Strona G³ówna CartoonTrabant v1.0
cartoon trabant polska 1.0

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
[(S)] Odkszta³cenie duroplastu
Autor Wiadomo¶æ
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-06, 13:50   

Siema!

Mo¿ecie nie wierzyæ, ale malowa³em maskê:

http://www.fotosik.pl/pok...bd86a5ca3f.html

zrobi³ siê jeden zaciek i postanowi³em to wyczy¶ciæ na nowo i podmalowaæ jeszcze raz. w tym celu, jako, ¿e farba mog³a byæ ¶wie¿awa to wszystko DELIKATNIE podgrza³em, poczeka³em, i prys³em lakierem...
i wyskoczy³ mi du¿y bombel na masce. Odkszta³ci³o mi siê duro na masce :/:/

Czy kto¶ z Was spotka³ siê z takim czym¶?? w sumie ciekawa sprawa, jakby to opanowaæ to mo¿na by bez ¿ywicowania poszerzaæ b³otniki :P
 
 
Domator
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-06, 16:09   

To co by siê sta³o w przypadku zrobienia piecówki u lakiernika dla utwardzenia lakieru? Szok na kó³kach...
 
 
Piotr Kucharski (kuchar)
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-06, 16:10   

musia³o byæ raczej nie-DELIKATNIE, skoro punktowo duroplast siê zdegradowa³, bo ¿ywica w nim a¿ zawrza³a i odgazowa³a.
Duroplast, jak i inne tworzywa sztuczne wytwarzane z u¿yciem ¿ywic, nie s± termoformowalne.
 
 
TrabiVR6
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-06, 17:25   

Albo za mocno przygrzales i sie stalo tak jak Kuchar pisze albo wstala szpachla lub poprzednie warstwy lakieru/podkladu po przegrzaniu :) Pozdro
 
 
Galant - YuLaS
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-08, 22:27   

sytuacja wystêpuje równie¿ przy laminacie:
problemem by³o miejscowe i szybkie podgrzanie, zbyt du¿a ró¿nica temperatur spowodowa³a deformacjê. Gdy podgrzewamy z obu stron i stopniowo (dobraæ do¶wiadczalnie) rozk³ad temperatur jest równomierny i nic siê nie stanie.
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-09, 09:07   

Duroplast mo¿na piecowaæ do 180 stopni chyba. Tak twierdzi Skurski
Kiedy¶ wpad³em na pomys³, ¿eby farbê z maski usun±æ opalark±. Zrobi³ siê dok³adnie taki b±bel. To nie by³o delikatnie
 
 
Bross'u
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-09, 19:35   

duroplast nie jest odkszta³calny.
Duroplast po "wypaleniu" w piecu nie daje siê ponownie "modelowaæ" wiec nie jest mo¿liwe by odkszta³ci³ Ci siê duroplast.
Po prostu zwa¿y³o Ci poprzednie warstwy lakieru.
 
 
Kumpelek
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-09, 21:20   

nie zwa¿y³o Brosu poprzednich warstw lakieru:)

Na razie je¿d¿ê z t± mask± za³o¿on±:P jak znajde dobry aparat to cykne foto, lub jak mi sie nie bedzie chcialo nowej maski zak³daæ to ta bêdzie do wgl±du na jakims zlocie;p
 
 
Bartek Dobrzyñski
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-09, 22:06   

Pamiêæ mam dobr±, ale krótk±. Nie 180 a 80 stopni. Ró¿nica zasadnicza.
Bross zwa¿enie siê lakieru, a rozwarstwienie struktury duroplastu to dwie ró¿ne rzeczy...
 
 
Kulka
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-10, 10:41   

chcia³e¶ szybko, to teraz masz babo placek. I tak je¼dzisz z t± mask±, to mog³e¶ poczekaæ a¿ lakier normalnie wyschnie i bêdziesz móg³ sobie zeszlifowaæ zaciek bez podgrzewania :)
 
 
Bross'u
Go¶æ
Wys³any: 2011-03-10, 11:42   

zjad³o mi czê¶æ s³owa.

Bartek Dobrzyñski. - masz racje
...ale zjad³o mi czê¶æ s³owa.

chcia³em napisaæ "Po prostu PODWA¯Y£O Ci poprzednie warstwy lakieru."

co to "piecowania" trabanta to osobi¶cie znam paru Trabanciarzy którzy oddali Trabanty do lakiernika i utwardzanie lakieru w piecu prze¿y³y 80'c bez uszczerbku na zdrowiu.

poprostu 1sza warstwa - lakieru, podk³adu czy czegokolwiek innego poprostu "odesz³a" od duroplastu

Kumpelek sprawdz od do³u czy naprawde masz wklês³o¶æ na duropla¶cie - jesli jest toznaczy ,¿e sie odkszta³ci³ w co w±tpie bo twórcy duroplastu testowali i udokumentowali to i owo.

szkoda ,¿e siê bania powietrzna zrobi³a bod lakierem.
uwa¿am ,¿e skoro podgrzewa³e¶ od dolu a warstwa górnego lakieru by³a ¶wierza i prawie wyschniêta to czê¶æ gazów i zorpuszczalnika mimo to nieodparowa³a a ty przy¶pieszyle¶ to i "gazy" niemialy gdzie uciec ?? st±d b±bel.
Moge sie myli¶ bo na zdjêciu - NIEwidzê tego b±bla prócz ³adnie polakierowanej maski :D
 
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytañ do SQL: 12