niej zmontowa³em ca³o¶æ.Po lakierowaniu chcia³em ca³o¶æ polerowaæ. Kupi³em polerkê i pasty. Zabrak³o czasu.Do dzi¶ minê³o pó³tora roku i je¿d¿ê bez polerowania. Poprzez czêste mycia i polerowanie pastami z³±pa³ ³adny blask.
Nie przejmuj siê ewentualnymi zaciekami. Po utwardzeniu siê lakieru mo¿na je delikatnie zeszlifowaæ i bêdzie OK.
Ps. Musisz te¿ zwróciæ szczególn± uwagê na malowanie wnêtrza. Tam musi byc od razu b³ysk. Jak wyjdzie ci mat to polerowanie jest raczej niemo¿liwe. Ja do malowania wyjmowa³em wszystkie szyby, listewki itp. I chyba tylko takie podej¶cie ma sens.
Pozdrawiam
 
 
Bachur
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-07, 22:39   

witam.
mam takie pytanie...
mam plany odrestaurowaæ trabanta, wiêc muszê zaczn±æ od malowania.


...to jak zaczynasz odrestaurowywanie auta od malowania to gratulacje...

proponuje zaczac od blacharki i mechaniki a malowanie na koncu |:) bedzie mniej albo bez niespodzianek :):):)
 
 
ZBuK
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-08, 16:08   

Pomalowaæ to sobie mo¿na jaja na wielkanoc...
 
 
Bross'u
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-10, 11:49   

O konserwacji to niezapominacie ??
blacharka, konserwacja, mechanika, lakierowanie, elektrzka.

jak bêdziesz remontowa³ to nie oszczêdzaj pieniedzy bo z oszczêdno¶ci nic dobrego nie wyniknie.
 
 
Wolak
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-12, 15:53   

heheh okk okk. przecie¿ dobrze wiem, ¿eby pierw zrobiæ go sprawnie mechanicznie , zabezpieczyæ przed korozj±, wiêc nie musicie siê tak nabijaæ ;)! chodzi³o mi konkretnie o malowanie wiêc wiecie ;) pytam siê... bo jak s³yszê ceny malowania, to szkoda mi zap³aciæ za malowanie tyle co za trabiego ;(! hehehe pozDDRo
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-12, 16:27   

to szkoda mi zap³aciæ za malowanie tyle co za trabiego ;(! hehehe pozDDRo
No to sorry Winnetou, inaczej siê nie da. Moje pierwsze malowanie zamknê³o siê kwot± 300 czy 400z³ i by³y to pieni±dze wyrzucone w b³oto. Teraz zacz±³em od wypiaskowania. Naprawiona i zdrowa buda to podstawa zabawy, je¶li chcesz mieæ spokój na d³uuuugi czas
 
 
Kosiek
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-12, 18:59   

Lakierowanie przed remontem mechanicznym przysporzy wielu k³opotów i nerwów. Jak robisz naprawy mechaniczne, czy np. kompletujesz na aucie sprawne podzespo³y to ³atwiej jest mieæ mo¿liwo¶æ zarysowania auta kluczem, bez skoków ci¶nienia i palpitacji serca.
A koszty lakierowania to pe³en wachlarz, wiele zale¿y od wyboru producenta materia³u (lakieru, podk³adu, szpachlówek itd).
Lakierowanie trabanta auto mo¿na polakierowaæ za 400 lub 4 tys. z³.
 
 
ZBuK
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-13, 11:04   

Sprawa jest niezwykle prosta - co tanie to drogie :)
Nie wyobra¿am sobie, ¿e jak zlecisz komu¶ lakierowanie auto to zrobi Ci to DOBRZE za 400PLN!!! Moim zdaniem to jest niedorzeczne... Czy zdajesz sobie sprawê ile jest przy tym pracy? Samo przygotowanie wszystkich powierzchni to naprawdê mêka! Lakierowanie wnêtrza i te wszystkie zakamarki - trzeba to zrobiæ bardzo precyzyjnie i z g³ow±. Brak do¶wiadczenia i próba lakierowania we w³asnym zakresie skoñczy siê katastrof±.
Nie ma bata, ¿eby to dobrze zrobiæ za piwko. Sam materia³ musi kosztowaæ parê z³otych, a na bezbarwnym W ¯ADNYM razie nie mo¿na oszczêdzaæ...
Mogê zrozumieæ pytania, kogo¶ kto to pierwszy raz robi - dlatego siê nie na¶miewam a jedynie DOBRZE RADZÊ: zapomnij o lakierowaniu za parê stówek, je¶li chcesz mieæ to zrobione dobrze i z klas±. Chyba, ¿e jest Ci wszystko jedno... Ale w takim wypadku nie zawracaj ju¿ g³owy - poszukaj forum dla dzieci pt. "Obsóga farb plakatowyh"...
 
 
MARIAN B.
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-16, 19:38   

Racja. Jak ma byæ dobrze to musi kosztowaæ . Je¿eli jednak masz warunki i troche poæwiczysz te¿ bêdzie dobrze. Potwierdzam, ¿e n a j g o r s z e jest przygotowanie samochodu do samego lakierowania. Wszelkie niedoróbki wyjd± dopiero po po³o¿eniu farby w jednolitym kolorze a reszta wylezie po lakierze bezbarwnym. Ja tak jak pisa³em robi³em sam ale przygoeowania zajê³y mi ponad dwa tygodnie a malowanie tydzieñ. Teraz kiedy patrzê na niego chcia³bym jeszcze du¿o, du¿o poprawiæ.
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytañ do SQL: 12