(S)GermanStyle.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Zrób swojego Trabanta! Wartburgi - konkretnie i z zajawką

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: J.J.
2009-06-18, 20:38
[1.1] Trampolina Custom - 13 lat historii
Autor Wiadomość
bRq 
Trampolina.info


DDR: Trampolina.info
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-07-06, 22:20   [1.1] Trampolina Custom - 13 lat historii

2006-11-25

Wszystko zaczelo sie jakos w styczniu 2004 (a dokladniej 12 grudnia 2003). Wtedy, po 3 miesiacach poszukiwan, znalazlem poszukiwane 1.1 kombi. Po kupnie okazalo sie ze to nie 1.1, a 1.3 co mnie jeszcze bardziej ucieszylo :-P

Po przyjezdzie do domu wstawilem auto (bez hamulcow) do garazu. Robilem okolo 2 miesiecy, zeby jako tako wygladalo...W tylnej klapie byly dziury, progow praktycznie nie bylo... ogolnie blacha byla zaniedbana. Silnik dawal rade.

Po "renowacji"


Po miesiacu radosnej jazdy (i szukania "tego" stylu - od poczatku mial byc German Style) zaczalem planowac co zrobic w aucie. Na pierwszy rzut poszla tylna klapa (gdzies mialem VT ale nie moge znalezc teraz). Po okolo 3 miesiacach pozniej zobaczylem w necie zdjecie, ze ktos taka klape wlasnie sobie zrobil :evil:
Od poczatku Trampolina miala wygladac z zewnatrz jak 601, a ze lubie robote w gownie (szpachli) i nie wiedzialem co to Cult Style to postanowilem pojsc w Body kit, ale o tym pozniej.

Zaczelo sie od wstawienia teili od 601 - maska, grill, tylne lampy.

W miedzy czasie wywalilem klamke pasazera i przyciemnilem szyby, co widac na zdjeciach 8-)

Nastepnie Trampolina poszla po 2 zwoje na glebe - nie bylo opcji zeby obnizyc bardziej, bo nie wjechal bym wtedy do garazu (teraz mam gdzie indziej garaz).


Pozniej wzialem sie troche za wnetrze.
Najpierw fotele kubelkowe od Peugeota 206XS. To bylo "to" cos - ladne trzymanie boczne w przeciwienstwie do Trabantowych taboretow.


Usunalem reszte klamek:


Zalozylem felgi od bmw i okazalo sie ze tra o nadkole, wiec je poszerzylem.


Pierwsza zmiana kolorkow :D


W grudniu 2004 zrobilem moj pierwszy zderzak. Polaczylem Trabantowy z Kadettowym. Jezdzi on w Trampolinie do dzis (przedni zderzak). Wtedy tez (pare dni pozniej) zaczalem robic pierwsza edycje Clean Looka pod maska.

Zalozylem klary, przedluzylem tylna klape do zderzaka. W miedzy czasie zuzyla sie pierwsza maska od 601 :mrgreen:


Na wakacje zaczelo sie wygladzanie, szpachlowanie itd.


Nastepnie gleba, nowe kola - chromowane Mangelsy 6x13 ET13, nowa maska, nowe kola Schmidt Modern Line 7 i 7,5x14 i nowa maska, ktora jeszcze lezy w piwnicy :D

Wygladzilem zderzaki:

Tylny musze zalozyc.
Kompletuje hamulce od VW. Brakuje mi jeszcze klockow hamulcowych ;)

Dokladniejsze fotki na Trampolina.info w galeriach.

2006-12-20

W sumie skonczylem kompletowac hamulce od Polo/Golfa
Namieszane to troche...
zaciski hamulcowe i jarzmo - ATE (Polo 86C), tarcze hamulcowe - nacinane ATE (Golf 1), klocki hamulcowe - Textar (Polo G40), piasty i lozyska 4x100 (Golf 1), serwo i pompa hamulcowa - ATE (Golf 2)... i troche innych czesci takich jak przewody, odpowietrzniki bla bla bla :-)
Jutro musze zamontowac lozyska i piasty do zwrotnicy trabantowej oraz pojechac na szrot po dystanse pod tarcze :-) po 15-20mm na strone, czyli 6-8szt dystansow od poloneza/fiata i na swieta zalozyc reszte...

Jak zloze to sie pochwale :)

Dzisiejsze zakupy :)


Wiecej zdjec... www.Trampolina.info - Galeria "Hamulce VW"

2006-12-21
Kolejne zakupy :D tym razem dystanse pod tarcze...

Tym sposobem mam juz wszystko :)
Dzis mialem zalozyc piasty, ale koles ktory je ma pojechal do babci :-( i dopiero po swietach bede mogl je wprasowac :evil:

2006-12-27


Jutro musze rozpilowac dystanse (nie wchodza na piaste :P ), odpowietrzyc hamulce... i jazda :)

2007-01-06

Ostatni zakup...


Oto i efekt...

A tak wyglada szczesliwy posiadacz nowych hamulcow :mrgreen:


Ups. :-x :roll:


2007-01-14
Pare fotek ktore zrobilem wczoraj na Autodromie :)



http://www.putfile.com/brq <-- Filmik z driftu jako pierwszy z lewej :D

tylko trzeba poczekaz az sie zaladuje...

2007-01-19

Kolejna dawka fotek... te sa troche gorsze, ale tez postanowilem pokazac ;)




Wczoraj pogrzebalem w szafie... i znalazlem cos fajnego... akurat do Trampoliny :mrgreen:



2007-02-04

Trampolina dzis dostala rozporke tylnych kielichow... Jeszcze musze ja przykrecic bo narazie jest nalozona na kielichy... Po opuszczeniu auta sie zaciesnila ;) teraz zrobic dziury w blaszkach i kielichu.

Niby to "tylko" rozporka, a auto jest duzo stabilniejsze... Nie slychac stukow z zawieszenia tak mocno jak to bylo wczesniej...



2007-02-24

Powoli koncze zbieranie reperaturek :) Kupilem juz:

- cala podloga - nowa, lezala 30 lat (0pln)
- jaskolka - allegro ws-clan (80pln)
- nadkola przednie - wyciete z dawcy (0pln)
- nadkola tylne - kupilem wczoraj na allegro (36pln)
- wzmocnienie tylnej czesci podlogi - kupilem wczoraj na allegro (23,50pln)
- tylny pas do kombi ten gdzie jest rejestracja, lezy u kolesia i czeka na mnie (20pln) :)

Jeszcze nadproza musze kupic i dorobic progi z blachy na gietarce.

Jakbyscie slyszeli ze ktos ma nadproza to dajcie znac :)

2007-03-03

Oto nowe czesci, ktore dzis przyszly :)



2007-03-11
W sumie zakonczylem zbieranie reperaturek :) po dzisiejszej dostawie jestem bardzo zadowolony :) jeszcze czekam tylko na tylny pas ktory lezy u kolesia i czeka na odbior przeze mnie ;) brakuje mi paru drobiazgow, ale ich w sumie nie musze wymieniac... Jak ich nie znajde przed spawaniem to trudno.

Dzisiejsza dostawa :shock: :

Przedni pas


Nadproza


Progi


Wzmocnienie tylnych nadkoli z mocowaniem wahacza


:mrgreen:
raczej wszystko jest DDR, ale jest zapackane farba i nie widac znaczkow... tzn widac je na przednim pasie (kierunki/lampy)... ale mieszkajac 5km od granicy gosc raczej nie kupowal rzemiosla :)

aa no i nowy stozek na nowy sezon ;) nie jest to stozek w mysl zasady "im wiekszy tym lepszy", a do pojemnosci ponizej 1.5 - czyli maly :)


2007-03-16

Po 2h felgi sa gotowe na sezon 2007 :) jutro chyba kupuje nizsze opony :D 195/40/14 :mrgreen:


2007-03-17

Przed:


Po: :mrgreen:


2007-03-19

Dzis zrobilem zdjecie z okna... widac na nim negatyw z przodu jaki mam :D



2007-03-21

W koncu sie wzialem za zegary... Na weekend biore sie za deske rozdzielcza, bo juz jakos 2 lata lezy :-x



2007-03-27
No i wrocilismy z wycieczki po czesci ;) Trampolina pelna nowych czesci :D

- 2 nowe maski (1 ze stelazem)
- blotnik tylny prawy
- tylny zderzak okragly
- aluminiowe odblaski tylnych lamp :)

2007-03-29

No i nowe dystanse (1szt na strone zamiast tych 3szt z poloneza)


2007-04-01

Wczoraj bylem u znajomego na warsztacie porobic sobie przy aucie... wymiana oleju, dokrecenie przednich piast i takie tam... Przy okazji pare fot ;)



A to fotka z dzis ;)


Ide zakladac felgi, bo auto czeka na nowe buty 8-)

2007-04-02

Nowe laki :D


2007-04-04



2007-04-07

Dzis pomeczylem troche G-Tech i wyszlo takie cos...
0-60mph: 9,86sec
0-402,5m: 17,77sec

:mrgreen: trzeba doliczyc oczywiscie przeklamanie... :P

Kilka filmikow:
http://www.wrzuta.pl/film...ampolina.info_1
http://www.wrzuta.pl/film...ampolina.info_2
http://www.wrzuta.pl/film...ampolina.info_3
http://www.wrzuta.pl/film...ampolina.info_4

2007-04-22

Zadnych medali itd :P Zapisalem sie na Najnizsze auto zlotu, ale nie zdazylem dojechac na punkt pomiarowy :evil: poza tym... goscie spuszczali powietrze z kol, zmieniali kola, skrecali gwinty na maxa... jednym slowem chujnia. Jedyne co fajne to zdjecia i "stoisko" Trampoliny :lol:



A tu kolezanki z Tokyo :lol: (obok mnie stala honda i bylem pewny ze przy niej beda sobie robic zdjecie)


Przy wyjezdzie z kamienicy


2007-04-28

zlapana na Drifcie w Poznaniu...


2007-05-04

... Pyrkomania 3 ... Bylo zajebiscie :) Tor Poznan nie jest juz mi obcy. Wykrecilem tam najlepszy czas (gorsze czasy mialy Traby 1,6 i 1,8 ). Nagroda bardzo fajna - szlifierka Black&Decker (glowny sponsor imprezy). Odwiedzilismy rowniez browar Lech, widzielismy wszystko "How its made".

Niestety poza torem (pozostale proby) musialem odpuszczac, bo Modern Line i 195/40 mowily "NIEEEE" :o no i dokladke zdjalem przed probami :P

Pare fotek:




Odbior nagrody:


:)

Filmiki:
http://www.wrzuta.pl/film...komania_3_-_os1
http://brqzg.wrzuta.pl/fi...komania_3_-_os4

2007-05-08

Goly lachon na Trampolinie ? ooo Tak :D -->

Nie ma to jak dobrze wypolerowana maska :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

2007-05-29

Foty z Poznania (21.04.2007) by bartas204 ;-)






:-)

http://www.bartas204.fotolog.pl/ :-P



2007-06-08


Jutro przymierzam czy bedzie pasowac na Trabantowy amor... :)

2007-06-09

wczoraj sie dzialo... ;) Carnala Jetta pojechana :P 1.8 90PS niby, Astra 1.6 tez pojechana ;) Do fiata brakowalo troche... Zanim nie wrzucilem 3 bylem z przodu :P pozniej brakuje mocy :-x

http://brqzg.wrzuta.pl/film/nIjKOp7JtE/

2007-06-22

W przyszly piatek rozpoczynam remont Trampoliny ;) W poniedzialek jade do Wrocka do Kasi, wracam w srode, ucze sie na zaliczenie, ktore mam w czwartek... i po zaliczeniu... Jazda ;) moze nawet w czwartek zaczne 8-) Relacje pewnie bede dawal na bierzaco ;) o ile bedziecie chcieli... Zobaczymy jeszcze.

2007-06-26



2007-06-30

Dzien 1 - "Rost is not a crime!"

O godzinie 12 wyszedlem z domu. O 12.06 bylem w garazu. Wychnalem Trampoline.

"To dzis. Najpierw staniesz sie brzydkim kaczatkiem (brzydszym niz bylas), a pozniej staniesz sie pieknym labedziem..." - tak sobie myslalem... I nadal mysle :-P

Ostatnie "ladne" zdjecie


Pozniej bylo juz tylko gorzej... Mlotek i szlifierka poszly w ruch... Pakiet CCFu trzeba bylo odzyskac ;)


Pierwszy blotnik


Odzyskiwanie progu #1


Drugi blotnik


Calkiem zdrowe nadkola...


Rdzaaaaa :-P


Trzeci blotnik - tez zdrowe nadkole, ale troche bylo klepane.


Odzyskiwanie progu #2


Rost :-P


Po wycieciu wzmocnienia nadkola...


Wyciete nadkole


Tylny pas



Po 11h w garazu jestem wyjebany na maxa. Jutro niedziela. I 12h w garazu :) Jutro musze wymienic podloge w bagazniku (cala za wahaczami). Dzis mialem tylko rozebrac, a zrobilem wiecej :)

2007-07-01

2 dzien prac za mna. Podloga bagaznika wykronoja, wycieta nowa (z nowej podlogi, ktora lezala w garazu) i przylapana. Nie dospawalem na stale, bo nie mialem wzmocnienia tylnego ani nic do konserwacji... Jutro sie to zrobi :) Niestety nie mam za wiele fotek, bo padly mi baterie. I nie komentujcie poki co spawow, bo sie ucze spawac (na poczatku mialem zle ustawiony migomat :roll: i troche przepalalo - teraz juz jest ok). Chcecie fotki? :P Pewnie tak :mrgreen:

Konkretna gleba...


Wycinanie podlogi


Podloga rzucona na glebe :lol:


No... To teraz mozna wstawiac silnik :mrgreen:


Wyciety kawalek nadkola i wstawiony nowy (z drugiej strony jest tak samo, tylko aparat nie dal rady - baterie)


Lewe tylne nadkole (zewnetrzne) jest wstawione szerzej i przylapane. ;-)

2007-07-03

Dzien 3 pt. "Dlaczego ta blaszka sie tak odgina" :mrgreen:

Dzis wstawilem tylne wzmocnienie podlogi. Na razie jest przylapane, jak wspawam podloge do auta to dokladniej obspawam.

Fotki tego co zrobilem wczoraj:
Sexy back


Lewe nadkole przylapane


Podloga - przylapana, zeby zobaczyc czy pasuje


Teraz to co robilem dzis:

Czyszczenie podlogi z nalotu rdzy w miejscu gdzie przychodzi wzmocnienie


Konserwacja wzmocnienia (od srodka)


Konserwacja podlogi w miejscu, gdzie przychodzi wzmocnienie


Wzmocnienie przylapane


Jutro postaram sie wlozyc podloge na miejsce i zobaczyc jak to bedzie wygladac...
Jestem wyjebany jak nigdy... Moj dzien wyglada nastepujaco: wstaje o 8, ide do pracy, wracam, ide do garazu, wracam, czytam forum i wrzucam zdjecia, ide spac. :-P

2007-07-04

Dzien 4.

Dzis zajalem sie tylnym pasem i wzmocnieniami nadkoli. Nie zrobilem za duzo, poniewaz musialem uspic mojego Psa - Mentosa, ktory mial juz 18 lat...

Szkoda ze nie mam wewnetrznego pasa tylnego nowego, bo zaoszczedzilbym duuzo czasu... Tak to wyglada:


Po wycieciu blach oslaniajacych zgnity tylny pas (uklon w strone spartacza - spawacza-partacza):


Po wycieciu zgnilizny (jeszcze kawalek zostal - na zdjeciu po prawej)

Lewa strona (naroznik) tez jest wyciety, ale nie mam fotki - nie wiem czemu nie zrobilem :P

Prawa strona przed i po wycieciu rdzy:


W miedzy czasie zalozylem podloge i przylapalem w paru miejscach...

Przymiarka wzmocnienia


I z 2 stron to samo:
Czyszczenie

Cortanin


Tyle zrobilem dzis... Jutro mamy nowy dzien. :-P

2007-07-05

Prace ida powoli, ale do przodu - co jest najwazniejsze :)

Tutaj macie porownanie... Poczatki ze spawarka (u gory) i dzisiejsze spawanie (na dole)


Konserwacja - pasta na pedzel i minia ;-)


Dospawany nowy kawalek wzmocnienia nadkola


Przyspawana podloga (jeszcze nie cala - jutro bede robil lewa strone)


PozDDRo601.8GTi :mrgreen:

2007-07-11

hmm... gdzie nie wloze szlifierki, przecinaka, srubokreta czy nawet reki tam, gdzie spawal gosc co mi progi robil, tam jest zgnita blacha. Jak "who ya" spotkam to mu chyba wpierdole. :evil:

Z podlogi bagaznika zostalo tylko wspawac tylny pas (po ktory jestem umowiony niby na jutro) i polaczyc go z podloga. Nie sadzilem, ze bedzie to az tak pracochlonne... Gdyby nie ten idiota, ktory sie nazywa spawaczem mialbym duzo latwiej.
W weekend mam zamiar skonczyc tyl i wziac sie za przod. Lewe nadkole poszerzone... Dzis zabralem sie za prawe. Nie jest przyspawane, bo jeszcze nie ma nowych progow.

Na dodatek nie mam aparatu, bo siostra wziela w podroz poslubna :-P

2007-07-22

Caly tydzien sie obijalem bo nie mialem tylnego pasa... Dzis go wspawalem :) Nie mam fotki jak wygladal przed piaskowaniem... tzn mam ale u dziewczyny na aparacie, wiec pozniej wrzuce ;)

Oto pare fotek z wczoraj (piaskowanie i malowanie) i dzisiaj (spawanie):

Pas kupilem za 20pln, po piaskowaniu troche wzerow po rdzy jest, ale to nic


Po pomalowaniu


Przymiarka ;-)


Przyspawane do podlogi ;-)


Przyspawany w calosci :-)


Pozostalo mi dociac male blaszki i bedzie gotowy tyl (jeszcze prawe nadkole tylko) ;) pozniej biore sie za przod...

2007-08-01

Jak fajnie jest sobie naswietlic oczy od spawania :-P i miec piasek w oczach... dobrze ze mama miala krople do oczu... ale.. temat o samochodzie nie o mnie :) bagaznik skonczony. Wczoraj spawalem blache pod tylnym pasem i laczenie jej z podloga. Wyszlo wg mnie fajnie :)

Pare fotek.

Przylapane wzmocnienie tylnego pasa

Dorobiona blacha (laczenie z podloga)

Obydwie strony

I calosc :)

Dzis ide zeszlifowac troche spawy i je zakonserwowac.

2007-08-18

Totalny rozpierdol w garazu :lol:

Wspawalem sobie klatke :P i odchudzilem troche auto...



2007-08-19

Nadkole przy amorze (wycialem zeby byl dostep do podlogi, ktora pozniej wstawilem - kawaleczek ;-) )

Nadkole

A tu nadkole od wewnatrz...W sensie ze w srodku auta :-P

Po oszlifowaniu nie widac ze bylo spawane :) Wyglada jakby byl zdrapany lakier tylko... :mrgreen: (zdjecie tak tego nie oddaje)

Oto moje "wzmocnienie" pomiedzy progami (na srodku podlogi) :roll:

Musialem wzmocnic "klatke" bo po odcieciu drugiej polowy buda sie rozjechala :lol: ponaginalem do poprzednich miejsc (tak jak przed wycieciem) i teraz jest dobrze


Ostatnio w radiu mowili, ze leworeczni maja wieksze zdolnosci manualne... Chyba troche prawdy w tym jest ;-)

No i w koncu wyczulem spawarke :-) Jestem z siebie dumny 8-) widac to po dzisiejszych spawach, ktorych w sumie nie trzeba bylo nawet szlifowac.

aaa... do profili zamknietych trafily smary Bolla :lol:


2007-08-20

btw. Nowe kierunki w drodze ;-)


DDR

2007-08-22

The Flinstones :lol:


2007-09-25

Prawie caly tyl skonczony (2/3 nowej podlogi w aucie). Dzis ide spawac tylne nadkola (poszerzenia) i tyl bedzie gotowy (oprucz konserwacji).
Pare fotek


Wczoraj Trampolina jakos po miesiacu znow zobaczyla zachod slonca :-D


2007-10-18

...z cyklu: "Wskaz 2 roznice w ponizszych obrazkach" :lol:




btw. Tusia wie co jest dobre :lol:


2007-10-23

Podluznica przyspawana do budy... W tym tygodniu mam misje... Wspawac podloge i moze jaskolke :lol:



a w miedzy czasie czesci sie zbieraja :lodzik:

a co to?


2007-11-09

Nowe lusterka... Jeszcze nie wiem czy beda w Trampolinie... Trafila sie okazja to kupilem :)



Dla przykladu kolesia Polo:


Zeby nie bylo to nie sa takie lusterka jak ma Arek w swoim niebieskim GTi (moje sa bardziej plaskie i lekko wystaja poza obrys...)


a tak ogolnie to polowy jaskolki juz nie ma w aucie... zgnite to to lekko bylo :P :doggy:

2007-11-10

3/4 jaskolki wyciete ;) szlifierka z tarcza 230mm daje rade... i robota z nia szybko idzie :)

Jaskolka od srodka :shock:


Od srodka auta :-P


Od komory silnika ;-)


Wena do roboty wrocila :mrgreen:

2007-11-13

W Trampolinie nie ma juz zardzewialej podlogi :jabcok:
Postep prac jest znaczacy... Dzis nawet przymierzylem nowy kawalek (3 z 3) podlogi :) Bedzie dobrze :-) jutro wezme sie za konserwacje a pojutrze spawanie :mrgreen:

Jakies slabe foto (z telefonu):



2007-11-22

Przymierzylem lusterka (polozylem na drzwiach :P )... Na fotce wygladaja na duze... w rzeczywistosci sa mniejsze.


Podloga przylapana do belki i dokrecone do podluznicy... Dzis mialem ja spawac, ale nie mam sily i ide niedlugo spac :P


2007-11-27

Przymierzona, przylapana, wyjeta, przyspawana :) Wlasnie ide spawac do auta ]:>




btw. znalazlem jedno foto Szczurzycy z wyjazdu (tankowanie w ZG) do Zwickau... Jak wam sie podoba? :)



2007-11-27

Dzis wrocilem troche wczesniej, ale zrobilem wszystko to co chcialem :)



2007-11-30[b]

Gdzie sie podziala scianka komory silnika ? :mrgreen:


W koncu doszly drzwi ;)


[b]2007-12-01


12h w garazu. Znow mam spalony ryj, czarne gile(jak codzien) :lol: ...Jedna scianka wstawiona... Mialem male problemy ze spawarka (cos z drutem, bo sie blokowal) i miejscami wyszly niezle belty :P jutro bede poprawial. No i oczywiscie o konserwacji nie musze wspominac :P Maly clean na sciance tez jest :lol: wycialem mocowanie do kabli i wspawalem blaszke :-P

Plan na jutro (kolejne 12h):
- skonczyc prawa scianke
- wspawac prawe nadproze
- przymierzyc drzwi (bedzie fajnie jak beda pasowac :lol: )
- dospawac blache do podlogi-sciany grodziowej ;-)
pewnie cos jeszcze sobie wymysle w miedzy czasie do roboty :-)

Powoli trzeba rozbierac golfa (dawce wszystkiego spod maski) ]:> :mrgreen:

Po piaskowaniu.


Byla dziura... i nie ma :P


Konserwacja.


2007-12-05

Przez 2 dni nic nie robilem bo "troche" spalilem sobie buzie :mrgreen: skora jeszcze mi schodzi z policzkow...

Dzis wspawalem nadproze :) Prawa strona zaczyna wygladac jak Trabant :lol:


2008-01-18

Znowu wena wrocila :) Duzo wczoraj nie zrobilem, ale...



2008-02-10

Podloga skonczona.


jeszcze tylko.... w ch.. rzeczy :lol:

2008-03-01

Zeby nie bylo, ze nic sie nie dzieje ;-) Auto znow stoi na normalnej wysokosci (podluznica 3cm od ziemi ;-) )
Nadproża wspawane. Coraz mniej zostalo :) progi L+P, wzmocnienia miedzy progami i jaskolka oraz przedni pas... No i jakies tam poprawki tylu, bo teraz juz umiem spawac nie to co wtedy :lol:

Fotki:


Po progach zajme sie dachem :) idzie nizej 8cm na slupku B ]:> + bonus ktory mam w swojej glowie i nikt (doslownie) o nim nie wie :-P

2008-03-06

Prawy prog na swoim miejscu ;) Kilka spawow zostalo i bedzie gotowy.

Wygladzony ;-)



W koncu prace ruszyly konkretniej ;)

A i jeszcze jedna rzecz kombinuje:

Zamiast podloznicy bedzie wkrecany wozek z takimi kolkami ;)

2008-03-22

Jakos to zaczyna wygladac ]:>



2008-03-24

5 dzien roboty (w sumie 3, bo 2 sie obijalem :P) i przymierzylem tylne slupki... boczna szyba i tylna klapa wyglada MEEEEEGA zajebiscie !! :-o Ostatnio troche brakowalo mi zapalu do pracy, ale jak zaczalem dach robic zapal powrocil z podwojna sila :mrgreen: 10dni i dach musi byc zrobiony :mrgreen:

Dla tych co sadzili, ze 8cm to malo...



Dzis wybralem sie w podroz po nowe TEILE... w sumie tego mi brakowalo (polowalem od jakiegos czasu na to)

1. kompletny Gwint FK na przod z Renault Clio (po malych przerobkach pasuje do mk1, z ktorego bede mial zwrotnice ;) )
2. Tarcze na tyl z Golfa 2 GTi razem z zaciskami i jarzmami.



]:>
2008-03-26

Przod wyszedl fajnie... ale tylna klapa przeszla moje najszczersze oczekiwania :mrgreen:



2008-03-27

Dzis spider wpadl na chwile do garazu to wytoczylismy Trampoline na sloneczko :)



2008-04-03

Prace chwilowo stoja (mam dosc po weekendzie i robocie 2 aut :-P ), ale nie znaczy to ze nic sie nie dzieje :) Zaciski Girling 54 (Golf 2 GTi, Passat) i tarcze 256x20mm (wentylowane z Golfa 2 GTi) juz sa... jutro powinny przyjsc klocki Textar na przod, i adaptery do tarcz na tyl... ]:>



2008-04-12

:lodzik:

2008-04-23

No i pojechala kilka ulic dalej do nowego pomieszczenia... 2x wiekszego :) razem z silniczkiem ;)




WIELKIE Dzieki dla Spidera i Carnala za pomoc w "noszeniu" i transporcie...

2008-04-24

Clean Look :mrgreen:


2008-04-28

Tylna klapa spasowana i pospawana, slupki tylne tak samo. Normalnie odstawala (przed cieciem dachu), a teraz z ucietym dachem jest duzo lepiej :) i juz sie normalnie otwiera :mrgreen:



Jutro kolejny odcinek serialu "Rzeźba w gównie" :lol:

2008-05-30

Cos tam sie dzieje powoli... Przymierzylem blotniki i stary dach......... przez pol godziny stalem i patrzylem :shock: ]:>



2008-06-23
Wrocilem z Zwickau z nowymi czesciami... nie ma za wiele, ale jest wiecej niz tego oczekiwalem...

- Maska z 600
- nowe dzwonki pod wahacze tyl :-)

2008-07-06

Nowe felgi - Brock B5 8x14


Swap


600 look (czekam na boki z 600)


2008-07-10

Ostatnio dokonalem pewnego zakupu... Nie bylem przekonany do tego, ale cena mnie przekonala :-D

Soczewki BiXenon z Merca E211 :)


Bedzie to wygladac mniej wiecej tak jak na zdjeciu po lewej (po prawej ciemne szkla Jom)


2008-07-12

Dzis zalozylem opony na nowe felgi :) Dobrze sie naciagnely ;)



2008-07-20

Stary silnik (1.8) zostal sprzedany. Nowy silnik (2.0 16V) juz na miejscu (jeszcze nie ma lap).


Dzis bardzi mi sie nie chcialo robic, ale rozsadek przemowil :) no i zaczalem robic drugie nadkole (doslownie robic - od zera)


2008-07-30
Mala przymiarka :)



2008-10-21
Dzis przyszedl w koncu drugi fotel (kupilem obydwa uzywane w bdb stanie) ;)



2008-11-21
Adaptery na tyl gotowe...



2008-12-11
Kupilem instalacje do silnika :) komplet z g60 do 2.0 16v ;) i cala wyplata poszla :P


2009-01-07


prawie caly dzien walki i gwintowane zawieszenie na tyl gotowe :)

W drodze nowy gwint na przod :)

A jutro rano odbieram rury na klatke :)

2009-01-09
Sanki wzmocnione (zaspawane dziury od spodu)
Zalozylem tylny wahacz


Kolo 6x14 ET39 jest na rowno z nadkolem, wiec... przy docelowym kole bedzie 4cm szerzej :P i znow trzeba bedzie poszerzac nadkola...

Dodatkowo ukrecilem srube w wahaczu (srodkowe mocowanie), wiec dalej zawieszenie nie zlozone...W poniedzialek bede musial podjechac do tokarza wytoczyc 2 nowe mocowania.

2009-01-14
Gwint na tyl zrobiony :) pozostalo oszlifowac, pomalowac i gotowe.



2009-01-20
Jedna strona zlozona...

Wahacz na lewarku i balast w postaci kolegi :D


Na ziemi, bez obciazenia (gola buda) :)


Dzis rowniez oszlifowalem cala komore silnika ze spawow - 2h walki ze szlifierka...

[size=18]KONTYNUACJA NA STRONIE 2[/size:3413f8d8
_________________
www.Trampolina.info
Ostatnio zmieniony przez bRq 2016-02-08, 18:32, w całości zmieniany 24 razy  
 
 
 
Aren 


DDR: 601s 85'
Wiek: 31
Dołączył: 31 Gru 2006
Posty: 1310
Skąd: Zary
Wysłany: 2008-07-08, 08:29   

Chyba najbardziej odbudowany trabant w polsce, do tego custom :-D

Byłem, dotykalem widzialem.. Oby z tymi boczkami maski od 600 wypalilo :-D
 
 
 
J.J. 
stay high


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 963
Skąd: Kaszëbë
Wysłany: 2008-07-10, 20:11   

ciekawie ciekawie :)

hehe ale zanim to wstawisz to minie jeszcze sporo miesiecy ;p
_________________
TrojmiastoKlasycznie.pl
trabant.trojmiasto.pl

DrogąDoRaju - Trabant, Wartburg, Simson, Mify i Qek
 
 
 
bRq 
Trampolina.info


DDR: Trampolina.info
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-07-10, 20:58   

pewnie tak, ale wazne ze juz mam kolejny krok do mojego wyimaginowanego projektu :)
_________________
www.Trampolina.info
 
 
 
TrabiVR6 


DDR: VR6
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 232
Skąd: Głowno
Wysłany: 2008-07-10, 22:48   

Kroczek do kroczka i będą nowe oczka :-P :D
Heh widzę moją fotkę ;-)
_________________

 
 
 
bRq 
Trampolina.info


DDR: Trampolina.info
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-07-11, 08:26   

Dokladnie, Twoja, ale nie wiedzialem czy chcesz sie ujawnic heh :)
_________________
www.Trampolina.info
 
 
 
tiso 


DDR: 2 x 601
Wiek: 32
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 194
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2008-07-16, 10:55   

projekcik zajefajny powodzenia :D
_________________

 
 
 
Kumpelek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-16, 15:34   

Mam nadzieję, że nie wyjdzie kicha z tym przodem z 600tki :D
 
 
Arczer 
Pan Karamba


DDR: zielone dwa
Wiek: 39
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 60
Skąd: z garażu ;]
Wysłany: 2008-07-17, 10:12   

zderzaki mają zostać szerokie? moim zdaniem z 600 frontem to raczej nie bedzie banglać ;/
_________________
http://www.facebook.com/CustomFactory
www.customfactory.pl
www.sklep.customfactory.eu
 
 
 
bRq 
Trampolina.info


DDR: Trampolina.info
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-07-17, 15:17   

mi tam sie podoba :-P moj przod bedzie troche inny ;)
_________________
www.Trampolina.info
 
 
 
Maniek 


DDR: 601
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 149
Skąd: Krynica Morska
Wysłany: 2008-07-17, 21:36   

Arczer, Zamknij posladki jest kozak ten Trab z foty :-P
_________________
Jezdze nisko leze na glebie jeszcze ponadto mam cisnienie!!
 
 
 
Maciek 


DDR: 1.1
Wiek: 37
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 231
Skąd: Bielsko biała
Wysłany: 2008-07-21, 15:52   

silnik to ABF? Koleś ma taki w golfie 2 po lekkich modach jakieś 180 koni. Jak ciągnie na 2 do odcięcia, ma 140 na liczniku wciska sprzęgło i nagle jest 100 :-P ponieważ pali gumę do końca :evil:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=RuqBvK2uKZ4
 
 
 
Marcin
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-23, 13:28   

bRq, jakim migiem spawasz?
 
 
bRq 
Trampolina.info


DDR: Trampolina.info
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-07-23, 18:16   

http://www.allegro.pl/ite...fv_migomat.html
_________________
www.Trampolina.info
 
 
 
adulescens
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-25, 09:40   

Bardzo ciekawy projekt :) Patrzyłem z zdumieniem - z niecierpliwością czekam na efekt końcowy :)
 
 
bRq 
Trampolina.info


DDR: Trampolina.info
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-08-11, 00:35   

Arczer napisał/a:
zderzaki mają zostać szerokie? moim zdaniem z 600 frontem to raczej nie bedzie banglać ;/
[url=http://img261.images....th.jpg]Obrazek[/URL]

:D coraz bardziej mi sie podoba
On ma maske tez wygladzona? czy jakies 500/600 takie maski mialy ?

_________________
www.Trampolina.info
 
 
 
bRq 
Trampolina.info


DDR: Trampolina.info
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-10-18, 22:37   

http://pl.youtube.com/watch?v=G0npikGVSrM

Rodzinka w komplecie :)

_________________
www.Trampolina.info
 
 
 
wally 
TrabantRallyTeam

DDR: 1.3 WRC
Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 24
Skąd: rzeplin kolo wrocka
Wysłany: 2008-10-19, 09:51   

co to jest, to tamto zolte w srodku ?
_________________
Nie sztuką jest zabić muchę na przedniej szybie. Sztuką jest zabić ją na bocznej!
 
 
 
TrabiVR6 


DDR: VR6
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 232
Skąd: Głowno
Wysłany: 2008-10-19, 11:21   

to tamto zolte w srodku to kawalki klatki :-D
_________________

 
 
 
wally 
TrabantRallyTeam

DDR: 1.3 WRC
Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 24
Skąd: rzeplin kolo wrocka
Wysłany: 2008-10-19, 12:09   

to jakos dziwna ta klatka bedzie :-|
_________________
Nie sztuką jest zabić muchę na przedniej szybie. Sztuką jest zabić ją na bocznej!
 
 
 
bRq 
Trampolina.info


DDR: Trampolina.info
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-10-20, 21:19   

Odetnij 2 glowne palaki i poloz je na podlodze :P beda wygladac tak samo.

A to bedzie do sprzedania, bo ja musze robic od nowa.
_________________
www.Trampolina.info
 
 
 
bRq 
Trampolina.info


DDR: Trampolina.info
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-11-12, 01:10   

Dzis kolega podeslal mi zdjecie... az lza sie w oku kreci...

_________________
www.Trampolina.info
 
 
 
tiso 


DDR: 2 x 601
Wiek: 32
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 194
Skąd: szczecinek
Wysłany: 2008-11-15, 17:15   

bRq, a poloski od czego masz :?: to sa orginalne trabantoskie :?:
_________________

 
 
 
bRq 
Trampolina.info


DDR: Trampolina.info
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 1331
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-11-15, 18:08   

Polosie bede mial najprawdopodobniej skracane od Golfa GTi (orginalne Trabantowe podejrzewam, ze by sie ukrecily :D )
_________________
www.Trampolina.info
 
 
 
Wojti08 


DDR: Trabant 601s
Wiek: 29
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 49
Skąd: Łubno
Wysłany: 2008-12-11, 16:28   

to ten prezent na 5-lecie Trampoliny o którym mówiłeś :-) :?:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13